wtorek, 4 sierpnia 2015

DZIEŃ 129 - HOROSKOP CHIŃSKI...

Zamiast pisać wam jak to przez pół dnia biegałam za receptą na magiczną pigułkę, a raczej za lekarzem, który mi ją przepisze i którego nie znalazłam (a myślałam, że lekarze to najbardziej wykształceni ludzie) postanowiłam napisać coś o znakach zodiaku.
My mamy swój horoskop i swoje znaki zodiaku. Ja jestem LWEM, walecznym i twardo stąpającym po ziemi, ale też i wrażliwym. Według chińskiego horoskopu jestem KONIEM i całkiem, całkiem sprawdza się to co piszą o tym znaku. Oczywiście traktuję to z przymrużeniem oka ;) bo w przypadku mojego męża nie sprawdza się ani jedno słowo. 
A Wy jakim znakiem jesteście? Pasuje do Was poniższy opis?

Chiński system astrologiczny jest zupełnie odmienny od zachodniego. Co roku władanie w chińskim zodiaku przejmuje inne zwierzę zodiakalne. Rok zaczyna się od drugiego nowiu po zimowym przesileniu Słońca, czyli jest to data ruchoma. W systemie europejskim Znaki Zodiaku zmieniają się co miesiąc, zależnie od przebytej przez Słońce drogi na ekliptyce. Obieg chińskiego Zodiaku trwa 12 lat, a podstawowy cykl słoneczny europejskiego zodiaku trwa rok. Oznacza to, że nie można bezpośrednio porównywać ze sobą znaków zodiaku, które należą do różnych systemów.

Zwierzęta, które władają chińskim zodiakiem, zmieniają się co 12 lat, ale w każdym roku nabierają zabarwienia jednego z pięciu chińskich żywiołów. W ten sposób pełny cykl chińskiego kalendarza zodiakalnego zajmuje 60 lat.

Szczur

05.02.1924 - 23.01.1925 drzewo
24.01.1936 - 10.02.1937 ogień
10.02.1948 - 28.01.1949 ziemia
28.01.1960 - 14.02.1961 metal
15.02.1972 - 02.02.1973 woda
02.02.1984 - 19.02.1985 drzewo
19.02.1996 - 06.02.1997 ogień 
07.02.2008 - 25.01.2009 ziemii
25.01.2020 - 11.02.2021 metal

Znak Szczura jest pierwszym znakiem zodiaku w cyklu chińskiej astrologii, co w naturalny sposób czyni go osobowością obdarzoną silnymi cechami przywódczymi. Bez problemu i wysiłku przejmuje inicjatywę w swoim otoczeniu. Nie obawia się brać na swoje barki odpowiedzialności za działania swoje i innych, pod warunkiem, że to właśnie on – Szczur – decyduje o tychże działaniach. Zawsze demonstruje swoją silną wolę i zdecydowanie, nieodmiennie budząc zaufanie innych. Najlepszą motywacją dla osób urodzonych w roku Szczura jest status społeczny i satysfakcja finansowa.

Ludzie tego znaku mogą pochwalić się wieloma talentami. Ich wrodzona ruchliwość sprawia, że niezmiennie potrzebują bodźców pobudzających zarówno psychicznie, jak i fizycznie. Czasami wydają się być spokojni, ale w ich głowach trwa nieustanna burza. Szczury są bardzo aktywne, jakby obawiały się przestać choć na chwilę pracować bądź nad czymś rozmyślać. Ich krytyczny umysł działa zawsze na wysokich obrotach. To często powoduje niepokój – przyjmują bowiem na siebie tak wiele zobowiązań, że nie zawsze mogą być pewne sprostania im wszystkim. Nie zmienia to faktu, iż umysł Szczura jest jednym z najlepiej rozwiniętych ze wszystkich znaków chińskiego zodiaku. Pomysłowość i kreatywność Szczurów nie zna granic. I to dosłownie. Zasad społecznych i prawnych przestrzegają tylko wówczas, gdy są im na rękę. Jeśli kolidują z ich planami, są po prostu ignorowane.
Do tego wszystkiego dodać należy nieodparty urok, który Szczury wykorzystują na początku nowych znajomości, starając się oczarować rozmówcę. Wynika to jednak bardziej z wyrachowania, niż szlachetnej natury. Szczur zawsze kombinuje, jak by tu zdobyć pierwszeństwo w grupie, objąć prowadzenie, a nawet władzę. Lubi się podobać innym, szczególnie, że taki stan rzeczy zwykle pozwala mieć na innych duży wpływ.

Zalety Szczura
czarujący, współczujący, komunikatywny, dynamiczny, rodzinny, oszczędny, spokojny, zmysłowy, kochający, utalentowany, elastyczny, otwarty, często wręcz genialny, uzdolniony w wielu dziedzinach, trzeźwo myślący, atrakcyjny, idealista, zwykle nie ma problemu ze zdobywaniem majątku (urodzony przedsiębiorca), lubi eksperymentować
Wady Szczura
zaborczy, wybredny, łatwo popada w uzależnienie, kapryśny, skąpy, nadęty, despotyczny, posiada skłonności do wyzyskiwania innych ludzi, lękliwy, kłótliwy, uparty, apodyktyczny i często ma obsesję na własnym punkcie
Szczur uwielbia
Być pierwszym we wszystkim i przecierać nowe szlaki. Wędrować własnymi ścieżkami, które prowadzą do niekonwencjonalnych doświadczeń.
Szczur nie cierpi
Życia prowadzonego według harmonogramu, listy zadań do wykonania i terminarzy; rutyny rodzinnego życia.
Szczur w miłości
Szczury to najczęściej osoby o pięknej powierzchowności i hipnotyzującej osobowości. Przyciągają do siebie ludzi i – jakże by inaczej – oczarowują ich, budząc powszechny podziw i pożądanie. Oczywiście nigdy nie umknie ich uwadze fascynacja, jaką są darzone. Są bardzo romantyczne i dzielenie błogich chwil z ukochaną osobą uszczęśliwia je niezależnie od problemów dnia codziennego. W miłości są nieco agresywne i bardzo zaborcze. Seks gra dużą rolę w ich związkach, gdyż namiętność to drugie imię Szczura. Otwartość na erotyczne eksperymenty czyni ze Szczura niesamowitego kochanka. Kiedy jest zakochany i spełniony, jest również wierny. Rozczarowanie w miłości może go jednak popchnąć w objęcia zdrady.
Zgodność z innymi znakami zodiaku
Niezwykła para: SZCZUR, BAWÓŁ, SMOK
Interesujący związek: MAŁPA, PIES, ŚWINIA 
Przeciętnie, ale rokuje: KOGUT, TYGRYS, KRÓLIK, KOZA  
Mało zrozumienia: WĄŻ, KOŃ
Szczur w rodzinie
Życie rodzinne – spokojne wieczory, kolacje przy wspólnym stole, domek na wsi – nie pociąga Szczura. Brakuje mu wówczas stymulacji, tak potrzebnej do życia. Niemniej każdy Szczur jest bardzo oddany swoim dzieciom i partnerowi. Bardzo mocno kocha swoich bliskich i poświęca im wiele uwagi. Jednocześnie wrodzona energiczność i pociąg do nowych doświadczeń, często czynią Szczura pobłażliwym rodzicem, pozwalającym dzieciom na zbyt wielką swobodę. Jest bowiem ostatnią osobą, która odmówiłaby swoim pociechom czegokolwiek. Łatwo można sobie owinąć wokół palca Szczura-rodzica.
Praca i kariera
Chińczycy powiadają, że zawsze powinno się słuchać rad ludzi urodzonych w roku Szczura. Dzięki swojemu intelektowi oraz umiejętności wnikliwej obserwacji, potrafią bowiem działać roztropnie. Zwykle są w stanie przewidywać problemy, które w najbliższej przyszłości się pojawią. Patrzą na każde zagadnienie z nieco szerszej perspektywy. Zagłębiają się w nurtującej ich sprawie, co prowadzi w prosty sposób do wydawania właściwych sądów. Powyższe umiejętności w połączeniu z wielkimi ambicjami, czynią z ludzi urodzonych w roku Szczura sprawnych kierowników i zarządców wszelkiego rodzaju. Status społeczny, pieniądze i każdy przejaw uznania są dla Szczurów bardzo ważne. Często wykorzystują swoje umiejętności, do przewidywania nadchodzących możliwości biznesowych oraz do unikania ewentualnych kłopotów związanych z pracą zawodową. Szczur jest zdecydowanie lepszym szefem niż podwładnym – nic dziwnego, jest jakby stworzony do tej roli. Rutyna i szarość pracownika podlegającego przełożonemu, a zatem wykonującego zazwyczaj powtarzalne czynności, skutecznie Szczura demotywują i obniżają jego wydajność. Szczury najlepiej czują się w sytuacjach, w których mogą (a nawet muszą) być elastyczni, a ich obowiązki wymagają swobodnej kreatywności.
Najodpowiedniejsze zawody
biznesman, pisarz, aktor, doradca, prawnik, detektyw, polityk, projektant, inżynier, dyrektor, manager, prywatny przedsiębiorca, szpieg, komik, naukowiec
Znani ludzie urodzeni w roku Szczura
Galileusz, Scarlett Johansson, Antonio Banderas, Mandy Moore, Carmen Electra, Hugh Grant, Wolfgang Amadeusz Mozart, Piotr Czajkowski, William Shakespeare, Lew Tołstoj, George Washington, Gene Kelly, Sean Penn, Marlon Brando, Louis Armstrong, Clark Gable
Finanse
Pomysłowe i przewidujące Szczury mają talent do obracania pieniędzmi i magicznego wręcz transformowania ich w ogólny dobrobyt w swoim życiu. Zawsze dbają o to, by mieć jakieś oszczędności na czarną godzinę. Jeśli warunki na to pozwolą, są w stanie zaoszczędzić prawdziwe góry pieniędzy. Jeżeli natomiast przydarzy im się wieść ubogie życie, wiedzą jak "robić coś z niczego". Nawet niewielkie dochody zdają się im wystarczać na wszystko, tak sprawnie nimi rozporządzają.
Tradycyjne powiązania
Kolejność w zodiaku: pierwszy Szczęśliwe kolory: czarny, czerwony, biały, fioletowy Szczęśliwe liczby: 1, 4, 5 Szczęśliwe kamienie: granat Planeta rządząca: Jowisz Miesiąc przypisany do znaku: grudzień Kierunek przypisany do znaku: północ Godziny przypisane do znaku: 23:00 do 1:00 Odpowiednik w zachodnim zodiaku: STRZELEC


Bawół

24.01.1925 - 12.02.1926 drzewo
11.02.1937 - 30.01.1938 ogień
29.01.1949 - 16.02.1950 ziemia
15.02.1961 - 04.02.1962 metal
03.02.1973 - 22.01.1974 woda
20.02.1985 - 08.02.1986 drzewo
07.02.1997 - 27.01.1998 ogień
26.01.2009 - 13.02.2010 ziemia
12.02.2021 - 31.01.2022 - metal

Bawoły są bardzo silnymi osobami, jednakże mają skłonności do zamykania się w sobie i chronicznego złego samopoczucia. Są pragmatykami, twardo stąpającymi po ziemi. Ludzie urodzeni w roku Bawoła są z natury przystosowani do ciężkiej pracy, co powoduje, że nie darzą szacunkiem ludzi leniwych lub niedbałych. Bawołom można z łatwością zaufać, ponieważ same są bardzo ufne. Mimo łatwości w nawiązywaniu więzi, Bawoły nie są zależne od rodziny i przyjaciół. Ze swoimi problemami wolą radzić sobie samodzielnie. Musi wydarzyć się coś naprawdę poważnego, żeby Bawół zwrócił się do kogoś o pomoc bądź poradę. Fakt ten czyni je ludźmi, na których można polegać w każdej sytuacji. Bawoły są bowiem niezmiennie uczciwe i bardzo drobiazgowe w wypełnianiu przyjętych przez siebie zobowiązań. Nie ciągnie ich do egzotycznych znajomości bądź licznego grona przyjaciół. Zdecydowanie bardziej cenią sobie silne więzi ze swoimi życiowymi partnerami i rodziną oraz kilkoma bliskimi przyjaciółmi. Te więzi trwają przez całe życie. Chociaż osoby urodzone w roku Bawoła mają otwarte umysły, bardzo ciężko zmieniają już raz podjętą decyzję. To jest ich cecha charakterystyczna. Może być przez innych postrzegana jako tępy upór, ale w rzeczywistości jest to sposób Bawoła na to, by nauczyć się być silnym, odważnym i bezpośrednim. To właśnie dzięki takiemu podejściu jawią się jako osoby wiarygodne i godne zaufania.
Zalety Bawoła
posiada kontemplacyjny charakter, uzdolniony (szczególnie manualnie), cierpliwy, zręczny, elokwentny, pewny siebie, rzetelny, pracowity
Wady Bawoła
Do wad Bawoła należy szowinistyczne podejście do wielu spraw oraz jego duma, prowadząca czasami do despotyzmu. Jest osobą krytyczną, ekscentryczną, zajadłą, konserwatywną, kapryśną. Ma skłonności do używania przemocy.
Bawół uwielbia
Żyć bez pośpiechu; spacerować na łonie natury, powoli stawiając kroki; oddychać w skupieniu.
Bawół nie cierpi
Spieszyć się dokądś i w tym celu przedzierać się przez tłum ludzi; sytuacji, które go krępują; angażować się w skomplikowane przedsięwzięcia.
Bawół w miłości
Zakochany Bawół nie potwierdza swoich uczuć werbalnie, nie układa poematów i nie śpiewa pieśni pod oknem ukochanej. Woli poprzeć swoje uczucia czynami, zamiast mówić o nich. Bardzo dużo czasu namyśla się, czy obiekt jego uczuć jest właściwym wyborem i czy do siebie pasują. Musi mieć absolutną pewność w tej kwestii, ponieważ nienawidzi zmian w swoim życiu. Wyznaje zatem zasadę "aż po grób". Pragnie osoby, z którą będzie mógł rozpocząć stabilny i trwały związek małżeński. Nigdy nie spieszy się do niczego, tak więc i w tym przypadku będzie wolał dwa razy sprawdzić, zanim podejmie ostateczną decyzję (pamiętajmy, że w jego przypadku decyzje są rzeczywiście ostateczne). Z tego też powodu Bawoły mogą wydawać się osobami mało romantycznymi. Z drugiej jednak strony, jeśli się już raz zadeklarują, są całkowicie wierne, jednocześnie oczekując tego od partnera. To wróży bardzo dobrze w każdym związku.
Zgodność z innymi znakami zodiaku
Niezwykła para: SZCZUR, MAŁPA, KOGUT 
Interesujący związek: BAWÓŁ,WĄŻ, ŚWINIA 
Przeciętnie, ale rokuje: PIES, TYGRYS, KRÓLIK 
Mało zrozumienia:KOŃ, SMOK, KOZA
Bawół w rodzinie
Bawoły są bardzo często nadopiekuńczymi rodzicami. Będą bezinteresownie harowały ponad siły, by tylko zapewnić swojej rodzinie dobrze prosperujący, szczęśliwy i bezpieczny dom. Uważają bowiem, że tylko w takim domu dzieci będą mogły w spokoju dorastać. Oczywiście nie obejdzie się od pewnych wymagań wobec dzieci. Powinny one – według Bawoła – być uprzejme, grzeczne i taktowne. Takie podejście może wydawać się autorytarne, ale za to buduje w członkach rodziny pewność siebie i wzajemne zaufanie. Bawoły (a w szczególności Bawoły płci żeńskiej) wcześnie zakładają rodzinę i najczęściej całkowicie pochłania je opieka i wychowanie dzieci.
Praca i kariera
Trzy litery "u": utalentowany, uczciwy i uważny – charakteryzują osoby urodzone w roku Bawoła. Za te właśnie cechy są zwykle poważani w gronie współpracowników i kolegów z pracy. Bawół ma oko do szczegółów i do każdego zadania podchodzi w sposób metodyczny. Nawet najbardziej skostniałe procedury nie przeszkadzają mu w działaniach. Prawdopodobnie dlatego, że jest tak dobrze zorganizowany. Jest lepiej przystosowany do specjalistycznych stanowisk i woli pracować w dużych firmach. Mimo tego, działa najlepiej, gdy może pracować w pojedynkę.
Najodpowiedniejsze zawody
archeolog, architekt, wojskowy, projektant wnętrz, rolnik, makler giełdowy, fizjoterapeuta, agent nieruchomości, ekonomista, ogrodnik, stolarz, mechanik, manager, bankier
Znani ludzie urodzeni w roku Bawoła

Hans Christian Andersen, Charlie Chaplin, Walt Disney, Jim Carey, Heather Locklear, Michael J. Fox, William Blake, Bill Cosby, Eddie Murphy, Adolf Hitler, Meryl Streep, Księżna Diana, Anthony Hopkins, Jane Fonda, Peter Sellers, Albert Camus, Erazm z Rotterdamu, Jack Nicholson
Finanse
Bawoły koncentrują się przede wszystkim na bezpieczeństwie. Właśnie w nie najbardziej wierzą. Dlatego też obce jest im podejmowanie niepewnych decyzji w kwestiach finansowych. Hazard czy ryzykowne inwestycje giełdowe – to nie dla nich. Wolą bezpieczną lokatę bankową, ewentualnie obligacje skarbowe. Spokojny, ale pewny wzrost. Oto, co podoba im się najbardziej.
Tradycyjne powiązania
Kolejność w zodiaku: drugi Szczęśliwe kolory: czarny, zielony, żółty, brązowy Szczęśliwe liczby: 1, 3, 5 Szczęśliwe kamienie: akwamaryn Planeta rządząca: Saturn Miesiąc przypisany do znaku: styczeń Kierunek przypisany do znaku: północny-wschód Godziny przypisane do znaku: 1:00 do 3:00 Odpowiednik w zachodnim zodiaku: KOZIOROŻEC

Tygrys

13.02.1926 - 01.02.1927 ogień
31.01.1938 - 18.02.1939 ziemia
17.02.1950 - 05.02.1951 metal
05.02.1962 - 24.01.1963 woda
23.01.1974 - 10.02.1975 drzewo
09.02.1986 - 28.01.1987 ogień
28.01.1998 - 15.02.1999 ziemia
14.02.2010 - 02.02.2011 metal
 01.02.2022 - 21.01.2023 wod

Tygrysy są silne, a jednocześnie bardzo emocjonalne i wrażliwe. Bywają uparte w stosunku do rzeczy, które uważają za słuszne i prawdziwe.Tygrysy nie szukają spełnienia w zdobywaniu władzy lub pieniędzy. Są im one po prostu niepotrzebne do szczęścia. Bardziej potrzebują akceptacji ze strony rodziny, kolegów i koleżanek czy współpracowników. Są całkowicie szczere w kwestii własnych uczuć i wymagają tego samego od otaczających je osób. W sumie, są bardzo lubiane w swoim środowisku, ponieważ są z natury czarujące. Kiedy zdarzy im się niepowodzenie w jakiejkolwiek dziedzinie, bądź brak osiągnięć w życiu osobistym czy zawodowym, łatwo popadają w depresję. Nie daj boże, jeśli do tego będą krytykowane przez swoich bliskich – to jeszcze pogłębi stan depresyjny. Na szczęście każdy kot – również Tygrysy – zawsze lądują na cztery łapy, wychodząc obronną ręką z większości kłopotów. Zawsze są gotowe podnieść się po upadku, otrzepać z kurzu i skoczyć w wir kolejnych działań. Ich natura łowcy nie pozwala zbyt długo przejmować się niepowodzeniem. Istotną cechą charakteru osób urodzonych w roku Tygrysa jest ich żyłka współzawodnictwa. One po prostu nie potrafią przejść obok potencjalnego wyzwania, szczególnie gdy w grę wchodzi honor. Nie cofną się również przed niczym w obronie swoich bliskich. Tygrysy są nieprzewidywalne i byłoby nierozsądne nie doceniać ich reakcji. Może i są milutkie i urocze, ale jednak nadal posiadają instynkty wielkich drapieżnych kotów. Mają oczywiście instynkt przywódczy, co czyni je niezbyt subordynowanymi podwładnymi. Mają silne poczucie własnej godności, co sprawia, że nie jest im łatwo wykonywać czyjeś polecenia. Z kolei jako szefowie są uparte i zawzięte, przez co trudne w kontaktach. Ich sposób bycia jednak bardzo stymuluje współpracowników do działania. Tygrysy to inteligentne, czujne i dalekowzroczne osoby, które zawsze trzymają rękę na pulsie. Są dobrymi strategami, szczególnie w przypadkach posiadania jakichś ukrytych zamiarów (a mają je zadziwiająco często). Jedyną przeszkodą stojącą na drodze sprawnego wykorzystywania umiejętności taktycznych, jest niespokojna natura Tygrysów. Trzymanie jej pod kontrolą, pozwala osiągać wyżyny powodzenia.
Zalety Tygrysa
sympatyczny, intrygujący, serdeczny, altruistyczny, honorowy, pracowity, niezależny, zaangażowany w swoje działania, dynamiczny
Wady Tygrysa
lekkomyślny, kochliwy, kłótliwy, humorzasty, drapieżny, w gorącej wodzie kąpany, buntowniczy, nieposłuszny i lekceważący innych
Tygrys uwielbia
Nieplanowane przygody z zaskakującym przebiegiem; niespodzianki losu; hazard, gdyż kuszenie losu leży w jego naturze.
Tygrys nie cierpi
Przede wszystkim nie potrafi znieść krytyki na swój temat – krytykować go jest równe z popełnianiem samobójstwa; nie lubi słuchać plotek, a tym bardziej samemu je rozpowiadać.
Tygrys w miłości
Tygrysy są niesamowicie seksownymi ludźmi. Urzekają urodą otoczenie, będąc wręcz zmysłowo romantycznymi duszami. Jako kochankowie są spontaniczne, nigdy nie tracą swojej – bardzo twórczej w tej dziedzinie – iskry, która wieczorami przeobraża się w prawdziwy płomień namiętności. Przyciągają partnerów, roztaczając wokół siebie atmosferę zagrożenia i rozbudzają pragnienie poznawania nieznanego.
Zgodność z innymi znakami zodiaku
Niezwykła para: PIES 
Interesujący związek: KOŃ, SMOK, ŚWINIA 
Przeciętnie, ale rokuje: KOGUT, SZCZUR , KRÓLIK, BAWÓŁ 
Mało zrozumienia: MAŁPA,WĄŻ, TYGRYS, KOZA
Tygrys w rodzinie
Tygrys jest z natury awanturnikiem, wiecznym zdobywcą – nie potrafi żyć bez odnoszenia zwycięstw. Również jego rodzina jest traktowana jako swego rodzaju podbój. Nic zatem dziwnego, że to zwykle Tygrys sprawuje w domu rządy. Jednocześnie jest niezmordowanym strażnikiem domowego ogniska. Każdy człowiek, czy to mężczyzna czy kobieta, urodzony w roku Tygrysa, bez wahania wskoczyłby w ogień w obronie swoich bliskich. Z miłego i delikatnego kociaka, przemienia się w chwilach zagrożenia w prawdziwą maszynę do zabijania. Niestety, zazwyczaj Tygrys rozpieszcza swoje dzieci, podsuwając im wszystkie możliwe przyjemności pod nos i zaspokajając wszelkie pragnienia.
Praca i kariera
Bystrość i inteligencja sprawiają, że Tygrysy bardzo szybko się uczą. Co więcej, musi przed nimi ciągle stać jakieś wyzwanie. Jeśli dodać do tego jeszcze łatwość popadania w rutynę i nudę, otrzymujemy wyjaśnienie, dlaczego Tygrysy są ludźmi zmieniającymi pracę i bieg swojej kariery najczęściej ze wszystkich dwunastu typów charakterologicznych w chińskim zodiaku. Najlepszymi stanowiskami pracy dla Tygrysów są wszelkiego rodzaju etaty związane z władzą i podejmowaniem decyzji. Mają one bowiem najlepsze wyniki wówczas, gdy czują siłę i dominują nad otoczeniem.
Najodpowiedniejsze zawody
manager, pracownik marketingu, kierowca, sportowiec (szczególnie w dziedzinach sportu wymagających szybkości działania i podnoszących poziom adrenaliny), pilot, artysta, pisarz i oczywiście dyrektor
Znani ludzie urodzeni w roku Tygrysa
Kadafi, Karol Marks, Tom Cruise, Horatio Nelson, Leonardo Di Caprio, Christian Bale, Georg Wilhelm Hegel, Louis de Funes, Jon Bon Jovi, Lindsay Lohan, Agatha Christie, Sir Alec Guiness, Marilyn Monroe, Ludwig van Beethoven, Stevie Wonder, Charles de Gaulle
Finanse
Tygrysy polegają przede wszystkim na swoim szczęściu. Lubią wydawać pieniądze, a także dzielić się nimi z innymi. Czasem mają tendencję do szastania kasą na lewo i prawo, ponieważ twierdzą, że zawsze mogą zarobić więcej. Wspomnieliśmy już o ich szczęściu? Przejawia się ono również w kwestiach finansowych. Nawet duże wydatki nie grożą im bankructwem, gdyż jakimś sposobem zdobywają kolejną gotówkę na swoje zachcianki. Są naprawdę w czepku urodzone.
Tradycyjne powiązania
Kolejność w zodiaku: trzeci Szczęśliwe kolory: zielony, niebieski, biały, żółty Szczęśliwe liczby: 4, 5, 7, 9 Szczęśliwe kamienie: szafir Planeta rządząca: Uran Miesiąc przypisany do znaku: luty Kierunek: północ – północny-wschód Godziny przypisane do znaku: 3:00 do 5:00 Odpowiednik w zachodnim zodiaku:WODNIK

Królik

02.02.1927 - 22.01.1928 ogień
19.02.1939 - 07.02.1940 ziemia
06.02.1951 - 26.01.1952 metal
25.01.1963 - 12.02.1964 woda
11.02.1975 - 30.01.1976 drzewo
29.01.1987 - 16.02.1988 ogień
16.02.1999 - 04.02.2000 ziemia
03.02.2011 - 22.01.2012 metal 
 22.01.2023 - 09.02.2024 woda

Ludzie urodzeni w roku Królika to osoby uprzejme i uczuciowe, jednak często postrzegane jako nazbyt ostrożne i powierzchowne. Króliki są dosyć spokojnymi osobami, rzadko zachowują się agresywnie i zazwyczaj starają się za wszelką cenę unikać konfrontacji. Będąc złym na coś lub na kogoś, Królik podchodzi do problemu spokojnie i rozważnie. Prawie nigdy nie podnosi głosu i nie daje po sobie poznać, że jest zirytowany. Jego spokojne podejście do problemów sprawia, że ludzie postrzegają go jako osobę nie zwracającą uwagi na wiele rzeczy. Nic bardziej mylnego. Króliki bacznie obserwują rozwój sytuacji wokół siebie. Ich osobowość jest z natury silna, charakteryzująca się zwinnym myśleniem i inteligencją. Osoby urodzone w roku Królika z łatwością mogą wywinąć się z największych nawet tarapatów przy pomocy samej rozmowy. Króliki są ludźmi bardzo modnymi – może nawet najbardziej modnymi ze wszystkich znaków chińskiego zodiaku. Zawsze eleganccy i ubrani w sposób wyrafinowany, wyglądają niczym modele z okładek popularnych magazynów. Są do tego zakochane w sztuce – malarstwo, rzeźba, muzyka czy teatr są ich żywiołem. Każde artystyczne przedsięwzięcie traktują z emfazą.
Zalety Królika
wrażliwy, taktowny, kochający dom, rozważny, dyskretny, długowieczny, ambitny, kulturalny, dobrze wychowany, o artystycznej duszy, rozważny, o podejściu naukowym do wielu spraw, dyskretny, gościnny, skromny i cnotliwy
Wady Królika
często bywa snobistyczny, skryty, pedantyczny, posiada skomplikowany charakter, pobłażliwy – szczególnie wobec samego siebie, zwodniczy, łatwo wydający pochopne sądy, egoistyczny i protekcjonalny
Królik uwielbia
spacery bocznymi, ukrytymi wśród drzew ścieżkami
Królik nie cierpi
podejmować decyzji w jakiejkolwiek – nawet najbardziej trywialnej – dziedzinie; nienawidzi każdej konfliktowej sytuacji i stara się takowych za wszelką cenę unikać
Królik w miłości
Urodzeni w roku Królika nie należą do osób z przysłowiowym sercem na dłoni. Są raczej skryci w swoich uczuciach, prezentują chłodną i zdystansowaną postawę. Tak naprawdę jednak – w głębi duszy – są bardzo kochający i namiętni. Ich romantyzm jest jednak zawsze przysłonięty pragmatyzmem. Jeśli okazują uczucia, spodziewają się otrzymać to samo w zamian. Nigdy nie pozwolą sobie na jednostronne otwarcie się przed partnerem. Posiadają bardzo rozwinięty instynkt macierzyński i dlatego – niezależnie od płci – często są wręcz nadopiekuńczy.
Zgodność z innymi znakami zodiaku
Niezwykła para: ŚWINIA, KOZA, ŚWINIA
Interesujący związek: MAŁPA, KRÓLIK
Przeciętnie, ale rokuje: PIES,WĄŻ, SMOK, KOŃ, SZCZUR, BAWÓŁ, TYGRYS
Mało zrozumienia: KOGUT
Królik w rodzinie
Króliki bardzo kochają swoją rodzinę, dlatego ognisko domowe stanowi istotną część ich życia. Zwykle wcześnie zakładają rodzinę, która jest przeważnie dosyć liczna. Nie bez powodu znak Królika jest utożsamiany z płodnością. Miłość do partnera i dzieci jest u Królików tak wielka, że zrobi wszystko, by ci byli szczęśliwi. Same Króliki nie potrafią cieszyć się życiem, jeśli którykolwiek z ich krewnych nie jest szczęśliwy. Jedynie wrodzona skrytość Królików może wprowadzać dysharmonię w życie rodzinne. Osoby spod tego znaku zdają się bowiem być często chłodne i jakby trzymające się na dystans – co oczywiście jest tylko fasadą. W rzeczywistości tak bardzo dbają o bliskich, że mogą popaść w skrajny despotyzm. A wszystko w imię szczęścia i bezpieczeństwa.
Praca i kariera
Króliki są świetne w każdym zawodzie, który wymaga pracy w grupie lub częstych kontaktów z ludźmi. Dobrze sprawdzają się na stanowiskach kierowniczych, szczególnie w działach związanych ze szkoleniami, promocją i marketingiem. Potrafią z łatwością przekazywać wiedzę, są dobrze zorganizowani i dyplomatyczni – dlatego kariera nauczyciela stoi przed nimi otworem.
Najodpowiedniejsze zawody
terapeuta, dyplomata, psychiatra, lekarz, pisarz, masażysta, filozof, nauczyciel, wydawca, projektant, artysta, pracownik administracji, urzędnik państwowy
Znani ludzie urodzeni w roku Królika
Erskin Caldwell, Johnny Depp, John Keats, Agatha Cristie, Angelina Jolie, Zbigniew Cybulski, Józef Piłsudski, Brad Pitt, Tobey Mcguire, Jet Li, Michael Keaton, Jane Seymour, John Cleese, Eva Peron, Walter Scott, Ingrid Bergman, Cary Grant, Whitney Houston, Arthur Miller, Roger Moore, Lew Trocki, Krzysztof Zanussi, Konfucjusz, Orson Welles
Finanse
Osoby urodzone w roku Królika dosyć ostrożnie podchodzą do spraw finansowych. Niemniej mają dużo szczęścia również w tej kwestii. Nic dziwnego, że wielu ludzi nosi królicze łapki na szczęście. Królikom zwykle powodzi się całkiem nieźle. Co prawda wydają dużo pieniędzy, ale zwykle na trwałe dobra takie jak dom, samochód, dzieła sztuki czy zabytkowe meble. Wolą wydawać swoje pieniądze na piękne przedmioty bądź nowoczesne technologie, niż inwestować na giełdzie czy odkładać na lokacie bankowej.
Tradycyjne powiązania
Kolejność w zodiaku: czwarty Szczęśliwe kolory: biały, niebieski, szary Szczęśliwe liczby: 1, 3, 5, 9 Szczęśliwe kamienie: perła Planeta rządząca: Jowisz Miesiąc przypisany do znaku: marzec Kierunek przypisany do znaku: wschód Godziny przypisane do znaku: 5:00 do 7:00 Odpowiednik w zachodnim zodiaku: BYK

Smok

23.01.1928 - 09.02.1929 ziemia
08.02.1940 - 26.01.1941 metal
27.01.1952 - 13.02.1953 woda
13.02.1964 - 01.02.1965 drzewo
31.01.1976 - 17.02.1977 ogień
17.02.1988 - 05.01.1989 ziemia
05.02.2000 - 23.01.2001 metal
23.01.2012 - 09.02.2013 woda 
10.02.2024 - 28.01.2025 drzewo

Smoki są dowcipne i lubiane w swoim środowisku. Ich popularność może wynikać z faktu, iż są z natury wolnymi duchami. Nie krępują ich zasady i prawa, nie znają żadnych granic. Wszelkie ograniczenia gaszą drzemiący w ich duszy płomień, który w każdej sekundzie życia jest gotów eksplodować, tworząc prawdziwe ogniste tornado kreatywności. Otwartość umysłu niezmiennie przyciąga do nich innych ludzi, którzy z samej chociażby ciekawości chcą spędzać czas w towarzystwie Smoka. Jednym słowem Smoki wiodą życie wolne i niczym nieskrępowane. Kolejną cechą charakterystyczną Smoków jest ogromna dawka energii, którą dysponują. Żyją pełnią życia, a ich talenty tworzą iluzję niezniszczalności – jakby Smok był niepokonany. Osoby urodzone w tym właśnie roku lubią robić wszystko z rozmachem. Nie dla nich skromne plany, wolą tworzyć na wielką skalę. Ich ambicja sięga Niebios i nie ustępuje niczym boskiej dumie. Podążają za wielkimi ideami i rozwijają je, czasami ekstremalnymi czynami. Wiedzieć musimy jedno: Smoki nie robią nic na pokaz. Jeżeli dokonują wielkich czynów, nie robią tego dla sławy czy pieniędzy. One takie po prostu są. Każdy ich gest, każde słowo są wzniosłe. Oczywiście, zawsze są całkowicie pewne swoich racji i przekonań, dlatego żadne wyzwania nie są im straszne – Smoki za każdym razem są niemal pewne swojego powodzenia. I zwykle tak właśnie bywa, że osiągają szczyty. Smoki są wystarczająco inteligentne, by zdawać sobie sprawę z własnych słabości. Wiedzą, że zbyt wiele entuzjazmu może je szybko wyczerpać, a zmęczony człowiek nie jest w stanie skutecznie działać. Dlatego Smoki od czasu do czasu się oszczędzają. Tym bardziej, by być gotowym do niesienia pomocy innym. Tego nigdy nie odmawiają, choć sami pomocy przyjąć nie potrafią.
Zalety Smoka
pełen życia, wielkoduszny, charyzmatyczny, surowy, samowystarczalny, sentymentalny, zawsze kończy co zaczyna, ma szlachetne serce, bardzo sprytny, perfekcjonista, pełen entuzjazmu, inteligentny
Wady Smoka
napuszony, często z czegoś niezadowolony, bezwzględny, ambitny, uparty, melodramatyczny, egocentryczny, nazbyt asekuracyjny, łatwo wpada w gniew, nierozważny
Smok uwielbia
być pomocny w trudnych sytuacjach, w których znajdują się inni ludzie
Smok nie cierpi
Cierpliwości – nigdy w życiu nie uzna jej za cnotę. Prawdopodobnie umarłby, gdyby musiał na coś wytrwale czekać.
Smok w miłości
Łatwo zakochać się w Smoku. Są to zazwyczaj osoby urodziwe, o nieodpartej charyzmie i – przede wszystkim – odważne. W ich towarzystwie każdy wygląda na tchórza. Wzbudzają wielkie emocje i przyciągają ludzi niczym magnes, gdziekolwiek się zjawią. Ich wolny umysł przyjmuje nowe idee i pomysły, co czyni z nich idealnych słuchaczy, skorych do pomocy w osiąganiu czyichś marzeń. Ludzie czują się przez Smoki doceniani i dowartościowani. Same Smoki również łatwo się zakochują, niechętnie jednak rezygnują ze swojej niezależności. Jest ona dla nich tak ważna, że są gotowe iść przez życie w pojedynkę – byle tylko pozostać wolnym. Jednakże wystarczająco inteligentny i zabawny partner może zainteresować Smoka na tyle długo, że ten zdecyduje się na małżeństwo. A jeśli już się zdecyduje, za nic w świecie się nie wycofa.
Zgodność z innymi znakami zodiaku
Niezwykła para: SZCZUR, MAŁPA, KOGUT 
Interesujący związek: KOŃ,TYGRYS, KOZA, ŚWINIA,WĄŻ 
Przeciętnie, ale rokuje: KRÓLIK 
 Mało zrozumienia: SMOK, PIES, BAWÓŁ
Smok w rodzinie
Smoki są tak pochłonięte swoją karierą i dążeniem do wielkości (oraz niezależności), że nie myślą wiele o zakładaniu rodziny. Odkładają to na później. Rzeczywiście, ze wszystkich dwunastu znaków Smoki wstępują w związki małżeńskie najpóźniej. Rodzicielstwo nie przychodzi im łatwo. Swoje dzieci traktują jak jeszcze jeden wielki projekt, nad którym pracują. Podchodzą do całej sprawy z entuzjazmem, postrzegając swoich potomków jako źródło dumy i zadowolenia – szczególnie, gdy mogą pochwalić się ich osiągnięciami.
Praca i kariera
Najbardziej imponującą w pracy cechą Smoków jest oryginalność. Mają bardzo rozwiniętą wyobraźnię, dzięki której zawsze znajdują rozwiązanie problemów, nawet tych – zdawałoby się – nierozwiązywalnych. Ludzie urodzeni w roku Smoka są bardzo elastyczni, potrafią dostosować się do każdych warunków, dlatego też mogą pracować praktycznie w każdym zawodzie. Nie boją się ciężkiej harówki, ale zdecydowanie wolą wydawać polecenia niż je wykonywać. Powinny unikać miejsc pracy, w których panuje rutyna i sztywne procedury. Najlepiej sprawdzą się na stanowiskach wymagających umiejętności samodzielnego działania.
Najodpowiedniejsze zawody
analityk komputerowy, wynalazca, inżynier, architekt, prawnik, psychoanalityk, makler giełdowy, manager, sprzedawca lub przedstawiciel handlowy, agent ubezpieczeniowy, pracownik branży reklamowej, polityk; każdy zawód go zadowoli, byle tylko był sławny
Znani ludzie urodzeni w roku Smoka
gen. Władysław Anders, Wojciech Fibak, Bruce Lee, Chuck Norris, Keanu Reeves, Christopher Reeve, Shakira, Fryderyk Wielki, Robert Musil, Neil Diamond, Placido Domingo, Fryderyk Nietzsche, G. B. Shaw, John Lennon, Al Pacino, Ringo Starr, Shirley Temple, Lewis Caroll, Anatole France
Finanse
Smoki lubią wydawać pieniądze, zarówno na siebie, jak i na innych. To nie ma znaczenia, dopóki ich zakupy są nieskrępowane jakimiś śmiesznymi ograniczeniami (np. zasobnością portfela). Takie słowa jak "oszczędzanie" czy "inwestowanie" są im całkowicie obce. Samo robienie pieniędzy w ogóle ich nie podnieca. Nie rozumieją, dlaczego tak wielu ludzi ciągle tylko gada o pieniądzach i dąży do posiadania ich jak największej ilości. Nie boją się podejmować wielkiego ryzyka związanego ze swoimi finansami. Nie lękają się hazardu, nawet jeśli nie stawiają na faworytów. Dzięki Bogu, mają wielkie szczęście do pieniędzy. Rzadko znajdziemy biednego Smoka.
Tradycyjne powiązania
Kolejność w zodiaku: piąty Szczęśliwe kolory: czarny, złoty, żółty Szczęśliwe liczby: 3, 4, 5, 6 Szczęśliwe kamienie: ametyst Planeta rządząca: Mars Miesiąc przypisany do znaku: kwiecień Kierunek przypisany do znaku: południowy-wschód Godziny przypisane do znaku: 7:00 do 9:00 Odpowiednik w zachodnim zodiaku: BARAN

Wąż

10.02.1929 - 29.01.1930 ziemia
27.01.1941 - 14.02.1942 metal
14.02.1953 - 02.02.1954 woda
02.02.1965 - 20.01.1966 drzewo
18.02.1977 - 06.02.1978 ogień
06.02.1989 - 26.01.1990 ziemia
24.01.2001 - 11.02.2002 metal
10.02.2013 - 30.01.2014 woda 
29.01.2025 - 16.02.2026 drzewo

Dominującą cechą Węży jest mądrość; są bowiem głębokimi myślicielami, którzy dodatkowo często kierują się intuicją. Są z natury nieufne wobec innych ludzi i nie cierpią krytycyzmu. Mogą go nawet znieść, pod warunkiem, że jest to tzw. konstruktywna krytyka. Jeśli jednak ktoś osądzi Węża bezpodstawnie, spotka się z zaciętym oporem. Węże posiadają bardzo rozwiniętą intuicję. Czasami wydają się być wręcz jasnowidzami, kiedy o czymś mówią. Posiadają coś w rodzaju szóstego zmysłu, wyczuwającego zdarzenia przed ich nadejściem. Rzadko kiedy się mylą. Co więcej, potrafią bezbłędnie rozszyfrowywać innych ludzi, ich emocje oraz zamierzenia. Wszystko to czyni z Węży przenikliwych rozmówców, którzy zdają się rozumieć więcej niż ktokolwiek inny. Ludzie urodzeni w roku Węża są zazwyczaj atrakcyjni i dobrze ubrani. Mają swój wdzięk, nawet jeśli nie porażają urodą. Noszą się elegancko, niekoniecznie zgodnie z panującą obecnie modą. Sami wybierają sposób ubierania się – i wychodzi im to zadziwiająco dobrze. Węże są pewne siebie i nie dają się nikomu zastraszyć. Ich niezachwiane poglądy mogą niepokoić rozmówców, lecz jednocześnie nie przestają fascynować. Węże roztaczają bowiem wokół siebie aurę tajemniczości, która zdaje się opadać na innych mrocznym całunem. Kontemplacyjna natura Węży sprawia, że nie są one zbytnio otwarte. Wiele rzeczy wolą zachować dla siebie. W skrajnych przypadkach wykorzystują skrywane informacje w sposób bardzo przebiegły. Zawsze osiągają zamierzone cele.
Zalety Węża
sympatyczna osobowość, umiejętność pójścia na kompromis, rozrywkowa natura, filozoficzne podejście do życia, modnie się ubiera, posiada dużą intuicję, altruistyczny, honorowy, dyskretny, dyplomatyczny, zabawny i seksowny
Wady Węża
obłudny, władczy, zbyt pochopny w swoich osądach, kłamliwy, zachłanny, pesymistyczny, zmienny, wyniosły, dumny, nie umie przegrywać
Wąż uwielbia
Ciekawe, porywające rozmowy; rzadko spotykane przedmioty; ekstrawagancko umeblowanie mieszkania.
Wąż nie cierpi
Być pouczanym i wykpiwanym.
Wąż w miłości
Uroda Węży budzi w potencjalnych partnerach wielką namiętność. Węże są bowiem eleganckie i uwodzicielskie, a jeśli zajdzie taka potrzeba, potrafią być tak czarujący, że obiekt ich zabiegów po prostu nie jest w stanie o nich zapomnieć. Pamiętać jednak należy, że Węże są bardzo wybredne, jeśli chodzi o wybór życiowego partnera. Wygląd fizyczny ma dla nich znaczenie, ale nie pierwszorzędne. Liczy się przede wszystkim to, co dana osoba sobą reprezentuje, głównie w sensie intelektualnym. Wąż pragnie partnera, który może docenić jego ekscentryczne poczucie humoru i zdzierżyć jego dziwaczne sposoby radzenia sobie w trudnych sytuacjach.
Zgodność z innymi znakami zodiaku
Niezwykła para: KOGUT Interesujący związek: BAWÓŁ, KOŃ, PIES, SMOK, KOZA 
Przeciętnie, ale rokuje: KRÓLIK, MAŁPA,WĄŻ 
Mało zrozumienia: SZCZUR, TYGRYS, ŚWINIA
Wąż w rodzinie
Wąż cieszy się zazwyczaj opinią niestałego w uczuciach uwodziciela. Zanim więc się ustatkuje, "zalicza" sporą ilość związków. Niemniej, kiedy już postanowi założyć rodzinę, jest wierny partnerowi do grobowej deski. Wąż to bardzo oddany rodzic, gotowy wszelkimi siłami bronić szczęścia i bezpieczeństwa swoich dzieci.
Praca i kariera
Węże łatwo się nudzą i dlatego dość często zmieniają miejsce pracy bądź ścieżkę kariery zawodowej. Są jednak bardzo sumienne i staranne w każdej podejmowanej pracy. Dlatego też można mieć pewność, że postawione przed nimi zadania będą zrealizowane w stu procentach. Ponieważ mają luzackie podejście do życia, mogą być postrzegane jako leniwe i unikające obowiązków. W rzeczywistości jednak zawsze stają na wysokości zadania i wykazują się ogromną kreatywnością. Każdy Wąż jest dobrze zorganizowany i precyzyjny w swoich działaniach. Z łatwością pracuje pod presją terminów i rozwiązuje problemy w mgnieniu oka – w dodatku rzadko się myląc. Węże lubią pracować w pojedynkę, dlatego czasami sprawiają wrażenie zbyt wymagających i nieskorych do dzielenia się informacjami na temat swoich obowiązków czy firmy, w której pracują. Także w kwestiach zawodowych lubią utrzymywać nieco tajemniczości. Wydają się wówczas bardziej uzdolnieni, niż są w rzeczywistości. Posiadanie takiej opinii bardzo im się podoba.
Najodpowiedniejsze zawody
naukowiec, ambasador, psycholog, analityk, jubiler, kierownik, przywódca duchowy, socjolog, dietetyk, astrolog, mistyk (a nawet mag), badacz, pisarz, filozof
Znani ludzie
Charles Baudelaire, Daniel Radcliffe, Brandon Lee, Karol Darwin, Giovanni Giacomo Casanova, Denis Diderot, Brooke Shields, Kim Basinger, Louis Bralle, Bob Dylan, Greta Garbo, Mike Oldfield, Michael Montaigne, Edgar Alan Poe, Jean-Paul Sartre, Alfred Nobel, Martin Luter King, Virginia Wolf, Susannah York, Abraham Lincoln, Nikołaj Gogol, Fiodor Dostojewski
Finanse
Największym koszmarem dla Węży są nieprzemyślane inwestycje oraz zakupowy szał. Oj, jak nienawidzą posezonowych wyprzedaży i tych tłumów biegających po sklepach. Rzadko zdarza się, żeby Wąż nie zaplanował jakiegoś wydatku. Niespodziewane zakupy to czasami konieczność, ale Węże unikają ich jak ognia. Nie chodzi o to, że są skąpe. Wręcz przeciwnie, lubią otaczać się pięknymi i egzotycznymi przedmiotami. Ich intuicyjny sposób postępowania może nawet doprowadzić do rozrzutności. Dlatego Wąż, zdając sobie z tego sprawę, woli skrupulatnie planować każdy wydatek. Jest jeszcze jeden fakt na temat finansów Węży. Otóż, trzeba przyznać, że Węże kochają pieniądze. Żeby było ciekawiej, jest to miłość odwzajemniona. Pieniądze są do Węży przyciągane w magiczny wręcz sposób. Kiedy Wąż potrzebuje gotówki, zawsze ją gdzieś wygrzebie.
Tradycyjne powiązania
Kolejność w zodiaku: szósty Szczęśliwe kolory: zielony, złoty, czerwony Szczęśliwe liczby: 1, 2, 4, 6 Szczęśliwe kamienie: opal Planeta rządząca: Wenus Miesiąc przypisany do znaku: maj Kierunek przypisany do znaku: południowy-wschód Godziny przypisane do znaku: 9:00 do 11:00 Odpowiednik w zachodnim zodiaku: RYBY

Koń

11.02.1918 - 31.01.1919 ziemia
30.01.1930 - 16.02.1931 metal
15.02.1942 - 04.02.1943 woda
03.02.1954 - 23.01.1955 drzewo
21.01.1966 - 08.02.1967 ogień
07.02.1978 - 27.01.1979 ziemia
27.01.1990 - 14.02.1991 metal
12.02.2002 - 31.01.2003 woda
31.01.2014 - 18.02.2015 drzewo
17.02.2026 - 05.02.2027 ogień

Konie są zdolne do wykonywania ciężkiej pracy, są też niezależne i inteligentne. Jednakże mogą być czasem bardzo egoistyczne. Umysły mają bystre i często improwizują, wykorzystując nadarzające się okazje na swój użytek. Bardzo szybko się uczą nowych rzeczy, co pozwala im wykonywać kilka zadań jednocześnie. Niestety, taki sposób postępowania może być szkodliwy. Konie często nie kończą tego, co zaczęły i zabierają się za nowe wyzwania. Konie są godne zaufania, przyjazne i mają otwarte umysły. Są świetnymi przyjaciółmi, zawsze szczere i oddane. Mimo że są tak przyjacielskie, nie stronią również od samotności. Dobrze czują się bowiem w swoim towarzystwie. Ich dążenie do niezależności może prowadzić do wyobcowania, a nawet egocentryzmu, który w połączeniu z końskim temperamentem może stanowić wybuchową mieszankę.
Zalety Konia
pracowity, entuzjastycznie podchodzący do życia, zabawny, serdeczny, utalentowany, miły, hojny, łatwo nawiązujący kontakty, niezależny, posiada mocno sprecyzowane poglądy, seksowny, ciekawski, logiczny i przekonujący
Wady Konia
niepokorny, protekcjonalny, pozbawiony skrupułów, lękliwy, nazbyt pragmatyczny, oportunistyczny, samolubny, uparty
Koń uwielbia
podróże i sport
Koń nie cierpi
samotności; kiedy nie ma w pobliżu nikogo do rozmowy
Koń w miłości
Konie są wiecznie młode duchem, co z znacznym stopniu odbija się na ich życiu erotycznym. Oczywiście w pozytywny sposób. Idą przez życie otwarte na nowe przygody – nigdy od nich nie stronią. Są przy tym spontaniczne i lubią folgować swoim zachciankom. Podczas miłosnych igraszek są bardzo czułe i zaangażowane. Inspirują partnera swoją wyobraźnią i humorem, zaskakują wytrzymałością i pomysłowością. Sprawiają, że partner nie marzy o niczym innym, jak byciu cały czas w pobliżu – Konie uzależniają od siebie w mgnieniu oka.
Zgodność z innymi znakami zodiaku
Niezwykła para: TYGRYS, KOZA, PIES 
Interesujący związek: TYGRYS,WĄŻ SMOK, ŚWINIA 
Przeciętnie, ale rokuje: KOGUT, KOŃ, KRÓLIK 
Mało zrozumienia:BAWÓŁ, MAŁPA, SZCZUR
Koń w rodzinie
Ludzie urodzeni w roku Konia potrafią wykonywać kilka czynności jednocześnie, są z tego powszechnie znani. Umiejętność ta bardzo przydaje się w życiu rodzinnym, szczególnie gdy urodzą się dzieci. Dla Koni nie stanowi problemu jednoczesne prowadzenie rozmowy przez telefon, oglądanie wiadomości w telewizji, przygotowywanie prania i pilnowanie dzieci – robi to wszystko na raz. I jeszcze znajdzie czas na przygotowanie obiadu. Jako rodzice nie obawiają się poświęcać, aby tylko mieć pewność, że ich dzieci są w odpowiedni sposób stymulowane intelektualnie. Przygotowują w ten sposób swoje pociechy do samodzielnego rozwiązywania problemów i radzenia sobie w dorosłym życiu. Konie są przekonane o tym, że ich dzieci powinny szybko nauczyć się niezależności i podstawowych zasad, które umożliwią im samowystarczalność.
Praca i kariera
Konie lubią próbować nowych rzeczy, ciągnie je do kolejnych wyzwań i szybko uczą się nowych umiejętności. Dlatego też niewiele jest zawodów, w których nie byłyby w stanie osiągać zadowalających rezultatów. Jedyne, co może im przeszkadzać w pracy to ścisłe procedury panujące w firmie oraz sztywna hierarchia służbowa. Najbardziej odpowiadają im zawody wymagające kontaktów z ludźmi, w których jednocześnie mogą wykazać się niezależnością i samodzielnością.
Najodpowiedniejsze zawody
sportowiec, nauczyciel języków obcych, tłumacz, dziennikarz, publicysta, barman, pilot, wykonawca, bibliotekarz, organizator wycieczek, przedstawiciel handlowy, każdy zawód wymagający przemawiania do innych
Znani ludzie urodzeni w roku Konia
Alfred Adler, Jackie Chan, Ingmar Bergman, Cindy Crawford, Nelly Furtado, Harrison Ford, Fryderyk Chopin, Włodzimierz Lenin, Auguste Comte, Kobe Bryant, Mike Tyson, Clint Eastwood, Sean Connery, James Dean, Teodor Roosevelt, Antonio Vivaldi, Rita Hayworth, Henryk Sienkiewicz, Jimi Hendrix, Barbara Streisand, John Travolta
Finanse
Konie nie rozmyślają wiele o pieniądzach. Nie stanowią one dla nich siły napędowej. Nie daje im szczęścia powiększanie majątku, nie poprawia samopoczucia konto bankowe z dużą ilością zer. Jeśli mają pieniądze, wydają je – jeśli nie mają, po prostu zarabiają tyle, ile będą potrzebować. Konie zdecydowanie wolą wydawać swoje pieniądze na przyjemności i rozrywkę, niż odkładać na czarną godzinę. Wyznają bardzo prostą filozofię: pieniędzy nie zabierzesz ze sobą w zaświaty, więc dlaczego nie spożytkować ich na coś fajnego?
Tradycyjne powiązania
Kolejność w zodiaku: siódmy Szczęśliwe kolory: czarny, żółty, biały, pomarańczowy Szczęśliwe liczby: 1, 3, 4, 8 Szczęśliwe kamienie: topaz Planeta rządząca: Merkury Miesiąc przypisany do znaku: czerwiec Kierunek przypisany do znaku: południe Godziny przypisane do znaku: 11:00 do 13:00 Odpowiednik w zachodnim zodiaku: BLIŹNIĘTA

Koza (Owca)

01.02.1919 - 19.02.1920 ziemia
17.02.1931 - 05.02.1932 metal
05.02.1943 - 24.01.1944 woda
24.01.1955 - 11.02.1956 drzewo
09.02.1967 - 29.01.1968 ogień
28.01.1979 - 15.02.1980 ziemia
15.02.1991 - 03.02.1992 metal
01.02.2003 - 21.01.2004 woda 
19.02.2015 - 07.02.2016 drzewo 
06.02.2027 - 25.01.2028 ogień

Kozy są zazwyczaj eleganckie i bardzo lubią być częścią jakiejś grupy. Dlatego też starają się zwrócić na siebie uwagę. Poza tym są typem opiekuńczym, opiekowanie się innymi sprawia im wielką przyjemność. Kozy mają z natury spokojne usposobienie, ich charaktery są ciche i pełne rezerwy. Lubią towarzystwo, ale nie chcą być w centrum wydarzeń. Wolą stać nieco z boku, obserwując otoczenie i wyciągając odpowiednie wnioski. To się bardzo przydaje, kiedy próbują załagodzić sytuację i rozwiązać jakieś problemy. Są w tym dobre, między innymi dlatego, że wcześniej miały okazję dokładnie przeanalizować wszystkie za i przeciw.
Zalety Kozy (Owcy)
atrakcyjna, altruistyczna, kreatywna, wspaniałomyślna, naturalna, delikatna, romantyczna, wrażliwa, otwarta
Wady Kozy (Owcy)
użalająca się nad sobą, pesymistyczna, żerująca na innych, mściwa, leniwa, niezdecydowana, kłótliwa, skora do przemocy, kapryśna, nieodpowiedzialna, niedbała
Koza (Owca) uwielbia
ciszę i spokój
Koza (Owca) nie cierpi
Przyjmować na siebie zbędnych zobowiązań, które wydają się być za bardzo uciążliwe.
Koza (Owca) w miłości
Kozy nie lubią samotności. Potrzebują towarzystwa tak samo jak powietrza do oddychania. Dla ukochanej osoby Kozy zrobią absolutnie wszystko, oddadzą się całkowicie. Zależy im na utrzymaniu stabilnego, pełnego miłości, szczęśliwego związku.
Zgodność z innymi znakami zodiaku
Niezwykła para: ŚWINIA, KRÓLIK, KOŃ 
Interesujący związek: SMOK,WĄŻ 
Przeciętnie, ale rokuje: MAŁPA, KOZA, PIES,KOGUT, SZCZUR 
 Mało zrozumienia: BAWÓŁ, TYGRYS
Koza (Owca) w rodzinie
Są bardzo prorodzinne, dlatego zwykle zakładają liczne rodziny. Nie potrafią żyć dla samych siebie, dlatego wiele uwagi i troski poświęcają gromadce dzieci. Kozy to naturalni opiekunowie, posiadają bardzo silnie rozwinięty instynkt rodzicielski i zwykle przejmują kontrolę nad życiem całej rodziny. Tylko wówczas są pewne, że każdy członek rodziny będzie bezpieczny i szczęśliwy.
Praca i kariera
Kozy dobrze czują się w tłumie, cieszą się mogąc dać coś z siebie, ale jednocześnie nie chcą być wynoszone na piedestał. Odpowiada im rola trybika w wielkiej maszynie, szczególnie, gdy jest to ważny trybik, lecz niewidoczny. Nie chcą i nie dążą do zajmowania kierowniczych stanowisk. Nawet jeśli zostanie im takowe stanowisko zaproponowane, będą wolały pozostać w cieniu.
Najodpowiedniejsze zawody
redaktor książek lub czasopism, architekt, garncarz, projektant wnętrz, pracownik kwiaciarni, pediatra, fryzjer, ilustrator, muzyk, kurtyzana, nauczyciel, pracownik pomocy społecznej, historyk sztuki
Znani ludzie urodzeni w roku Kozy (Owcy)
Honore Balzac, Cyrano de Bergerac, Pamela Anderson, Bruce Willis, Nicole Kidman, Mel Gibson, Keith Richards, John Ford, Katherine Hepbern, William Shatner, Benito Mussolini, Leonard Nimoy, Robert De Niro, Michał Anioł, Buster Keaton, Lech Wałęsa, Mick Jagger, Vangelis
Finanse
Ludzie urodzeni w roku Kozy potrafią obejść się bez większej gotówki. Nie zależy im na pieniądzach, nawet w połowie tak bardzo jak na szczęściu bliskich. Oczywiście, lubią wydawać pieniądze, ale nie znajdują satysfakcji w przedmiotach materialnych.
Tradycyjne powiązania
Kolejność w zodiaku: ósmy Szczęśliwe kolory: żółty, zielony, niebieski Szczęśliwe liczby: 3, 4, 5 Szczęśliwe kamienie: szmaragd Planeta rządząca: Księżyc Miesiąc przypisany do znaku: lipiec Kierunek: południe – południowy-zachód Godziny przypisane do znaku: 11:00 do 13:00 Odpowiednik w zachodnim zodiaku: RAK

Małpa

20.02.1920 - 07.02.1921 metal
06.02.1932 - 25.01.1933 woda
25.01.1944 - 12.02.1945 drzewo
12.02.1956 - 30.01.1957 ogień
30.01.1968 - 16.02.1969 ziemia
16.02.1980 - 04.02.1981 metal
04.02.1992 - 22.01.1993 woda
22.01.2004 - 08.02.2005 drzewo 
 08.02.2016 - 27.01.2017 ogień 
26.01.2028 - 12.02.2029 ziemia

Ludzie urodzeni w roku Małpy odznaczają się magnetyczną osobowością, są bardzo popularne i zawsze znajdują się w doborowym towarzystwie. Nie da się ukryć, że Małpy bardzo lubią dobrą zabawę. Wypady na miasto, imprezy, koncerty – wszystko to przyciąga Małpy. Byle było głośno, tłoczno i wesoło. Każda Małpa uwielbia opowiadać dowcipy i płatać figle. Nikogo nie oszczędzi: przyjaciół, rodziny, nawet zupełnie przypadkowych przechodniów. Kto spotka Małpę na swojej drodze, z pewnością nieźle się uśmieje. Czasami, kiedy Małpa poczuje powiew nudy, może przesadzić z żartami i doprowadzić do nieprzyjemnych rezultatów. Małpy są bardzo ciekawskie. Niektórzy mogliby nawet posunąć się do stwierdzenia, że są wręcz wścibskie. Irytują w ten sposób wiele osób. Nie potrafią jednak postawić się w sytuacji tychże osób trzecich, przez co często nie rozumieją, dlaczego ktoś się na nie obraża.
Zalety Małpy
rozsądne, wierne, niezależne, prostolinijne, pomysłowe, kochające, inteligentne, są to tzw. ludzie sukcesu
Wady Małpy
Zbyt emocjonalnie podchodzą do wielu rzeczy, są kapryśne, chytre, pobłażliwe wobec samych siebie, niedojrzałe, niepewne siebie, czasami za bardzo obojętne i niedbałe.
Małpa uwielbia
imprezować; opiekować się innymi
Małpa nie cierpi
być ignorowana przez otoczenie
Małpa w miłości
Ze wszystkich znaków w chińskiej astrologii Małpy są najbardziej wyuzdane. Lubią flirtować i przyciągać uwagę innych, by zdobyć to, co chcą. Łatwo się nudzą, więc muszą być bezustannie stymulowane, zarówno intelektualnie, jak i fizycznie. Inaczej szybko mogą zacząć rozglądać się za innym partnerem. Trzeba pamiętać, że Małpy w drodze do celu – szczególnie tego miłosnego – są przebiegłe i nie obawiają się podstępnie manipulować otoczeniem.
Zgodność z innymi znakami zodiaku
Niezwykła para: SMOK, MAŁPA, BAWÓŁ  
Interesujący związek: SZCZUR, KRÓLIK, KOGUT 
Przeciętnie, ale rokuje: KOZA, ŚWINIA,WĄŻ 
Mało zrozumienia: KOŃ, PIES, TYGRYS
Małpa w rodzinie
Małpy muszą ciągle być otoczone przez ludzi. Ich potrzeba podobania się sprawia, że jako rodzice starają się raczej odgrywać rolę kumpla, niż dorosłego, który będzie strofował i pouczał. Same są nieco dziecinne i dlatego nie mają problemu w nawiązaniu dobrego kontaktu ze swoimi pociechami. Problem pojawia się, gdy trzeba dziecku pomóc w odrabianiu lekcji. To nie w stylu Małpy, która woli wyskoczyć na imprezę na mieście.
Praca i kariera
Największymi atutami Małp w pracy są ich dobra pamięć i umiejętności adaptacyjne. Dzięki inteligencji i spokojnej ocenie sytuacji, Małpy są w stanie szybko i z łatwością zawierać nowe transakcje i podpisywać korzystne umowy. Bardzo szybko pracują. Są w stanie wykonać każde zadanie w czasie o połowę krótszym niż inni, jednocześnie nie tracąc nic na jakości wykonania. Dzięki temu idealnie nadają się do pracy w branży finansowej, takiej jak giełda papierów wartościowych, bankowość czy księgowość.
Najodpowiedniejsze zawody
spiker, naukowiec, inżynier, bankowiec, księgowy, handlowiec, jubiler, kontroler ruchu lotniczego, kurier, reżyser, krytyk, sprzedawca, złodziej
Znani ludzie urodzeni w roku Małpy
Andre Breton, Hugh Jackman, Lucy Liu, Tom Hanks, Juliusz Cezar, Tom Selleck, Bo Derek, Kylie Minogue, John Milton, Leonardo da Vinci, Michael Douglas, Arthur Shopenhauer, Carrie Fisher, David Copperfield, Ian Fleming, Harry Truman, Harry Houdini, Anthony Perkins, Diana Ross, Elizabeth Taylor
Finanse
Małpy potrafią dobrze wydawać pieniądze, ponieważ zawsze znajdą dobry powód, by sięgnąć do portfela. Nie potrafią za to dobrze oszczędzać. Liczne imprezy i spotkania z przyjaciółmi niestety pochłaniają znaczne ilości gotówki, co Małpom w ogóle nie przeszkadza. Powinny jednak postarać się odłożyć coś na czarną godzinę, bo nigdy nie wiadomo, kiedy człowiek znajdzie się w potrzebie.
Tradycyjne powiązania
Kolejność w zodiaku: dziewiąty Szczęśliwe kolory: biały, fioletowy, zielony, złoty Szczęśliwe liczby: 3, 4, 5, 7 Szczęśliwe kamienie: oliwin Planeta rządząca: Słońce Miesiąc przypisany do znaku: sierpień Kierunek: zachód – południowy-zachód Godziny przypisane do znaku: 15:00 do 17:00 Odpowiednik w zachodnim zodiaku: LEW

Kogut

08.02.1921 - 27.01.1922 metal
26.01.1933 - 13.02.1934 woda
13.02.1945 - 01.02.1946 drzewo
31.01.1957 - 17.02.1958 ogień
17.02.1969 - 05.02.1970 ziemia
05.02.1981 - 24.01.1982 metal
23.01.1993 - 09.02.1994 woda
09.02.2005 - 28.01.2006 drzewo 
28.01.2017 - 15.02.2018 ogień 
13.02.2029 - 02.02.2030 ziemia

Ludzie spod znaku Koguta są przede wszystkim marzycielami. Mają tendencję do wypowiadania swoich myśli na głos, co nie zawsze ma pozytywne skutki. Są bardzo lojalni wobec przyjaciół oraz rodziny. Nie cierpią nieuczciwości oraz znęcania się nad ludźmi. Koguty są nieco naiwne w swojej uczciwości i oczekują, że wszyscy wokół nich będą tacy sami. Najlepiej czują się w gronie przyjaciół, na wykwintnym przyjęciu, gdzie mogą wywrzeć dobre wrażenie. Ich charyzma i nieprzeciętny dowcip zwykle stawiają je w centrum uwagi, co niezmiernie je cieszy. Koguty spodziewają się, że wszyscy wokół będą słuchać ich opowieści z zapartym tchem. Mają skłonności do przechwałek (szczególnie na temat swoich osiągnięć), dlatego liczne grono słuchaczy jest dla nich niezbędne.
Zalety Koguta
szczery, odważny, pełen entuzjazmu, lojalny, pracowity, wytrwały, staranny, szybki, bystry, zazwyczaj dobrze ubrany, uzdolniony, towarzyski, rozsądny, wspaniałomyślny, uroczy, dowcipny
Wady Koguta
nieznośny, kapryśny, próżny, narcystyczny, egoistyczny, nadgorliwy, pretensjonalny, zachłanny, despotyczny, cyniczny, materialista
Kogut uwielbia
Komplementy - nic tak nie cieszy go, jak niekończące się komplementy pod jego adresem.
Kogut nie cierpi
Wścibskich osób, które mogą przejrzeć jego prawdziwą naturę i zdemaskować nadmiernie wybujałe opowieści.
Kogut w miłości
Koguty nie owijają w bawełnę, kiedy chodzi o ich uczucia. Nigdy nie wahają się w emocjonalnych osądach. Albo kogoś lubią albo nie. Nie ma nic pomiędzy. Lubią, gdy wyznaje się im miłość, jednakże same nie przyznają się do swoich uczuć. Tylko w ostateczności mogą otworzyć się przed drugą osobą. Są bardzo skryte i dlatego niełatwo jest im odważyć się na pocałunek bądź miłosne wyznanie.
Zgodność z innymi znakami zodiaku
Niezwykła para: WĄŻ, SMOK, BAWÓŁ 
Interesujący związek: MAŁPA  
Przeciętnie, ale rokuje: TYGRYS, SZCZUR, ŚWINIA, KOZA, KOŃ, PIES 
Mało zrozumienia: KRÓLIK, KOGUT
Kogut w rodzinie
Koguty bardzo dbają o bezpieczeństwo swoich bliskich. Czasami mogą być nawet nieco nadopiekuńcze, próbując ustrzec ich od niebezpieczeństw całego świata. Są surowe i dużo wymagają od swoich dzieci. Będą je posyłać na lekcje gry na fortepianie, w tenisa czy na naukę języków obcych – byle tylko wykazać, że ich rodzina to tzw. wyższe sfery. Koguty nie tolerują złych manier i zwracają baczną uwagę na to, jak ich dzieci reprezentują się przed ludźmi spoza rodziny.
Praca i kariera
Koguty są z natury bardziej zmotywowanymi pracownikami niż ludzie spod innych znaków zodiaku. Swoją karierę zawodową traktują bowiem priorytetowo. Potrafią ciężko pracować, są elastyczne i bardzo wytrwałe w realizacji powierzonych zadań. Na ogół nic nie stoi na przeszkodzie, by osiągnęły dowolny cel, jaki tylko sobie wybiorą.
Najodpowiedniejsze zawody
barman, żołnierz, tancerz, agent ubezpieczeniowy, sekretarz, muzyk, dentysta, fryzjer, kosmetyczka, bankier, biegły księgowy, wszystko co związane z handlem
Znani ludzie urodzeni w roku Koguta
car Aleksander I, Britney Spears, Gwen Stefani, Mikołaj Kopernik, Natalie Portman, kardynał Armand de Richelieu, Catherine Zeta-Jones, Eric Clapton, Robert Fulton, Dolly Parton, Goldie Hawn, Bette Midler, Roman Polansky, Richard Vagner, Van Morrison, Yoko Ono, Peter Ustinov
Finanse
Dbałość o szczegóły sprawia, że Koguty są całkiem niezłe, jeśli chodzi o finanse. Potrafią dobrze doradzić na temat ewentualnych inwestycji i nauczyć trzymania budżetu pod kontrolą. Gorzej sprawa ma się, kiedy chodzi o ich własne finanse. Zazwyczaj popadają w jedną ze skrajności: albo wydają pieniądze na lewo i prawo, albo są tak oszczędne, że niejeden określiłby ich podejście mianem skąpstwa.
Tradycyjne powiązania
Kolejność w zodiaku: dziesiąty Szczęśliwe kolory: brązowy, zielony Szczęśliwe liczby: 1, 5, 6 Szczęśliwe kamienie: cytryn Planeta rządząca: Merkury Miesiąc przypisany do znaku: wrzesień Kierunek przypisany do znaku: zachód Godziny przypisane do znaku: 17:00 do 19:00 Odpowiednik w zachodnim zodiaku: PANNA

Pies

28.01.1922 - 15.02.1923 woda
14.02.1934 - 03.02.1935 drzewo
02.02.1946 - 21.01.1947 ogień
18.02.1958 - 07.02.1959 ziemia
06.02.1970 - 26.01.1971 metal
25.01.1982 - 12.02.1983 woda
10.02.1994 - 30.01.1995 drzewo
29.01.2006 - 17.02.2007 ogień 
16.02.2018 - 04.02.2019 ziemia 
 03.02.2030 - 22.01.2031 metal

Psy nigdy nie zawiodą swojej rodziny i przyjaciół, są bowiem szczere i wierne. Na pierwszym miejscu stawiają innych, ale zanadto się przejmują różnymi sprawami. Czasami są nieco przytłaczające, właśnie z powodu zbytniej troskliwości. Nie każdemu to odpowiada. Tym bardziej, że Psy są zdolne nagle przejąć kontrolę nad sytuacją, nawet jeśli ta nie dotyczy ich bezpośrednio. Niektórzy myślą wówczas, że Psy są wścibskie i lubią plotkować, ale w rzeczywistości one chcą tylko pomóc. Bogactwo, sława i status społeczny niewiele znaczą dla Psów. Bardziej koncentrują się na swoich bliskich i przyjaciołach. Zrobią wszystko, aby pomóc im w kłopotach. Kiedy Psy wybiorą sobie jakieś zagadnienie, nie spoczną dopóki nie osiągną w nim biegłości. Zawsze kończą, co raz zaczęły.
Zalety Psa
uprzejmy, pomocny, serdeczny, skromny, oddany, filozoficzny, uległy, dyskretny, inteligentny, entuzjasta
Wady Psa
nieprzyjemny, złośliwy, obłudny, wyciągający pochopne wnioski i sądy, kłótliwy, podejrzliwy, nerwowy, niespokojny, trudny we współżyciu
Pies uwielbia
Tajemnicze zjawiska, niezwykłe miejsca; wszystko, co związane z parapsychologią.
Pies nie cierpi
Nudnych faktów, negujących istnienie UFO, wilkołaków i innych tego typu rzeczy.
Pies w miłości
Psy są często bardzo nieśmiałe, szczególnie w większych grupach. Trudno jest im się przekonać do rozpoczęcia rozmowy z interesującą je osobą. Zanim wykonają pierwszy krok, muszą się upewnić, że obiekt westchnień odwzajemnia ich uczucia. Są bardzo wrażliwe, dlatego nie potrafią znieść odrzucenia.
Zgodność z innymi znakami zodiaku
Niezwykła para: KOŃ,TYGRYS Interesujący związek: ŚWINIA,WĄŻ,PIES ,SZCZUR Przeciętnie, ale rokuje:KOGUT,BAWÓŁ,KRÓLIK,KOZA Mało zrozumienia:MAŁPA,SMOK
Pies w rodzinie
Jako życiowi partnerzy Psy są idealni. Są bardzo rodzinni, zawsze skorzy do pomocy i pocieszenia, zarówno partnera, jak i dzieci. Pragną dzielić z bliskimi wzloty i upadki, pomagając i broniąc w razie konieczności.
Praca i kariera
Psy są zaradne i zawsze chętne do pomocy współpracownikom. Są w stanie przyjąć na siebie więcej obowiązków, jeżeli tylko będzie to oznaczało mniej pracy dla ich kolegów i koleżanek. Uwielbiają uczyć się nowych rzeczy, dlatego są cenione jako wartościowi pracownicy. Piastując stanowisko kierownicze, Pies jest szanowany za sprawiedliwe wydawanie sądów oraz sumienność.
Najodpowiedniejsze zawody
misjonarz, radny miejski, pielęgniarka, dekorator wnętrz, doradca, kapłan, polityk, sędzia, urzędnik, funkcjonariusz Policji, psychiatra, naukowiec, nauczyciel
Znani ludzie urodzeni w roku Psa
Alain Fournier, Madonna, Uma Thurman, Steven Spielberg, Aleksander Dumas ojciec, Michelle Pfieffer, Brigitte Bardot, Naomi Campbell, Ludwik XVI, Cher, Ava Gardner, Michael Jackson, Elvis Presley, Wolter, Victor Hugo, Jacek Kuroń
Finanse
Psy ciężko pracują, dlatego też z rozwagą wydają pieniądze. Nie biegają po sklepach w poszukiwaniu luksusowych towarów, wolą raczej kupować prezenty dla bliskich. Zazwyczaj mają również oszczędności, które przeznaczają na rodzinne wakacje czy szkołę dla swoich dzieci.
Tradycyjne powiązania
Kolejność w zodiaku: jedenasty Szczęśliwe kolory: srebrny, biały, czerwony Szczęśliwe liczby: 1, 4, 5, 9 Szczęśliwe kamienie: diament Planeta rządząca: Wenus Miesiąc przypisany do znaku: październik Kierunek przypisany do znaku: północny-zachód Godziny przypisane do znaku: 19:00 do 21:00 Odpowiednik w zachodnim zodiaku: WAGA

Świnia (Dzik)

16.02.1923 - 04.02.1924 woda
04.02.1935 - 23.01.1936 drzewo
22.01.1947 - 09.02.1948 ogień
08.02.1959 - 27.01.1960 ziemia
27.01.1971 - 14.02.1972 metal
13.02.1983 - 01.02.1984 woda
31.01.1995 - 18.02.1996 drzewo
18.02.2007 - 06.06.2008 ogień 
05.02.2019 - 24.01.2020 ziemia 2
3.01.2031 - 10.02.2032 metal

Ludzie urodzeni w roku Świni są bardzo tolerancyjni, mili i uprzejmi, a jednocześnie odznaczają się wewnętrzną siłą. Czasami są nieco naiwni, ale najczęściej są to tylko pozory wynikające z ich altruistycznej natury. Uważają bowiem, że lepiej jest dawać niż brać i właśnie tą zasadą kierują się w życiu. Z zewnątrz wygląda to właśnie jako łatwowierność. Zawsze obdarują żebraka, pomogą poszkodowanemu przez los – nawet jeśli będzie to wymagać poświęcenia z ich strony. Prawda jest taka, że poświęcanie własnego czasu drugiemu człowiekowi sprawia im więcej radości niż żądanie czyjegoś czasu dla siebie. Osoba spod znaku Świni zrobi wszystko co w jej mocy, by utrzymać spokój wśród rodziny i znajomych. Niestety czasami prowadzi to do bycia wykorzystywanym przez otoczenie. Świnia jednak szybko wybacza i zapomina o przykrościach.
Zalety Świni (Dzika)
sensowna, zmysłowa i wrażliwa, słodko naiwna, opiekuńcza, ofiarna, erudyta, utalentowana, hojna, szczera, zabawna, altruistyczna, gościnna i cnotliwa
Wady Świni (Dzika)
porywcza, pesymistyczna, snobistyczna, obłudna, autorytarna, wszystkowiedząca, skąpa
Świnia (Dzik) uwielbia
Naturalne otoczenie: lasy, parki, nadmorskie plaże; kocha rośliny i lubi się nimi otaczać.
Świnia (Dzik) nie cierpi
Kłamstwa i obłudy; gonitwy za pieniędzmi i tzw. "wyścigu szczurów"; hipokryzji i zawiści.
Świnia (Dzik) w miłości
Osoby urodzone w roku Świni są wręcz stworzone do życia w związku. Można je bez wahania określać mianem partnerów idealnych, ponieważ zawsze wspierają drugą osobę i dużo dają z siebie. Najlepiej czują się w domu, a imprezowanie ich w ogóle nie pociąga. Wolą zaszyć się z ukochanym w zacisznym zakątku, usiąść przy świecach i lampce wina. Oto idealny wieczór. Seksualność jest istotna dla Świń, lubią być namiętne i okazywać swojemu partnerowi swoje uczucia.
Zgodność z innymi znakami zodiaku 
Niezwykła para: KRÓLIK, KOZA
Interesujący związek: PIES,TYGRYS, KOŃ, SMOK, SZCZUR, BAWÓŁ 
Przeciętnie, ale rokuje: KOGUT, MAŁPA, ŚWINIA 
Mało zrozumienia: WĄŻ
Świnia (Dzik) w rodzinie
Świnie to oddane matki i ojcowie. Są bardzo kochające i czułe, zawsze wspierają członków swojej rodziny i opiekują się nimi. Do tego – będąc domatorami – uwielbiają spędzać czas z bliskimi i nie muszą balować w każdy weekend, by poczuć się szczęśliwymi. Dzieci są traktowane przez Świnie priorytetowo. Biada temu, kto któreś z nich skrzywdzi, chociażby złym słowem. Świnia zamieni się w prawdziwego demona, jeśli poczuje, że jej rodzina jest zagrożona.
Praca i kariera
Ludzie spod znaku Świni radzą sobie całkiem nieźle w pracy, szczególnie gdy trzeba wykazać się kreatywnością. Lubią się wykazywać, dlatego zawsze będą dobrym nabytkiem w każdej firmie. Z entuzjazmem podchodzą do nowych obowiązków i wyzwań. Poza tym są lubiani, ponieważ zawsze pomagają współpracownikom w potrzebie. Można na nich polegać.
Najodpowiedniejsze zawody
pośrednik, filantrop, lekarz, organizator cateringu, dentysta, leśniczy, artysta, weterynarz, właściciel hotelu, dekorator wnętrz
Znani ludzie urodzeni w roku Świni (Dzika)
Henry Ford, Ralph Emerson, Rachel Weisz, Arnold Schwarzenegger, Bismarck, Alfred Hitchcock, Lucille Ball, Julie Andrews, Woody Allen, Ernest Hemingway, Elton John, Ignacy Loyola, Franciszek Villon, Diego Velazquez
Finanse
Świnie uwielbiają wydawać pieniądze. Mają dobre oko do towarów dobrej jakości i nie przepuszczą żadnej promocji czy wyprzedaży. Mają też talent do wyszukiwania niecodziennych okazji. Chociaż potrafią być oszczędne, na ogół jest odwrotnie. Właśnie dlatego powinny być ostrożne w wydawaniu pieniędzy, by nie popaść w finansowe tarapaty.
Tradycyjne powiązania
Kolejność w zodiaku: dwunasty Szczęśliwe kolory: czerwony, biały Szczęśliwe liczby: 1, 3, 4, 5, 8 Szczęśliwe kamienie: rubin Planeta rządząca: Mars Miesiąc przypisany do znaku: listopad Kierunek: północ - północny-zachód Godziny przypisane do znaku: 21:00 do 23:00 Odpowiednik w zachodnim zodiaku: SKORPION4 komentarze :

 1. Wychodzi mi że jestem Bawołem, ale chyba nie do końca się sprawdza :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestem Kogutem i tworzę parę ze Smokiem ale mało rzeczy się zgadza ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mój znak prawie całkiem się zgadza poza dwiema sprawami. Tu stanowię całkowite przeciwieństwo. ;-)

  OdpowiedzUsuń
 4. ja ostatnim rzutem na taśmę królikiem, dobrze że nie mam puszystego ogonka ;D

  OdpowiedzUsuń

Cieszę się, że tu jesteś. Twoja obecność jest moją motywacją. Zapraszam.

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka