niedziela, 16 października 2016

Mali odkrywcy wielkich miast. Rzym, Wenecja, Florencja - WYDAWNICTWO ESTERI...

 

Moje dziecko, a raczej dzieci, są małymi podróżnikami. Obecnie podróżuję najbardziej "palcem po mapie" i w związku z tym taka oto tajemnicza walizeczka zawitała do nas od WYDAWNICTWA ESTERI. Tajemnicza i kolorowa. Lubimy tajemnice i niespodzianki, a owa walizeczka zdecydowanie do takich należy. Wiedziałam wcześniej co w niej znajdziemy, ale wiedzieć, to nie to samo co zobaczyć :)

Na stronie WYDAWNICTWA ESTERI czytamy : 

"FLORENCJA… DLA TEGO, KTO MA WIELKIE MARZENIA!

RZYM JEST HISTORIĄ WSZYSTKICH HISTORII!

WENECJA JEST ZACZAROWANA!

Jak sprawić, by mały podróżnik chciał poznać najpiękniejsze miasta świata? Przede wszystkim trzeba spojrzeć na nie oczami dziecka, rozbudzić jego wyobraźnię, a każdą historię opowiedzieć jak baśń pełną intrygujących miejsc i postaci. Trzeba również wybrać najciekawsze zakątki, legendy i życiorysy, które sprawią, że poznawanie dziejów wybranego miasta stanie się emocjonującą przygodą. To przecież dzieci lubią najbardziej! Dzięki temu podróżowanie w rzeczywistości lub na kartach książki jest okazją do marzeń, odkryć... i dorastania!

Takie są właśnie prezentowane książki. Można je czytać jeszcze przed podróżą, w jej trakcie lub po powrocie, by mały odkrywca, z głową pełną wrażeń, mógł poszerzyć swoją wiedzę i jak najwięcej zapamiętać. Na pewno pomogą w tym żartobliwe teksty i ilustracje, które intrygują, wzbudzają ciekawość, a przez to są najlepszą formą nauki. A więc w drogę i niech w bagażu każdego małego odkrywcy nie zabraknie tych przewodników!

To wspaniałe książki do podróży i przewodniki do czytania, ponieważ miasta są historiami do opowiedzenia i przygodami do przeżycia…"


Jak już wspomniałam na początku, otrzymaliśmy walizeczkę, kolorową i tajemniczą. Już z ilustracji można wywnioskować, że będziemy podróżować. A gdzie? Po Wenecji, Rzymie i Florencji - jednych z najpiękniejszych miast świata.


Otwieramy neseserek i widzimy trzy książeczki, formatu troszkę mniejszego niż zeszyt. Każda w innym kolorze i każda pokazuje nam piękno jednego ze wspomnianych wcześniej miast.


 


Książeczki napisane są lśniących, lekko usztywnianych kartkach. Każda z nich na motylkach okładki ma rysunkowa mapę opisanej w niej miasta, a na mapie pokazane są najważniejsze i najciekawsze miejsca. Bardzo podoba mi się wizualnie wykonanie publikacji. Nie ma tu żadnej przesady i pstrokacizny, co niepotrzebnie by nas rozpraszało. Nawet tło stron ma kolor ecru.


Teraz rzecz najważniejsza, czyli informacje zawarte w książeczkach. Przeczytałam wszystkie i mogę stwierdzić, że... zawarto w nich tylko najważniejsze i najciekawsze informacje, a dodatkowo sposób ich przedstawienia nie jest nudny i monotonny, jak to bywa w podręcznikach szkolnych.


To tutaj dowiedziałam się, że Florencja na początku była tylko zwykłym obozowiskiem, w którym pomieszkiwali Etruskowie, którzy nawet nie zamierzali się tam osiedlać. O tym, że Wenecja jest miastem zbudowanym na wodzie oczywiście już wiedziałam, no bo któż o tym nie wie, ale, że z lotu ptaka wygląda jak wielka ryba - tego już nie wiedziałam, albo, jakie mogę znaleźć tam zabytki, o tym też nie miałam pojęcia. Albo, że Rzym na początku składał się z szałasów - wiedzieliście o tym? Mnie w szkole uczyli tylko o imionach założycieli. To jednak tylko początek ciekawostek, bo patrząc dalej, czytamy, że Obelisk Lateriański (wiedzieliście, że coś takiego jest?) nosi swoją nazwę, ponieważ stoi W CENTRUM PLACU ŚWIĘTEGO JANA NA LATERANIE W RZYMIE, relikwie św. Marka zostały ocalone przed pazernym gubernatorem Wenecji, bo przewieziono je w mięsie wieprzowym. Trzeba przyznać, że pomysł niezły :). Znajdziemy tu wiele historii, jedne przerażające, inne śmieszne, ale wszystkie niesamowicie fascynujące.
Trzeba przyznać, że wydawnictwo Esterii wykazało się pomysłowością i klasą, zarówno w treści publikacji, jak i ich wysokiej jakości wykonania. Każde dziecko znajdzie tu coś dla siebie. Maluchy nawet mogą pokolorować ilustracje, a i dorośli dowiedzą się sporo nowinek. Dodam jeszcze, że wydawnictwo Esteri w swojej ofercie ma również książki dla dorosłych (poradniki i powieści) i o jednaj z nich będziecie mogli lada dzień przeczytać tutaj recenzję. 

Więcej na temat mojej tajemniczej walizeczki znajdziecie  TUBrak komentarzy :

Prześlij komentarz

Cieszę się, że tu jesteś. Twoja obecność jest moją motywacją. Zapraszam.

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka