środa, 2 września 2015

DZIEŃ 159,160 - DARMOWA NAUKA?


Moja resztka wiary w nasz system oświaty dzisiaj padła, i już się nie podniesie.
No chyba,że jutro uda mi się tą sprawę jakoś wyjaśnić. Chodzi o to, że moja córka jest w pierwszej klasie szkoły średniej i już w wakacje dostali spis podręczników. Kupiliśmy książki do nauki przedmiotów zawodowych, a dziś okazało się, że pani nauczycielka zmieniła zdanie i chce inny podręcznik. Szczerze to nie wiem co mam z tym zrobić, bo:zrobię awanturę w szkole to może później na tym cierpieć córka, a tego bym nie chciała, ale nie chcę też wykładać kolejnej sporej kwoty, zwłaszcza, że na oddanie obecnego podręcznika miałam 12 dni, które już minęły. Jak znam życie i rodziców, to żaden też się nie postawi. No nic, spróbuję jutro zadzwonić do szkoły i porozmawiać z kimś, tylko z kim? A jak to nic nie da, to zapytam w Kuratorium czy takie postępowanie jest zgodne z prawem. Swoją drogą, na facebooku któraś z Was słusznie zauważyła, że pani profesor musiała otrzymać z tytułu zmiany podręcznika jakiś prezencik od wydawnictwa, bo jaki można mieć inny powód, żeby narażać rodziców na koszty, a potem po prostu zmienić zdanie? Po cichu liczę, że jednak to wszystko jutro się jakoś sensownie wyjaśni, bo tak już mam, że wierzę w ludzi...mimo wszystko.

A co do moich dwóch dni, wczorajszego i dzisiejszego to niczego szczególnego nie mogę o nich napisać. Wczoraj upał więc siedzieliśmy w domu, dziś zimno i siąpił deszcz więc też nie wychodziliśmy na dwór (dopiero po południu). Rejestracja jest już na moim samochodzie , popołudniami zbieram sobie jabłka (tym razem skupują po 35 groszy, bo Niemiec lepiej płaci)i codziennie jak mąż wraca z pracy odwozimy po kilka worków, a za majątek który na nich zarobię kupię sobie Audi r8 ;) i może jeszcze na waciki mi wystarczy.Tak serio to pewnie starczy na te dziwne książki co nauczyciele wymyślają, bo jak jedna profesor tak może, to i reszta nie będzie lepsza. I sami powiedzcie-człowiek haruje, żeby dziecko mogło wykształcić się, do czegoś dojść, a ono tego nie docenia, ba, nawet nie rozumie dlaczego musi się uczyć. Tylko słyszę"kup", "potrzeba mi", "przygotuj się na większe wydatki", "czego nie rozumiesz", a jak odmówię to wrzask. Masakra jakaś.

Coś mi się ostatnio wszystko układa, ale nie tak jak bym chciała, ale to nic, bo dziś jest gorzej, a jutro będzie... jeszcze gorzej ;), żartuję oczywiście-jutro będzie lepiej. Po prostu muszę się z tym wszystkim przespać. I tak zrobię, ale zanim pójdę spać to mam misję do spełnienia - uwieść mojego męża :) Nie będzie to trudne, ale niech się cieszy, że o niego zabiegam :)

6 komentarzy :

 1. Niestety książki tanie nie są :( Jednak takie zagrywki to już chwyt poniżej pasa :(

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja ostatnio się stawiam i wiesz co...mam później wielką satysfakcję, że udało mi się coś wywalczyć.
  Z tym podręcznikiem nie może tak być. Była rozpiska - była, kupiłaś książkę - kupiłaś, kto da na nową książkę - nikt nie da. Porozmawiaj najpierw na spokojnie kto wydał taką decyzje o zmianie książki, jeśli dyrektor to porozmawiać z nim a jeśli kuratorium to dzwonić tam i już ;)
  Ty to dopiero będziesz bogata przez te jabłka ;)
  U mnie dziś zimno a poprzedniej nocy przeszła tak gwałtowna burza, że aż strach a ja sama w domu byłam. Dziś idę odsypiać :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jestem z natury osoba bardzo nerwowa i pewnie też szlak by mnie trafił na taką wiadomość, ale znając specyfikę liceum nie robiłabym z tego afery, szczególnie, że dopiero zaczyna naukę w tej szkole. Odpuść sobie a Książkę wystaw na Olx czy allegro, bo więcej Wyjdzie z tego nieprzyjemności dla niej...

  Pozdrawiamy i powodzenia niezależnie od tego jaką decyzję Podejmiesz :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jako nauczyciel, muszę sprostować tą niemiłą sytuację. Kochana... otóż najprawdopodobniej podany w wakacje spis książek ustanowiony został rok temu, a teraz wyszła nowsza wersja podręcznika, uwzględniająca nowelizacje podstawy programowej. Drugą opcją może być fakt iż podany podręcznik został wybrany przez innego nauczyciela (np rok temu).
  Jeśli chodzi o prezenty od wydawnictwa, to owszem nauczyciele je otrzymują: są to dodatkowe podręczniki, dodatkowe materiały do pracy na lekcji. Nie sądzę by tego typu 'prezencik' wpływał na decyzję zmiany - nauczyciel liczy się z tym, że rodzice kupili już podane wcześniej podręczniki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moja córka to pierwszy rocznik w tej szkole o tym profilu,więc lista podreczników była aktualna.Okazuje się,że pani profesor juz kiedys tak robiła przy innych przedmiotach.

   Usuń
 5. Nauka niestety kosztuje... najpierw zapierdzielamy aby wykształcić dzieci, a potem pracujemy na swoją emeryturę, by ją wydać na starość aby podreperować zdrowie... ale żeby nauczyciel zmieniał już po zakupie książkę? Tego jeszcze nie słyszałam :/

  OdpowiedzUsuń

Cieszę się, że tu jesteś. Twoja obecność jest moją motywacją. Zapraszam.

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka