niedziela, 13 grudnia 2015

LITERKI,SZLACZKI,WIERSZYKI CZYLI KREATYWNE KSIĄŻECZKI Z WYDAWNICTWEM LITERKA...


Dzisiaj będzie recenzja dla dzieci i ich rodziców, taka odmiana po kosmetykach i bieliznach.
Jakiś czas temu, dzięki uprzejmości WYDAWNICTWO LITERKA
mój synek miał okazję poznać najnowsze książeczki tego właśnie wydawnictwa. Synek oderwać się od nich nie może, i mimo, że ma tylko trzy lata, to nawet książki dla starszych dzieci"rozwiązuje"po swojemu. Najbardziej przypadły mu do gustu wydania z samochodami, gdzie dodatkowo możemy znaleźć sporo kolorowych naklejek. Książeczek jest bardzo dużo, dlatego pogrupowałam je w miarę możliwości wiekowo. ALFABET Z DINOZAURAMI część 1 i 2
ISBN: 978-83-63126-53-7
Format: A4
Ilość stron: 24 + wkładka z naklejkami
Zawartość: Ilustracje czarno-białe.
WESOŁE DINOZAURY
część 1 i 2 dla dzieci 3-6 lat
Dinozaury do pokolorowania: brachiozaur, oviraptor tyranozaur i wiele innych. Duże, zajmujące całą stronę obrazki z wyraźnym obrysem pomagają dzieciom kontrolować ruch ręki. Gdy dzieci starają się kolorować nie wychodząc poza linię, wówczas doskonalą sprawność manualną, przez co zabawa w kolorowanie staje się przygotowaniem do nauki pisania.
Dinozaury na kolorowej, sztywnej okładce z tyłu książeczki po wycięciu wzdłuż zaznaczonych linii posłużą za puzzle. Krótki opis każdego dinozaura w postaci wesołej rymowanki można wykorzystać do ćwiczenia wymowy i pamięci.
Główne zalety tej kolorowanki Duże obrazki z grubym obrysem, z tyłu, na sztywnej okładce, obrazek z dinozaurami, z którego po wycięciu wzdłuż przerywanej linii powstaną puzzle, kolorowe naklejki - aż 16 dinozaurów do naklejania
Format: A4 Część 1 i 2
Ilość stron: 32 + wkładka z naklejkami
Zawartość: Elementarz z zadaniami dla dzieci w wieku 4-6 lat. Ilustracje kolorowe, 60 naklejek, na ostatniej stronie szlaczki do wielokrotnego rysowania.Format: A4
Ilość stron: 20
Zawartość: Zadania i wierszyki dla dzieci w wieku 4-6 lat. Ilustracje czarno-białe. W środku 4 strony do ćwiczenia literek i szlaczków.
Format: A
Ilość stron: 20
Zawartość: Labirynty i wierszyki dla dzieci w wieku 4-6 lat. Ilustracje czarno-białe. W środku 4 strony do ćwiczenia literek i szlaczkówSAMOCHODY I SZLACZKI
dla dzieci 4-7 lat
Rysunki aut ciężarowych do kolorowania: cysterna, betoniarka, tir i wiele innych. Kolorowe naklejki z autami – aż 16.
Format: 16x23,5 cm, Ilość stron: 16+ wkładka z naklejkami., Zawartość: Ilustracje czarno-białe, na okładce szlaczki do wielokrotnego rysowania.,

SUPER AUTA 
 wiek 3-6
Jak wygląda ferrari enzo? Jaką maksymalną prędkość rozwija maybach exelero? Jak szybko przyspiesza aston martin? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w kolorowance.
Na każdej stronie duży rysunek auta do pokolorowania. Samodzielne podpisanie obrazka ułatwią wyznaczone linie z nazwą auta do napisania po śladzie. Ślad jest dostosowany do umiejętności dzieci w wieku przedszkolnym - kreski ułożone są gęsto, dokładnie widać zarys wyrazów.
Z tyłu, na kartonowej, kolorowej okładce znajduje się model samochodu. Model należy wyciąć, następnie zagiąć w oznaczonych miejscach i skleić według instrukcji. Przygotowanie modelu jest nie tylko doskonałą zabawą, ale także sposobem na ćwiczenie umiejętności manualnych dzieci.
Format: 16x23,5 cm
Ilość stron: 16 +wkładka z naklejkami.
Zawartość: Ilustracje czarno-białe, na okładce model samochodu do wycięcia.
2.99 zł
POJAZDY MALOWANKA MALUCHA
dla dzieci 2-4 lata
Kolorowanka z naklejkami dla dzieci w wieku 2-4 lat. Duże proste obrazki z grubą linią. Z tyłu na kolorowej okładce znajduje się obrazek z którego po wycięciu wzdłuż przerywanych linii powstaną puzzle.
WESOŁE SZLACZKI I LITERKI
część 1 i 2
Książeczki z rysunkami, które trzeba dokończyć rysować po śladzie i obrazkami do kolorowania według instrukcji. W środku także nauka pisania liter a na okładce szlaczki, które można rysować i wymazywać wiele razy.Na stronie Wydawnictwa Literka znajdziecie wiele, wiele innych tytułów, dla dzieci w różnych grupach wiekowych. Wszystkie są kolorowe, urozmaicone i tanie. To chyba jedno z niewielu wydawnictw posiadające w swojej ofercie taki duży wybór, w tak konkurencyjnych cenach. Moje dziecko należy do tych, których ciężko zachęcić do czytania, pisania czy jakiejkolwiek innej nauki, jednak w przypadku tych tytułów nie było takiego problemu. Na spokojnie potrafił przez godzinę"robić" książeczkę :)

Jakie są Wasze ulubione książeczki? Przy jakich tytułach Wasze dzieci potrafią zagrzać chociaż przez moment zagrzać miejsce?

30 komentarzy :

 1. Pamiętam, że kiedy moje siostry były małe bardzo lubiły naukę z takim książeczkami. To przede wszystkim nauka poprzez zabawę, która jest bardzo ważna w wieku przedszkolnym.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie ta. Trzylatka nie da się inaczej nauczyć jak przez zabawę :)

   Usuń
 2. Książeczki idealne dla mojego syna, bo właśnie jest na etapie robienia szlaczków i nauki pisania :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Kiedy mój syn był w tym wieku, bardzo lubił dinozaury :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajne książeczki :) Mój maluch musi trochę podrosnąć do nich jeszcze :)

  OdpowiedzUsuń
 5. O mamusiu.... przypomniało nam sie dzieciństwo :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja to mam czasem wrażenie,że cofam się rozwoju przy tych wszystkich synkowych bajeczkach i książeczkach :)

   Usuń
 6. Te z samochodami to byłyby idealne dla mojego syna :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Przypomina mi się dzieciństwo. :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Sporo tych książeczek! MOja ma 3,5 latka, więc pewnie bardzo by jej się spodobały :-)

  OdpowiedzUsuń
 9. Takie książeczki cieszą się uznaniem dzieci :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Aż przypomniały mi się czasy kiedy chodziłam do podstawówki i miałam takie książeczki :D
  Pozdrawiam! ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Fajne te książeczki :) My przerabiamy ich dużo.. ostatnio sporo tych z literkami bo właśnie na etapie pisania jest mój synek. A córka lubi kreślić właśnie po takich jego książeczkach.. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. My zbyt dużo ich nie robimy ,bo synek tylko czasem ma ochotę,ale zawsze coś :)

   Usuń
 12. Mamy je! Córka uwielbia przy tym siedzieć. Mimo zmęczenia potrafi przy tych elementarzach spędzić godzinę!!!

  OdpowiedzUsuń
 13. mnie jest potrzebna książeczka z samymi szlaczkami, to musimy trenować, ale ciężko coś takiego dorwać

  OdpowiedzUsuń

Cieszę się, że tu jesteś. Twoja obecność jest moją motywacją. Zapraszam.

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka