środa, 7 października 2015

OLEJ Z CZARNUSZKI I NASZA WALKA Z RAKIEM...


Dzisiejszy post jest jednym z ważniejszych w moim życiu, bo opisuję w nim coś, co daje mi nadzieję, wielką nadzieję... i wiarę, a jak wiadomo, wiara czyni cuda...

W ramach współpracy z blogiem, mam wielką przyjemność (a raczej mój mąż) wypróbowania cudownych właściwości leczniczych dwóch olejów, ale dziś opiszę tylko jeden - OLEJ Z CZARNUSZKI (czarnego kminku). Jego zastosowań jest wiele, ale ja skupię się na jednym - DZIAŁANIU ANTYNOWOTWOROWYM .

Media i to nie tylko naukowe zelektryzowała wiadomość z początku tego roku, zaprezentowana na posiedzeniu Amerykańskiego Towarzystwa Walki z Rakiem, a przedstawiona przez naukowców z prestiżowego Uniwersytetu Thomasa Jeffersona, iż nasiona czarnuszki mogą być używane w leczeniu i profilaktyce raka trzustki.

Wniosek ten wysunięto na podstawie badania przeprowadzonego na zwierzętach laboratoryjnych, które ten nowotwór posiadały. U 67% zwierząt, u których stosowano czarnuszkę zaobserwowano wyraźne zmniejszenie się tego nowotworu. Wiadomość ta wlała nadzieje w serca ludzi chorych na raka i to nie tylko raka trzustki. Nadzieja ta jest uzasadniona, gdyż w różnych ośrodkach naukowych prowadzone są liczne badania tego surowca zielarskiego. Do tej pory nawet nie zdawałam sobie sprawy z tego jak wiele możemy zawdzięczać tej małej roślince. Wiedziałam, że ma takie działanie, ale nie zgłębiałam tematu, aż do dziś, do momentu kiedy zaczęłam pisać...

Jak wiecie z poprzednich postów u mojego męża dwa miesiące temu nastąpiło pogorszenie wyników (choruje na raka nerki). Wczoraj miał robione kolejne badania, i co się okazuje? Od kiedy pije olej z czarnuszki (od dwóch tygodni) jego wyniki krwi wróciły do normy, czyli poprzedniego stanu. Nie dam gwarancji na to, że to zasługa akurat tej kuracji, ale mocno wierzę, że tak jest.

Najpierw jednak powiem co mówi o tym specyfiku producent czyli MAŁA OLEJARNIAStarożytni Egipcjanie mawiali o Czarnuszce, że jest w stanie wyleczyć wszystko prócz śmierci.
W starożytności i średniowieczu dominowało przekonanie, że czarnuszka jest dobra na wszystko, dziś jej stosowanie zaleca się szczególnie alergikom i astmatykom, gdyż korzystnie wpływa na układ immunologiczny - organizm z większą łatwością eliminuje pierwsze objawy grypy i przeziębienia, ma więc więcej sił, które może zużyć do walki z uczuleniem.

Dla astmatyków ważna jest informacja, że Czarnuszka ułatwia wykrztuszanie zalegającej wydzieliny i rozszerza oskrzela. Kuracja olejem z Czarnuszki może przyczynić się do tego, że spowolniony zostanie rozwój choroby i spadnie intensywność ataków astmy. Olej z Czarnuszki składa się z nienasyconych kwasów tłuszczowych w ok. 85 proc., tj. kwas linolowy (omega-6) - około 60 proc., kwas oleinowy (omega-9) - około 25 proc. i kwas alfa-linolenowy (omega-3) - około 1 proc. Zawiera także, witaminę E, beta-karoten, sterole, biotynę, liczne mikroelementy oraz przeciwutleniacze.
Najważniejszy związek znajdującym się w oleju z czarnuszki jest tymochinon - składnik olejku eterycznego nasion czarnuszki, dzięki któremu olej wykazuje działanie przeciwzapalne (porównywalne z aktywnością aspiryny w dawce 100 mg/kg), przeciwbólowe, a także ochronne na miąższ nerek i wątroby. Jednak co najważniejsze, dzięki niemu olej z czarnuszki, podobnie jak same nasiona, wykazuje potencjalne działanie przeciwnowotworowe (przyczynił się do zahamowania i śmierci komórek rakowych skóry, płuc i wątroby – potwierdzone badaniami, a także istnieją dowody, że leczy raka jelita grubego, białaczkę, raka piersi i inne nowotwory).
Olej z Czarnuszki pomaga na wrzody i jest naturalnym lekiem na niestrawność i dolegliwości żołądkowe. Z kolei w kosmetyce jest znanym antidotum na trądzik lub łupież, a także pomaga przy atopowym zapaleniu skóry.

Olej z czarnuszki jest pomocny w leczeniu różnego typu reakcji alergicznych, - co wykazały liczne badania kliniczne m.in. na uniwersytetach medycznych w Pakistanie. Ze względu na właściwości przeciwzapalne i działanie porównywalne z mocą cetyryzyny czarnuszka może skutecznie pomóc również w walce z uporczywym katarem siennym, a w porównaniu z tego typu lekami nie wywołuje skutków ubocznych.  Olej z Czarnuszki jest specyfikiem, który działa przeciwzapalnie na układ oddechowy i pokarmowy, i może łagodzić objawy astmy, szczególnie u dzieci.

Olej z czarnuszki jest skuteczny także w terapii alergii skórnych, gdyż jest przeznaczony zarówno do spożywania, jak i do stosowania bezpośrednio na skórę. Łagodzi wszelkie wykwity alergiczne, wspomaga również leczenie trądziku, atopowego zapalenia skóry - AZS, łuszczycy i egzemy każdego typu.

Nie będę Wam tutaj opisywała wyglądu butelki, etykietki itp, ale przejdę do rzeczy najbardziej istotnych, czyli leczenia raka olejem lub nasionami czarnuszki.

Żenigella sativa, czyli zwykła czarnuszka potrafi skutecznie leczyć raka bez użycia konwencjonalnych metod leczenia, czyli chemii. Okazała się skuteczna wobec wielu nowotworów, takich jak rak trzustki, jelita grubego, prostaty, piersi, a nawet raka mózgu. Czarnuszka okazuje się być koszmarem sennym raka i nadzieją dla wielu chorych. Potrafi zniszczyć nowotwór szybciej od chemii i nie pozostawia za sobą zniszczeń w postaci skutków ubocznych. A nawet wręcz przeciwnie wzmacnia zdrowe i dobre komórki, mobilizując je do walki z rakiem. Tak mówią, ale czy tak jest?

Oczywiście konieczne jest podjęcie kuracji w jak najwcześniejszym z możliwych etapów leczenia i koniecznie zmiana diety. Obecnie istnieje 462 opublikowanych badań na temat skuteczności Nigella sativa. Przeprowadzono wiele badań na temat czarnuszki i jej właściwości antynowotworowych. W 1997 r. w zakładzie Badań nad Rakiem w Hilton Head Island, w Południowej Karolinie, zostało udowodnione, że czarnuszka posiada ogromne możliwości w uśmiercaniu komórek nowotworowych.
Jest już bardzo wiele zaprotokołowanych wyleczeń raka trzustki, piersi, jelita grubego, a nawet przypadek chłopca, który podczas kuracji spożywał 9 kapsułek oleju z czarnuszki dziennie i pokonał raka mózgu.

Kuracja olejem z czarnuszki jest bardzo prosta i skuteczna.
Porcja na cały dzień.

Weź trzy łyżeczki oleju z czarnuszki i zmieszaj z połową łyżeczki surowego miodu lub soku z owoców świeżo wyciśniętego, gdy jesteś weganinem. Pierwsze dawkowanie pół godziny przed śniadaniem, drugie w godzinach popołudniowych, a trzecia dawkę przed snem. Po jednej łyżeczce. Alternatywą jest mieszanie zmielonych ziaren z miodem i zjadanie raz dziennie, a olej dwa razy dziennie, na przykład w kapsułkach.

W celach prozdrowotnych(zapobiegawczo) osoby dorosłe powinny pić 1 łyżeczkę oleju dwa razy dziennie (przed posiłkiem). Oleju z czarnuszki nie powinny spożywać kobiety w ciąży.

Cena za 100 ml.to 19 zł.
Moja ocena to 10/10.

Więcej informacji o czarnuszce i innych ziołach znajdziecie tez na stronie http://drogadosiebie.pl/ziola/czarnuszka-siewna-wlasciwosci-i-zastosowanie/

I w tym oto momencie mam prośbę do wszystkich... stosujcie olej z czarnuszki, zapobiegawczo... bo później może być już za późno...
Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka