sobota, 16 lipca 2016

WYDAWNICTWO MD -TRAKTOREK, AUTKO, WYWROTKA I DŹWIG...


 

Kolorowe, śliczne, miłe dla oka, dziecięce, sympatyczne... Mogłabym tak pisać i pisać o cudnych książeczkach, które mój synek pokochał całym sercem, a którymi obdarowało go  WYDAWNICTWO MD Gdyby nie twarde, kartonowe kartki, to już dawno książeczek by nie było, zważywszy na częstotliwość ich oglądania przez synka.


To już nie pierwsze nasze spotkanie z WYDAWNICTWEM MD MONIKA DUDA i Wasze również, bo za moim pośrednictwem poznaliście już trzy serie encyklopedii, serię, w której dziecko uczy się bezpieczeństwa, szlaczki ze smokiem i zabawę z bajką. Dziś postaram się pokazać serię dla najmłodszych dzieci, ale czy rzeczywiście tylko dla najmłodszych? Myślę, że nie tylko, bo kolorowe obrazki i piękne ilustracje przyciągają wzrok także i starszych osobników.

 Wszystkie cztery bajeczki są opublikowane na twardych, tekturowych kartkach, odpornych na ciekawskie paluszki naszej pociechy. Ich kolorystyka, piękna i barwna, niesamowicie przyciąga wzrok, nie tyko maluchów, a zabawne, wierszowane opowiadania, bardzo przyciągają uwagę dziecka. Bajeczki nie są długie, takie, żeby dziecko nie zdążyło się znudzić. Dowiemy się tu jak to traktorek Felek nie ma czasu na rozmowę, bo ciągle spieszy się do pracy. Tak ciężko pracował, że się rozchorował. Przeczytamy o małej wywrotce, która bardzo chciała jechać na budowę, a wraz z nią pojechał rudy kotek. Po drodze zabierają ze sobą jeszcze psa i w pełnej komitywie jadą odwiedzić pracujące wywrotki. Dźwig Dominik i Autko tez przedstawią nam swą historię, ale tych już Wam nie zdradzę, bo najlepiej przeczytać je osobiście :). W każdym razie, każda z książeczek wnosi w życie naszego dziecka sporo radości, ale i mądrości, bo każda z nich ukrywa w sobie morał, który jest sprytnie zakamuflowany i nasz mały czytelnik nawet nie wie, że przyswaja sobie taką wiedzę. Mój synek ma już prawie cztery lata, ale często sięga właśnie po te publikacje. Może dlatego, że jest niecierpliwym duchem. a te bajeczki nie nadwyrężają jego cierpliwości. Polecam je z całego serca, również z racji rewelacyjnie niskiej ceny.


MAŁA WYWROTKA   TU
PRZYGODA AUTKA   TU
TRAKTOR FELEK       TU
DŹWIG DOMINIK       TUBrak komentarzy :

Prześlij komentarz

Cieszę się, że tu jesteś. Twoja obecność jest moją motywacją. Zapraszam.

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka