środa, 16 marca 2016

ZABŁOCKA MGIEŁKA SOLANKOWA...Przed milionami lat część praoceanu łącznie ze znajdującymi się w nim formami życia roślinnego i zwierzęcego, w wyniku ruchów tektonicznych ziemi zapadła się i została uwięziona pod grubymi warstwami skał. W drodze powolnego rozkładu substancji organicznych, powstała solanka o 3,5% charakterystycznym dla morza stężeniu soli i wyjątkowo bogatym i unikatowym na skalę światową składzie chemicznym.
Skąd taki właśnie wstęp? Bo dziś opowiem o bardzo wyjątkowym dla mnie produkcie. Wyjątkowym, bo produkowanym, a raczej wydobywanym kilka kilometrów od mojego domu. Można by rzec, że to nasze miejscowe dobro narodowe. Jest to produkt całkowicie naturalny i stosowany w wielu sanatoriach i gabinetach SPA. Produkt, który ma tak wiele zalet, że trudno je wszystkie wymienić z pamięci. Co to za cudeńko? Zapraszam na recenzję MGIEŁKI SOLANKOWEJ JODOWO - BROMOWEJ.                           


Co mówi o niej producent?

W 1 litrze solanki znajduje się ponad: 110 mg jodu, 130 mg bromu, 800 mg wapnia, 400 mg magnezu. Solanka ta czysta biologicznie, gdyż przez miliony lat nie miała kontaktu ze światem zewnętrznym. Złoże solankowe znajduje się w Dębowcu na głębokości ponad 500 m pod powierzchnią ziemi .
Zalety
ZABŁOCKA MGIEŁKA SOLANKOWA JODOWO-BROMOWA przeznaczona jest dla dzieci i dorosłych. Od lat stosowana jest w lecznictwie uzdrowiskowymi i w warunkach domowych na inhalacje zatok, gardła, krtani, tchawicy, oskrzeli i płuc oraz płukanie gardła i ust.
Zapewnia skuteczne domowe leczenie anginy, kataru, przeziębienia, kaszlu, grypy, aft, grzybic jamy ustnej i dolegliwości przyzębia. Skuteczność Zabłockiej mgiełki solankowej wynika z jej naturalnej kompozycji mineralnej, a zwłaszcza z bardzo wysokiego stężenia jodu, oraz takich pierwiastków jak: brom, wapń i magnez. Jod powoduje rozrzedzania śluzu. Brom łagodzi podrażnienia, powoduje rozszerzenie oskrzeli i ułatwia oddychanie. Wapń i magnez działają przeciwalergicznie i przeciwzapalnie.
STOSUJĄC ZABŁOCKĄ MGIEŁKĘ OSIĄGNIEMY:
właściwe nawilżenie górnych i dolnych dróg oddechowych
zlikwidowanie zakażenia bakteryjnego, wirusowego lub grzybiczego w ustach i drogach  oddechowych 
regenerację nabłonka migawkowego rozrzedzenie wydzieliny błony śluzowej
zmniejszenie obrzęku zapalnego błony śluzowej 
zniesienie skurczu mięśni gładkich oskrzeli
WSKAZANIAMI do stosowania ZABŁOCKIEJ MGIEŁKI w warunkach domowych są:
choroby oraz profilaktyka schorzeń dróg oddechowych
przewlekłe nieżyty nosa, gardła, tchawicy, oskrzeli i płuc
stany przed i po zabiegach operacyjnych w obrębie dróg oddechowych
rozedma, pylica płuc i astma oskrzelowa
wzbogacenie atmosfery pomieszczeń w jod
nawilżenie i oczyszczenie pomieszczeń z pyłków alergenów
ujemne jonizowanie powietrza
ułatwienie i podniesienie komfortu oddychania

Przeciwwskazaniami do stosowania są: nowotwory, gruźlica płuc, wszelkie choroby zagrożone krwiopluciem i krwawieniem, nadczynność tarczycy i uczulenie na jod.
Przy tych schorzeniach zamiar stosowania zwłaszcza inhalacji należy skonsultować z lekarzem.

SPOSÓB UŻYCIA - INHALACJE

Ich zadaniem jest właściwe nawilżenie dróg oddechowych oraz zlikwidowanie tam zakażenia bakteryjnego, wirusowego i grzybiczego.
Dodatkowo inhalacje prowadzą do rozrzedzenia śluzu i rozszerzenia zwężonych dróg oddechowych.
W warunkach domowych do zabiegu stosujemy najczęściej roztwory fizjologiczne o stężeniu ok. 1%.
Otrzymamy go rozcieńczając Zabłocką Mgiełkę Solankowa z wodą w proporcji 1 do 2.
Silniej działa Zabłocka Mgiełka Solankowa stosowana bez rozcieńczania.
Inhalację przeprowadzamy w urządzeniach do tego przeznaczonych tzn inhalatorach i nebulizatorach lub wdychając opary zagotowanej Zabłockiej Mgiełki solankowej.

SPOSÓB UŻYCIA - PŁUKANIE UST I GARDŁA

Znakomite efekty w profilaktyce schorzeń: aft, gardła i przyzębia daje płukanie jamy ustnej w Zabłockiej mgiełce solankowej.
Szczególnie korzystne efekty otrzymamy płucząc po wystąpieniu pierwszych objawów bólu. Płukanki robimy kilkakrotnie w ciągu dnia, po każdym posiłku oraz po umyciu zębów.

SPOSÓB UŻYCIA - NAWILŻANIE I ROZPYLANIE

W celu właściwego nawilżenia i zjonizowania pomieszczeń w sezonie grzewczym i w budynkach klimatyzowanych, można stosować Zabłocką mgiełkę solankową jodowo-bromową.
Stosujemy ją w urządzeniach do nawilżania, w fontannach i mini tężniach.
W okresach pylenia alergenów, oraz zwiększonej zapadalności na choroby gardła Zabłocką mgiełkę solankową można rozpylać w pomieszczeniach.

WYJĄTKOWOŚĆ

Skład chemiczny solanki charakteryzuje się wyjątkowo wysoką mineralizacją właściwą dla produktów pochodzących z morza. Stężenie jonów jodu jest najwyższe z dotychczas odkrytych na świecie źródeł solankowych. Nadto w wyjątkowo wysokim stężeniu występują jony: wapnia, magnezu, bromu, boru, krzemu, selenu i wielu innych biopierwiastków. Szczególnie cenną właściwością Mgiełki jest to, że pierwiastki te znajdują się w stanie równowagi chemicznej, co wybitnie ułatwia ich wchłanianie do organizmu.
Wdychając Zabłocką mgiełkę solankową jodowo-bromową można w warunkach domowych zrekonstruować nadmorski mikroklimat.
Znakomicie wzmacnia ona odporności organizmu, zapewni suplementację jodu i zlikwiduje jego niedobory w organizmie.

Co mówię o niej ja?

Wspaniała rzecz, wielozadaniowa i uniwersalna. U nas stosowana była w urządzeniu do nawilżania powietrza. Po prostu nalewałam mgiełki do wody w nawilżaczu i już. Pierwszy dzień nie była odczuwalna żadna różnica. Jedynie delikatny zapach soli (jak w grocie solnej). Drugi dzień też nic, a na trzeci dzionek wyraźnie poczułam, że oddycha mi się lżej. Zniknął też mój największy problem - przesuszona śluzówka nosa po zbyt częstym stosowaniu kropli do nosa. Doszło do tego, że wieczorem musiałam zakraplać nos, bo miałam wrażenie jakbym się dusiła. Teraz już tego nie ma. Kiedyś tą samą dolegliwość udało mi się "wyleczyć" pobytem nad morzem, a lekarstwo miałam tak blisko. W dniu kiedy piszę tego posta, czyli dziś, znów sięgnę po ten rewelacyjny produkt. Pisałam ostatnio o chorobie synka, okazało się, że to angina. On powoli dochodzi do siebie, ale ja z godziny na godzinę czuję się gorzej i wygląda na to, że angina przeszła z niego na mnie. Mam jednak nadzieję, że inhalacje z MGIEŁKĄ SOLANKOWĄ i w tym wypadku będą skuteczne.
Więcej informacji na temat mgiełki i innych produktów znajdziecie TU25 komentarzy :

 1. Bardzo ciekawy produkt. Przydatny dla osob, ktore nie moga jechac nad morze sie leczyc.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawy produkt, warto wiedzieć :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dobrze wiedzieć, że coś takiego istnieje i że pomaga!

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ją lubię, przydatna była u mnie na katar :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawy produkt.

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo ciekawy produkt. Muszę się nim zainteresować, bo dzieciaki często chorują mi na górne drogi oddechowe i mam wyjątkowo suche powietrze w domu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że warto spróbować, do tego jeszcze sól zabłocka i kuracja będzie jak się patrzy.

   Usuń
 7. Niesamowity produkty. Ciekawa jestem czy sprawdziłoby się w upały jeżeli chodzi o przesuszoną śluzówkę nosa.

  OdpowiedzUsuń
 8. ciekawi, a więc warto bliżej się przyjrzeć :)

  OdpowiedzUsuń
 9. fajnie się prezentuje - chodź nigdy wcześniej nie miałam tego typu produktu :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Nigdy nie używałam takiej mgiełki :) Ale bardzo zaciekawił mnie ten produkt. Miałam na niego chrapkę w Twoim konkursie :)

  OdpowiedzUsuń
 11. nie mam nawilżacza, znaczy ma, ale takie zawieszane na kaloryfer, który i tak jest "zakręcony" bo u nas tylko pan mąż lubi ciepło ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Drugi raz o tym kosmetyku czytamy ale nigdy nie używałyśmy :)

  OdpowiedzUsuń

Cieszę się, że tu jesteś. Twoja obecność jest moją motywacją. Zapraszam.

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka