niedziela, 30 października 2016

"PODRÓŻ NA OPERIONA" - ANETA SKARŻYŃSKI
W ostatnim czasie odbyłam wiele podróży, ale jedna z nich na długo pozostanie w mojej pamięci. Była to podróż w kosmos, do galaktyki Operiona. Nie poznałam tam jednak zielone ufoludki, w zamian za to jednak, dziewięciu muzyków obnażyło przede mną swoje najskrytsze tajemnice.Ania, to młoda dziewczyna, która pewnego dnia otrzymuje możliwość cudownej i pasjonującej podróży, podróży swojego życia. W ciągu niespełna 30 minut (ziemskich) udaje jej się polecieć w kosmos i poznać dziewięciu muzyków, którzy odsłonią przed nią swoje tajemnice i z rzucą maski zakładane na czas występów w operze. Jej spojrzenie na świat musyki, od tej chwili już nigdy nie będzie takie samo.

"Podróż na Operiona przesycona sensacjami, aferami, zakulisowymi tajemnicami - nierzadko o kryminalnym lub erotycznym zabarwieniu - przenosi czytelnika w świat postaci powszechnie znanych z historii sztuki, lecz tym razem ukazanych w fantastycznej scenerii galaktyki Operiona. Opisane w prosty i humorystyczny sposób perypetie artystów sprawiają, iż czytelnik w geniuszu dostrzega również zwykłego śmiertelnika. I o to właśnie chodzi! Czas, by opera zdjęła napudrowane peruki, koturny, pióra, woale, krynoliny, maski i ukazała swe prawdziwe, nierzadko zabawne oblicze."

I kto by pomyślał, że gdzieś tam, daleko w kosmosie możemy znaleźć takie dziwy... Całość powieści jest przesycona od początku do końca emocjami i to całą ich gamą. Mamy lekkie zabarwienie erotyczne, jest i kryminał. Postacie, tak znane nam ze świata sław, tam w galaktyce Operiona są kimś zupełnie innym, fantastycznym, tajemniczym i dziwnym.  Autorka ciekawie i często humorystycznie nam je przedstawia, wciągając nas powoli w świat fantazji. 

Całość napisana jest wyjątkowo poprawnym językiem literackim, bez zbędnych opisów czy dialogów. Wszystko jest idealnie wyważone. Aneta Skarżyńska bardzo sprawnie prowadzi czytelnika przez historię swoich  bohaterów, nie mieszając za bardzo w głowie. Z łatwością odnajdujemy się w fabule i zapamiętujemy każdego z bohaterów. Czyta się łatwo i szybko, nie ma też miejsca na nudę. Z każdej strony biją emocje i chęć czytania i czytania. 

"Podróż na Operiona" jest wciągającą i fascynującą lekturą, którą polecam wszystkim, którzy lubią kawał dobrej przygody ze szczyptą fantasy w tle.


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Cieszę się, że tu jesteś. Twoja obecność jest moją motywacją. Zapraszam.

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka