wtorek, 25 października 2016

"WSPÓŁCZESNA BOGINI.JAK WIARA W SIEBIE MOŻE ZMIENIĆ WSZYSTKO." - ROXANA BOWGEN
Książka, o której będzie dzisiejszy post nie należy do łatwych i nie jest na pewno lekką lekturą, ale z cała pewnością potrafi wyzwolić w czytelniku ogromną ilość optymizmu i przesłać sporo pozytywnej energii.

 

 

"Współczesna bogini" to moja pierwsza styczność z twórczością autorki. Może nie zapałałyśmy do siebie namiętną miłością, ale sympatią już tak. Książka jest biografią autorki, czy raczej pokrótce i wyrywkowo opowiedzianą historią jej życia, a zarazem jest pisana jako poradnik, o tym jak zmienić nasz sposób spojrzenia na świat.

Roksana opowiada tutaj wiele historii, które miały miejsce w jej życiu. Różnie bywało, dobrze i źle, z górki i pod górkę, ale z każdej sytuacji było wyjście i pokazanie nam tych wyjść, jest głównym celem powieści. Powiem szczerze, że zazdroszczę autorce tak urozmaiconego życia i zdobycia tak ogromnej ilości doświadczeń.

Roxana nie miała łatwego życia. Ciągłe przeprowadzki razem z mamą nie dawały jej i siostrze poczucia stabilizacji. Często znosiła swój los tylko dzięki obcym, ale dobrym ludziom. Jako dorosła  próbowała wielu zajęć i uczyła się wielu rzeczy. Była bankowcem, kobietą biznesu, studiowała też fizykę. Działała charytatywnie. Ze wszystkiego co spotkało ją w życiu, potrafiła wyciągać wnioski i uczyć się na błędach. Spore wrażenie zrobił na niej Judaizm i tej religii również poświęca sporo treści. Długo by opowiadać co jeszcze robiła, i chyba krócej byłoby napisać czego nie robiła.

Świetną sprawą jest tutaj sposób "rozmowy" z czytelnikiem, bo autorka zwraca się bezpośrednio do nas, dzięki czemu możemy poczuć się wyróżnieni. Taki sposób pisania podobny do blogowego, ciepły, serdeczny i bezpośredni. Styl pisania Roxany jest poprawny literacko, z niczym nie przesadza i genialnie łączy kilka zagadnień w jednym czasie, nie powodując w czytelniku pomieszania z poplątaniem. Na końcu każdego rozdziału znajdują się pytania, które pomagają nam w analizie przeczytanej treści i zrozumieniu samego siebie.

Głównym celem w życiu autorki jest tworzenie dobra i o tym jak to dobro wydobyć z każdej sytuacji i z siebie, jest ta książka, którą polecam bardziej wymagającym czytelnikom. To książka zmuszająca do namysłu i spojrzenia w głąb siebie.


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Cieszę się, że tu jesteś. Twoja obecność jest moją motywacją. Zapraszam.

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka