czwartek, 17 listopada 2016

"ANGIELSKI #GRAMATYKA" - WYDAWNICTWO EDGARD...


Do szkoły podstawowej uczęszczałam jeszcze w czasach, w których jedynym językiem obcym, jakiego uczono był język rosyjski. W szkole średniej za to uczono nas języka niemieckiego. Dlatego też książkę, którą dziś opiszę, otrzymała moja córka. W sumie to obie córki, zarówno ta dwunastoletnia, jaki siedemnastoletnia, były jednakowo nią zainteresowane.
To nie jest podręcznik. To gra, w której Ty jesteś bohaterem!

Przeżyj przygodę, pokonaj przeszkody i zdobądź cenną wiedzę, a przy tym ucz się podstaw gramatyki angielskiej.
Podejmij wyzwanie:
- wypełnij kartę pokładową i zaokrętuj się na statek płynący w rejs dookoła świata
- wraz z innymi członkami załogi poznaj kolejne zagadnienia gramatyczne
- zdobywaj punkty, które zamienisz na pamiątki z podróży
- zmierz się z wymagającymi wyzwaniami i zdobywaj kolejne stopnie, aż do rangi Kapitana
- sprawdź, jak dużo już umiesz

Z #GRAmatyką opanujesz: użycie zaimków, przedimków, tworzenie liczny mnogiej rzeczowników, stopniowanie przymiotników oraz poznasz tryb rozkazujący i czasy.
#GRAmatyka to zbiór rozwijających zadań dla uczniów w wieku 10-14 lat, który zapewni wiele godzin wspólnej, twórczej rozrywki, zaś inspirujące opisy przygód i ćwiczenia pobudzą wyobraźnię.
Podróże kształcą!
Publikacja, jak pisze autor, jest przygotowana dla uczniów w wieku 10 - 14 lat.  Nie jest to zwykły podręcznik, ale jedna wielka gra i możecie mi wierzyć, że Wasze dziecko, ups...przepraszam, nastolatek (moja już nie pozwala mówić na siebie dziecko) będzie uczyło się języka angielskiego z prawdziwą przyjemnością. Dzieci tak już mają, że uwielbiają zdobywać punkty i być w czołówce, tutaj mają taką możliwość.


Wstęp napisany jest w języku polskim. Zaraz po nim, już po angielsku, mamy do wypełnienia kartę pokładową statku, bo niestety, ale każdy podróżnik taką kartę musi posiadać. Karta wypełniona?  

Welcome on board the ship "Explorer".

Moje dziecko wie co to znaczy, a ja musiałam skorzystać ze słowniczka umieszczonego na dole strony. Taki słowniczek znajduje się na każdej stronie. Po powitaniu rozpoczynają się wyzwania. Dziecko rozwiązuje zadania, a następnie sprawdza je z kluczem i nalicza punkty za każde poprawnie zrobione polecenie. Może żeglować dalej jeżeli dostanie więcej niż 10 punktów. Jeżeli jakimś cudem punktów jest mniej, trzeba wrócić do tekstu, przeczytać go uważnie jeszcze raz i zrobić zadanie jeszcze raz, ale nazajutrz. Wszystko to do czasu zostania kapitanem statku :).
Za każdy progress test, nasza pociecha może zebrać pamiątkę z podróży w postaci kartonika z obrazkiem odpowiadającym tematyce danego działu. Muszę też wspomnieć o dołączonej płycie, bo jak wiecie,wszystko co robione jest na komputerze, jest dla ucznia bardziej atrakcyjne.Całość napisana jest bardzo przejrzyście. Również kolorystyka jest przyjazna oczom,bo łagodne kolory nie powodują ich zmęczenia. Fajne jest też to, że polecenia do zadań są napisane w naszym ojczystym języku. Oczywiście przed każdym wyzwaniem jest też krótkie wyjaśnienie. Na końcu znalazło się też miejsce na zapiski z poróży, czyli kilka stron pełniących funkcję notesu. Z resztą, tak jak wspominałam, sami możecie obejrzeć książkę on - line na stronie wydawnictwa EDGARD JĘZYKI OBCE

Mówią, że gramatyka angielska jest trudna. Z ta książką z całą pewnością stanie się dużo łatwiejsza.
Warto też wspomnieć, że jak zwykle wydawnictwo nie zawiodło mnie jeżeli chodzi o jakość wykonania książki, która jest najwyższej jakości.

Więcej o książce przeczytacie TU gdzie jest możliwość przejrzenia książki on -line.Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Cieszę się, że tu jesteś. Twoja obecność jest moją motywacją. Zapraszam.

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka