poniedziałek, 10 października 2016

KAPITALNE ZAGADKI I KAPITALNE ŁAMIGŁÓWKI - WYDAWNICTWO EDGRAD...

   

Pamiętacie SuperQUIZ CIAŁO i SuperQUIZ PIŁKA NOŻNA od Kapitana Nauki? Dziś pokażę Wam kolejne ciekawostki naszego Kapitana, z tym, że teraz będą to zagadki i łamigłówki i to KAPITALNE :).Zgadywanki i łamigłówki zapakowane są w kolorowe, tekturowe pudełeczka. Ich wielkość można porównać do dwóch talii kart postawionych jedna na drugiej. Już z pudełka dowiemy się dla jakiego przedziału wiekowego są to zabawy. U mnie świetnie trafiło, bo synek ma cztery lata, a KAPITALNE ZAGADKI przeznaczone są dla dzieci w wieku 4 - 5 lat. KAPITALNE ŁAMIGŁÓWKI nadadzą się za to dla dzieci w wieku 6 - 7 lat. 

Producent mówi: 

"Ile kompletnych układanek można ułożyć z rozsypanki? Co wydarzyło się naprawdę w historyjce przedstawionej na obrazkach?
Kapitalne łamigłówki (6-7 lat) to prawdziwa gratka dla wielbicieli liczbowych szarad i układanek, a także małych detektywów. Ponad 100 wciągających, podchwytliwych zagadek ćwiczy spostrzegawczość, umiejętność skupienia uwagi i myślenie logiczne, a przede wszystkim gwarantuje świetną, twórczą zabawę!

Wyzwanie można podjąć samemu albo zaprosić do pasjonującej rozgrywki inne dzieci. Wspólna zabawa w duchu rywalizacji będzie wymagać bystrego oka i refleksu, a dodatkowo zapewni wiele godzin wciągającej rozrywki!

Do współpracy przy Kapitalnej serii zagadek i łamigłówek zostali zaproszeni utalentowani polscy ilustratorzy. Kapitalne ilustracje Pauliny Zbylut pobudzają dziecięcą wyobraźnię i uatrakcyjniają zabawę.

Ponad 100 stron spięto plastikową sprężynką, aby umożliwić dzieciom swobodne rozwiązywanie zadań. Wygodny format Kapitalnych łamigłówek zmieści się w kieszeni i sprawdzi w każdych okolicznościach – w domu, w podróży, na spacerze czy w poczekalni.

W serii:
Kapitalne łamigłówki (4-5 lat)
Kapitalne łamigłówki (5-6 lat)
Kapitalne łamigłówki (7-8 lat)
Kapitalne zagadki (4-5 lat)
Kapitalne zagadki (5-6 lat)
Kapitalne zagadki (6-7 lat)
Kapitalne zagadki (7-8 lat)"Po otworzeniu pudełka widzimy karty spięte plastikową spiralą. Same karty nie są twarde, raczej powiedziałabym, że średnio utwardzone, ale wytrzymałe i to się liczy. Wyobrażacie sobie, że w tak małym "notesiku" jest aż sto stron? Powiem Wam, że razem z synkiem spędziliśmy nad zagadkami dobre trzy godziny, Ciągle zadziwiał mnie fakt, że moje dziecko czasem szybciej zauważało "co nie pasuje do pozostałych rzeczy" niż ja. Dopiero kiedy przestawiłam swój tok myślenia na dziecięcy, wtedy zaczęłam zauważać.


Tak, jak wspominałam, młodsze dzieci mają w większości odpowiedzieć na pytanie"co nie pasuje do tego zbioru?" lub "co nie powinno się tu znaleźć?". Świetną sprawą jest też to, że obrazki niepasujące są zazwyczaj bardzo humorystyczne


Starsze dzieci muszą odnaleźć różnice między obrazkami, albo poszukać dwóch takich samych obrazków. Trzeba się czasem sporo naszukać, bo zagadki potrafią być wyjątkowo podchwytliwe ale jaka jest frajda kiedy się znajdzie :). I jeszcze satysfakcja. Jeżeli jednak nie uda nam się rozwiązać zadania, to jest ratunek, bo na stronie www.KapitanNauka.pl znajdziemy odpowiedzi.


Czego nasze dziecko może się nauczyć dzięki zgadywankom i łamigłówkom?Przede wszystkim logicznego myślenia i spostrzegawczości, ale również skupienia uwagi i dobrej zabawy.


Jak widać na zdjęciu poniżej KAPITALNE ZAGADKI i KAPITALNE ŁAMIGŁÓWKI są stworzone dla dzieci w kilku przedziałach wiekowych, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Kolejny raz WYDAWNICTWO EDGARD i KAPITAN NAUKA mnie nie zawiedli, bo zapewnili mnie i mojemu dziecku cudowną, kreatywną zabawę ze swoimi nadzwyczaj starannie i przemyślanie wykonanymi grami. Polecam gorąco!Zagadki i łamigłówki, oraz wiele, wiele innych znajdziecie na stronie WYDAWNICTWA EDGARD

lub na stronie KAPITAN NAUKA.


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Cieszę się, że tu jesteś. Twoja obecność jest moją motywacją. Zapraszam.

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka