sobota, 22 października 2016

SŁÓW KILKA O "BIAŁYM ZABÓJCY" CZYLI CUKIER KONTRA SYROP KLONOWY...


Podstawą diety antyrakowej jest całkowita eliminacja cukru i glutenu. Glutenu dlatego, że w organizmie zamienia się w cukier. Dziś kupimy się właśnie na diecie bez cukrowej. Co takiego złego jest w cukrze? Czym można go zastąpić?

Cukier, czy to biały czy trzcinowy przechodzi błyskawicznie do krwioobiegu, a nasza wątroba i trzustka przeżywają w tym momencie szok. Podczas spożycia cukru nasz organizm zostaje zakwaszony i tracimy w ten sposób cenny wapń. Nie na darmo cukier zwany jest "biały zabójcą". Jakie choroby powoduje cukier, o tym wszyscy wiedzą. Otyłość, anemia, choroby serca, cukrzyca i rak. Tak Kochani, cukier jest jedną z głównych pożywek dla raka!!! Wyobraźcie sobie jak komórki rakowe rzucają się na cukier zaraz po zjedzeniu przez nas batonika, jak ślinka im cieknie... Jeżeli jednak pozbawicie ich cukru, wtedy zjadają same siebie...

Warto też dodać, że również fruktoza i brązowy cukier tak samo zabijają i bujdą jest, że są zdrowsze.

Dlatego w przypadku diety antyrakowej męża, szukałam zamienników cukru. Teoretycznie nie musiał mieć w niczym słodkiego smaku, ale znacie facetów - on chce, jak małe dziecko. Postawiłam więc na syrop klonowy ( o naleśnikach bezglutenowych z syropem klonowym czytaliście już TU) , który nie dość, że ma genialny smak, to dodatkowo masę zdrowotnych właściwości.Syrop klonowy to produkt pozyskiwany z  soku klonu, a raczej trzech jego gatunków: cukrowego, czarnego i czerwonego. Już dawno temu wpadli na to rdzenni Amerykanie czyli Indianie, a my Europejczycy jak zwykle przyszliśmy na gotowy przepis, który pewnie dostaliśmy w zamian za ognistą wodę. I tak - żeby taki sok pozyskać, wywierca się otwory w pniu klony, wkłada rurki i czeka :). Od lat taki jest sposób jego pozyskiwania i mam nadzieję, że taki pozostanie. Jest naturalny i całkowicie nie chemiczny.

Żeby z soku klonowego uzyskać syrop, odparowuje się wodę.Taki gotowy już syrop zawiera wapń, magnez, potas, sód i sporo węglowodanów oraz witaminy, głównie z grupy B, H, PP, liczne związki fenolowe i znaczną ilość kwasu abscyzynowego (ABA). W syropie klonowym zawartych jest ponad 50 różnych przeciwutleniaczy, które wykazują właściwości przeciwnowotworowe (głównie przeciw rakowi prostaty oraz rakowi płuc), antybakteryjne oraz przeciwcukrzycowe. Podatkowo syrop wspomaga też działanie antybiotyków.

Syrop możemy stosować praktycznie do wszystkiego. Naleśniki, ciasta,kawa, sałatki desery,jogurty, obiady mięsne. Możemy robić pyszne napoje energetyczne.

Syrop klonowy nie jest najtańszy, ale zdrowie warte jest każdej ceny. Ja zaopatruję się w sklepie internetowym ze zdrową żywnością BioIndygo. Powiem Wam, że najlepiej szukać syropu klasy A lub B, bo taki syrop nie posiada żadnych dodatków.

Wy również możecie zrobić tam zakupy, i to z rabatem, bo na hasło czasemtakjest5 otrzymacie go aż 5 %  :)Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Cieszę się, że tu jesteś. Twoja obecność jest moją motywacją. Zapraszam.

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka