czwartek, 21 lipca 2016

"W GÓRACH" i "NAD MORZEM" - GERMANO ZULLO & ALEBERTINEWydawnictwo BABARYBA już nie pamiętam który raz zachwyciło mnie i moje dziecko swoimi publikacjami. "W GÓRACH" i "NAD MORZEM". To dwie książki - wyszukiwanki, które swoją piękna grafiką powalają na kolana. Wszystko dopracowane jest w najdrobniejszych szczegółach. Nie znajdziemy tu praktycznie tekstu, ale mamy treść, taką, którą sami sobie opowiemy i wyobrazimy.Synek ma cztery lata, więc nasze "czytanie" sprowadzało się do wyboru jednej postaci i obserwowanie jej przez kolejne strony i tak bez końca. Wracamy do pierwszej strony, wybieramy postać, z niezliczonej ich ilości i widzimy kolejna historię. Dlatego kolejny raz chylę czoła za zapobiegawczość wydawnictwa i wydanie książki w wersji z twardymi, praktycznie niezniszczalnymi stronami.

"W GÓRACH i NAD MORZEM to superkolorowe książki obrazkowe, w których każda kartonowa rozkładówka to panorama pełna wakacyjnych i zimowych przygód oryginalnych postaci, m.in.: poszukiwacza skarbów, superbohatera, tropiciela tajemnic, wszystkożernego ale sympatycznego potworka, myszki podróżniczki, małego chłopca i jego mamy, zagubionych na Ziemi ufiaków...

Nawet najmłodsze dzieci będą czerpać radość z tych książek, śledzić ulubione postacie oraz rozpoznawać dziesiątki zmieniających się szczegółów.

Autorzy - Germano Zullo & Albertine - otrzymali w 2016 roku Bologna Ragazzi Award, czyli najważniejszą międzynarodową nagrodę przyznawaną ilustrowanej książce dziecięcej (za tytuł "Mon Tout Petit" w kategorii "Fiction" - książka ukazała się nakładem szwajcarskiego wydawnictwa La Joi de Lire). "


Historie historiami, ale popatrzcie na te cudowne i dopracowane w każdym calu ilustracje. Są niesamowicie kolorowe i wprawiają nas w sielski i spokojny klimat. Ilustracje są niesztampowe, ale swoją kreską przypominają obrazy słynnych malarzy. Przeglądając kolejne karty, zamieniamy się w dziecko i przy okazji szukania kolejnych postaci, podziwiamy też piękne, górskie pejzaże. Widać też poczucie humory osoby ilustrującej publikację :). Jest z humorem, trochę abstrakcyjnie ale i wciągająco. Rewelacja :).
Druga książka z tej serii nosi tytuł "NAD MORZEM". Kocham morze i moje dziecko również. Ta publikacja została więc najbliższą naszemu sercu. Tak, jak u poprzedniczki, mamy tu ogromną ilość postaci uwiecznionych na twardych kartkach. Kolory, kreska, sielankowość zachwyca nas równie mocno. Kolorystyka idealnie dobrana została do morskiego klimatu, wprost czuje się pasek pod nogami
Poczucie humoru wprost bije z każdej postaci. No sami popatrzcie, czy tylko dziecko może mieć dobrą zabawę z tą książką? Chyba nie, bo ja sama często śmiałam się oglądając miny i wygibasy bohaterów. Mój synek szukał w niej nie tylko historii, ale wymieniał kolory, części ubrań, nazwy przedmiotów itd.To niezwykle działająca na wyobraźnię lektura i do tego kreatywna i niesztampowa.

Książkę możecie zakupić TU

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Cieszę się, że tu jesteś. Twoja obecność jest moją motywacją. Zapraszam.

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka