sobota, 2 lipca 2016

WYDAWNICTWO MD - ENCYKLOPEDIA Z SERII "FAKTY" - CIAŁO LUDZKIE, TRANSPORT, CUDA ŚWIATA
"FAKTY" to seria encyklopedii ilustrowanych WYDAWNICTW MD MONIKA DUDA , która  liczy sobie aż dziesięć pozycji. Ja powiem o trzech z nich, a będą to: "CIAŁO LUDZKIE", "TRANSPORT" i "CUDA ŚWIATA"


Encyklopedia "Fakty. Transport"  to wyczerpujące źródło informacji o transporcie
W serii:
  • Ciało ludzkie
  • Cuda świata
  • Dzikie zwierząt
  • Ptaki
  • Rośliny
  • Nauka
  • Transport
  • Wszechświat
  • Ziemia
  • Zwierzęta morskie
Prosty język, kolorowe ilustracje oraz realistyczne obrazy z pewnością rozbudzą młode umysły


Jak już wspomniałam w poprzedniej recenzji, nasze dzieci, i te starsze i te młodsze są małymi odkrywcami. Jedne odkrywają chęć jaka w nich tkwi same, a innym my rodzice możemy z łatwością to uświadomić, pokazując takie właśnie encyklopedie, które są nie tylko źródłem wiedzy, ale i przyjemności. Nie znam dziecka, które nie usiadłoby z chęcią i nie zaczęło słuchać naszych opowieści o Krzywej wieży w Pizie, Tadż Mahal, naszym ciele czy (głównie w przypadku chłopców) o autobusach i ciężarówkach. Oczywiście nasze umiejętności opowiadania nie są tu bez znaczenia, ale już same ilustracje w powyższych książkach są sporą zachętą.

Oprócz wyjątkowo niskiej ceny, powyższe książki wyróżnia niezwykle wysoka jakość wykonania i dbałość o każdy szczegół. W pierwszy momencie nasz wzrok przyciągają ilustracje, niezwykle barwne i w pełni odzwierciedlające rzeczywistość. Między zdjęcia, mimochodem wplata się tekst dający nam klucz do wiedzy. Teks został napisany prostym językiem, takim, dzięki któremu nawet młodsze dzieci wszystko zrozumieją. Dodatkowo został podzielony na krótsze notatki, co daje możliwość czytania wybiórczego. Dzięki odpowiednim schematom, dziecko również znajdzie te informacje, które najbardziej go ciekawią. Rozdziały są krótkie i uwzględniono w nich najważniejsze informacje, co w obecnych czasach jest bardzo ważne, gdyż nasze dzieci są już w szkołach zalewane mnóstwem niepotrzebnej wiedzy. Przyznam się, że ja sama znalazłam tu sporo informacji, o których nie miałam pojęcia, np., że ludzie z Mezopotamii jako pierwsi na świecie zbudowali rydwany czy to, że Tadż Mahal jest jednym z najbardziej kosztownych grobowców, jaki kiedykolwiek zbudowano. Do jego dekoracji użyto wielu rzadkich kamieni półszlachetnych sprowadzanych z Chin, Arabii Saudyjskiej, Tybetu czy Sri lanki. Cały jest wykonany z marmuru i to białego. A powiedzcie mi, czy wiedzieliście, że dziecko, kiedy się rodzi ma ponad 300 kości, a w trakcie dorastania traci część z nich i pozostaje mu jedynie 206 kości. Ja nie miałam o tym pojęcia, już nie wspominając o tym, że znam nazwy kilku z nich, ale wszystkich niestety nie.

Na początku każdej encyklopedii znajdziemy spis treści, a na końcu słownik, dzięki któremu wyjaśnimy naszemu smykowi niezrozumiałe dla niego słowa. Z doświadczenia wiem, że takie wyjaśnianie własnymi słowami często okazuje się bardzo trudne. Tutaj tego problemu nie mamy. Całość opublikowana jest na kredowych, lśniących kartach formatu A4 i oprawiona w twardą okładkę.
Popatrzcie sami na te ilustracje. czy nie zapierają tchu w piersiach? 


Tutaj cena kolejny raz jest powalająca, bo zapłacimy tylko 8,50.

TRANSPORT zakupicie  TU
CIAŁO LUDZKIE zakupicie TU
CUDA ŚWIATA zakupicie  TU

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Cieszę się, że tu jesteś. Twoja obecność jest moją motywacją. Zapraszam.

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka