niedziela, 3 lipca 2016

"UWIKŁANI. NA ZAWSZE".. CZĘŚĆ III TRYLOGII "UWIKŁANI""Uwikłani. Na zawsze" to trzecia część bestselerowej trylogii "Uwikłani", która  została pokochana przez wielu i okrzyknięta lepszą niż "Grey". Zapraszam więc na recenzję  tego fenomenu.


Z wielką niecierpliwością oczekiwałam tejże publikacji, bo po przeczytaniu poprzednich części czułam niedosyt i ogromną ciekawość dalszych losów bohaterów. Poprzednie części były dla mnie nieco senne, aczkolwiek niezwykle interesujące i tutaj również oczekiwałam czegoś podobnego. Jakie było moje zaskoczenie, że nareszcie coś się dzieje.

Główni bohaterowie to Alayana i Hudson, którzy przez trzy części serii ciągle się docierają, Tutaj nadal to robią, a oprócz tego usiłują nauczyć się wspólnie żyć. Niestety w przypadku Hudsona, wspólnie znaczy na jego warunkach. Dlatego też wymaga na dziewczynie (oczywiście dla jej dobra) podjęcia pewnej decyzji, według jego zasad. Dziewczyną targają mieszane uczucia, a Hudson wysyła sprzeczne sygnały. I jak tu się nie pogubić? Jak się nie pogubić, kiedy ukochany robi dziwne rzeczy, nie tłumacząc się ani słowem? Alayana postanawia rozwiązać jego zagadkę... musi wiedzieć czy Hudson wart jest jej zaufania. I tu stwierdzam, że chwilami miałam jej dość, bo to dorosła kobieta, a robi aferę o banalne rzeczy, nie wspominając już o jej naiwności. Co prawda Hudson, z ciągłym zatajaniem czegoś też nie jest święty, ale przynajmniej nie zachowuje się jak dziecko. no i jest tak słodko nieznośny ;). Czy Alayana rozwikła zagadkę?A może prawda okaże się zbyt bolesna? Dlaczego Celia,  zaczyna prześladować bohaterkę? Tego dowiecie się w tej książce.

Moim zdaniem jest to najlepsza i najciekawsza część serii. Dość przewidywalna, ale wciągająca i to bardzo. Język jakim jest napisana okazuje się poprawny literacko i zrozumiały. Chwilami nieco przesłodzony i infantylny. Opisy i dialogi są świetnie wypośrodkowane. Za mało jednak znalazłam tu opisów uczuć i wewnętrznych przemyśleń głównego bohatera, który mimo to i tak jest moim pupilkiem. Mroczny, tajemniczy, małomówny, a jednak opiekuńczy i kochający, no i diabelsko przystojny ;). Za krótki też okazał się epilog, w którym nareszcie Hudson się wypowiada, ale tak krótko, że to kropla w morzu moich potrzeb. Pomysł na taki waśnie epilog był genialny, ale pozostawił niedosyt i pustkę. W porównaniu do poprzednich części, znajdziemy tu mniej seksu, co mi bardzo odpowiadało, bo seks seksem, ale nie lubię kiedy dominuje fabułę całkowicie.

Trylogia "Uwikłani" skierowana jest do osób szukających mniej ambitnych i lekkich publikacji, dzięki którym zrelaksują się, nie wysilając zbytnio umysłu. Jeżeli lubicie romanse, gorących mężczyzn, seks i happy end, to ta książka jest dla Ciebie.
 

WydawnictwoWydawnictwo Kobiece
Autor Laurelin Paige
ISBN 978-83-65170-19-4
Rok wydania 2016
Format 135×205 mm
Oprawa Miękka ze skrzydełkami
Tytuł oryginału Forever with you
Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Cieszę się, że tu jesteś. Twoja obecność jest moją motywacją. Zapraszam.

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka