czwartek, 7 lipca 2016

WYDAWNICTWO MD - ENCYKLOPEDIE " ŚWIAT ZWIERZĄT" - OWADY I PAJĄKI, SSAKI, DINOZAURY...Jest takie wydawnictwo na naszym rynku, które w swojej ofercie posiada niezliczone ilości publikacji dla dzieci i młodzieży, w rewelacyjnie niskich cenach. Wy już go znacie z moich poprzednich recenzji. Dziś nadszedł czas przedstawienia kolejnych książek, a raczej tematycznych encyklopedii ilustrowanych WYDAWNICTWA MD


Encyklopedie, które chcę Wam dziś pokazać należą do serii "ŚWIAT ZWIERZĄT", która zwiera aż dziesięć tytułów.

"ŚWIAT ZWIERZĄT" to wyczerpujące źródło wiedzy o otaczającym nas świecie.
Seria 10 encyklopedii przedstawia ciekawe informacje oraz fakty z życia zwierząt.
Przejrzysty układ materiału porusza tematykę: 
  • Ssaki
  • Gady
  • Płazy
  • Wieloryby i delfiny
  • Ryby
  • Ptaki
  • Dinozaury
  • Stworzenia morskie
  • Naczelne
  • Owady i pająki
Prosty język, kolorowe ilustracje oraz realistyczne obrazy z pewnością rozbudzą ciekawe, młode umysły.
Format: 210x297 mm
Objętość: 32 str z wyklejką

Nasze dzieci, i te starsze i te młodsze są małymi odkrywcami. Jedne odkrywają chęć jaka w nich tkwi same, a innym my rodzice możemy z łatwością to uświadomić, pokazując takie właśnie encyklopedie, które są nie tylko źródłem wiedzy, ale i przyjemności. Nie znam dziecka, które nie usiadłoby z chęcią i nie zaczęło słuchać naszych opowieści o wielkiej rodzinie słoni, małpach człekokształtnych, które podobno są naszymi przodkami, czy o ogromnych dinozaurach. Dinozaury są niesamowicie popularne wśród dzieci, co widać w każdym możliwym parku dinozaurów.Oprócz wyjątkowo niskiej ceny, powyższe książki wyróżnia niezwykle wysoka jakość wykonania i dbałość o każdy szczegół. W pierwszy momencie nasz wzrok przyciągają ilustracje, niezwykle barwne i w pełni odzwierciedlające rzeczywistość. Między zdjęcia, mimochodem wplata się tekst dający nam klucz do wiedzy. Tekst został napisany prostym językiem, takim, dzięki któremu nawet młodsze dzieci wszystko zrozumieją. Dodatkowo został podzielony na krótsze notatki, co daje możliwość czytania wybiórczego. Dzięki odpowiednim schematom, dziecko również znajdzie te informacje, które najbardziej go ciekawią. Rozdziały są krótkie i uwzględniono w nich najważniejsze informacje, co w obecnych czasach jest bardzo ważne, gdyż nasze dzieci są już w szkołach zalewane mnóstwem niepotrzebnej wiedzy. Przyznam się, że ja sama znalazłam tu sporo informacji, o których nie miałam pojęcia, np., że koala pod wpływem stresu wydają głośne dźwięki podobne do krzyku dziecka czy to, że żyrafy oprócz liści akacji wcinają też glebę, aby uzupełnić swoją dietę w odpowiednie sole mineralne. A powiedzcie mi, czy wiedzieliście, że przed dinozaurami żyły jeszcze inne stworzenia takie, jak: Diplocaulus i Ichthyostega? Ja nie miałam o tym pojęcia.

Na początku każdej encyklopedii znajdziemy spis treści, a na końcu słownik, dzięki któremu wyjaśnimy naszemu smykowi niezrozumiałe dla niego słowa. Z doświadczenia wiem, że takie wyjaśnianie własnymi słowami często okazuje się bardzo trudne. Tutaj tego problemu nie mamy. Całość opublikowana jest na kredowych, lśniących kartach formatu A4 i oprawiona w twardą okładkę.

Kolejny raz jestem zaskoczona ceną książek, bo za tak piękną książkę, album i encyklopedię w jednym, zapłacimy jedynie 9,90 zł. co jest ceną niezwykle niską na naszym rynku książek.

"OWADY I PAJĄKI" zakupicie TU
"SSAKI" zakupicie                     TU
"DINOZAURY" zakupicie         TU

 

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Cieszę się, że tu jesteś. Twoja obecność jest moją motywacją. Zapraszam.

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka