środa, 15 czerwca 2016

ZABAWA Z BAJKĄ - WYDAWNICTWO MD MONIKA DUDA...


WYDAWNICTWO MD MONIKA DUDA ma w swojej ofercie wiele prześlicznych książeczek dla dzieci, które nie tylko uczą, ale również bawią. Dziś opowiem o dwóch z nich, z serii ZABAWA Z BAJKĄ. Będą to: "Marzenie Różyczki" i "Morskie przygody".


Pierwsza rzecz jaka przyjemnie zaskoczyła i mnie, i mojego synka to cudowne i kolorowe ilustracje, takie prawdziwie bajkowe. Do tego literki na okładce są wytłaczane i maja złoty kolor, co nadaje im elegancki i luksusowy wygląd.


"Bardzo dawno temu i bardzo daleko stąd był zaczarowany las. Wszystko było w nim zaczarowane. (...)W lesie mieszkały oczywiście zwierzęta, a wśród nich także trzy siostry, które były leśnymi elfami..." Tak rozpoczyna się cudowna historia Harmonii, Promyczka i Różyczki. To Różyczka była największą marzycielką wśród sióstr. jej marzeniem było opuścić zaczarowany las i poznać prawdziwy świat. Siostry wiedziały, że dopóki marzenie się nie spełni, Różyczka nigdy nie będzie do końca szczęśliwa. Jak to w bajkach bywa, pojawił się się książę Ludwik, który za pomocą żaby wróżki spełnił jej pragnienia. I tak oto Różyczka została szczęśliwą księżniczką i żoną przystojnego młodzieńca. Oczywiście żyli potem długo i w dostatku. Taka krótka bajeczka jest wstępem książeczki, wzbudzając w dziecku wielkie zainteresowanie.


Na kolejnych stronach znajdziemy zadania, związane ściśle z ową bajeczką, nazwane AKADEMIĄ KSIĘŻNICZKI. Co prawda mój synek nie jest księżniczką, przynajmniej nic na to na razie nie wskazuje, ale bawił się przednio przy rysowaniu szlaczków i takiej ilości obrazeczków, jakie wskazywała liczba. To jednak nie wszystko. Mamy też kolorowanki, ale zanim się je pokoloruje, trzeba policzyć kwiatki i podskoczyć tyle samo razy. To wyjątkowo przypadło synkowi do gustu, zwłaszcza podskakiwanie. Kolorujemy też literki, szukamy 10 szczegółów różniących obrazki, z pomocą mamy podpisujemy obrazki i łączymy przedmioty, które mogą się przydać księżniczce. Kolejne zadania polegają na kolorowaniu według wzoru, łączeniu podpisów z odpowiednimi ilustracjami i wykreślamy sylaby.  Na koniec przeskakujemy literki i odczytujemy rozwiązanie. Pomyślelibyście, że książeczka formatu A4, która ma 24 strony może pomieścić aż tyle treści i zadań? Szkoda, że nie znałam jej, kiedy córki były małe, chociaż przyznam szczerze, że nawet  teraz w wieku nastu lat spoglądały z zainteresowaniem w jej stronę :).
Drugą książeczką z serii ZABAWA Z BAJKĄ są "MORSKIE PRZYGODY". Publikacja, tak jak poprzedniczka ma cudowne, kolorowe i bajkowe ilustracje, a strona tytułowa, dodatkowo jest wytłoczona złotymi napisami.


"Jest w morskich głębinach miejsce niezwykłe, o którym opowiadają starzy żeglarze. To podwodne królestwo. W pięknym pałacu na dnie oceanu mieszka syrena o imieniu Marina. (...) Marzeniem syreny była przyjaźń między ludźmi, a syrenkami. Nie podobało jej się, że siostry swym syrenim śpiewem powodują, że marynarze zapominali o celu swojej wędrówki. Na nic zdały się jednak rozmowy z siostrami, trzeba było więc wymyślić inny sposób...". Jaki to sposób, dowiecie się czytając razem ze swoimi pociechami ;), ale powiem Wam, że łatwo nie było.

 


Po pięknej bajce nadszedł czas na  łamigłówki i kolorowanki. Rysujemy szlaczki w kształcie morskich fal, szukamy rybki błazenka Felusia, kolorujemy morskie stworzenia według wzoru, robimy skłony w takiej ilości, ile jest piramidek i znów kolorujemy, ale tylko te obrazki, których nazwa zaczyna się odpowiednią głoską (tu dla młodszych dzieci niezbędna jest pomoc mamy). Następnie rysujemy statki, mewy tratwę, delfiny i rybki, a potem robimy podobizny Felusia. Klaszczemy też i liczymy rysując, łączymy w pary zwierzęta z cieniami, oraz szukamy 10 szczegółów różniących obrazki. Na koniec pomagamy czarodziejowi, rozwiązujemy prosta krzyżówkę i składamy łódkę z papieru. Naszą złożoną łódeczkę mamy z synkiem do dziś na specjalnej półeczce :).

Przyznajcie sami, że książeczki są rewelacyjne i bardzo piękne wizualnie. Nie ma chyba dziecka, które nie zainteresowałby się takimi ilustracjami i bajkowymi zadaniami. ja pokazałam dziś dwie publikacja, ale na stronie WYDAWNICTWA MD MONIKA DUDA znajdziecie ich o wiele, wiele więcej. Są tam nie tylko książeczki, bo zakupić możemy również e - booki, piórniki, plecaczki, bruliony, notesy, encyklopedie itd., a to wszystko w tak samo cudownych, dziecięcych i bajkowych kolorach.
Cena książeczek to 5, 25 zł. za sztukę i możecie zakupić je TU i TU

14 komentarzy :

 1. Wspaniałe książeczki, koniecznie muszę się w takie zaopatrzyć ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajne książeczki , dzieci się przy nich nie nudzą :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie znam ksiażek tego wydawnictwa! Jednak jeśli ksiązka poza czytaniem oferuje dziecku coś ponadto-zdobywa u mnie plus :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Przepiękne książeczki i cudowna recenzja :-) Córeczka byłaby zachwycona tymi książeczkami :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajne książeczki chociaż ja na razie się nie interesuje takimi rzeczami bo nie mam dzieci.

  OdpowiedzUsuń
 6. Muszę przyznać, że bardzo przypadł mi do gustu styl Twojego bloga. Ciekawie piszesz + rewelacyjna strona graficzna = coraz więcej czytelników:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Za 5zł można mieć takie cuda? Że też moje dzieciństwo przypadło na lata 80-te...

  OdpowiedzUsuń

Cieszę się, że tu jesteś. Twoja obecność jest moją motywacją. Zapraszam.

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka