środa, 12 lipca 2017

ODWOŁANIE OD DECYZJI UBEZPIECZYCIELA...Zdarzył nam się wypadek, dostajemy za niego odszkodowanie i... przecieramy oczy ze zdumienia nad kwotą i przecieramy ich bynajmniej nie z racji zawrotnej sumy tegoż odszkodowania...
Jak wszyscy wiedzą, odwołanie od decyzji ubezpieczyciela nie jest takie proste, jakby się mogło zdawać. Nie wystarczy napisać pisemko i tyle, a jak już nawet je napiszemy, to ubezpieczyciel przeważnie naszego odwołania nie uznaje. Towarzystwa ubezpieczeniowe mają prawników oraz regulaminy tak skonstruowane, że zwykły śmiertelnik nie ma łatwo z nimi wygrać. Jak dziś pamiętam, kiedy tata po tym, jak zostały mu obcięte dwa palce, dostał tylko 450 zł odszkodowania. Mogliśmy się odwoływać, ale nikt z nas nie miał wiedzy, siły i pieniędzy na wynajęcie mecenasa, który reprezentowałby tatę w sądzie. Po za tym nie mieliśmy pewności, że wygramy, więc było ryzyko, że 450 zł jakie tata otrzymał, musiałoby być wydane na sprawy w sądzie i podejrzewam, że na tych pieniądzach by się nie skończyło. 

Dziś wiem, że mogliśmy załatwić to inaczej, mianowicie skorzystać z firmy, która odkupi szkodę i wypłaci dużo wyższą dopłatę do odszkodowania. Mam tu na myśli firmę AUTOMOBILIS z Lublina, która zajmuje się dopłatami do odszkodowań nawet do trzech lat wstecz od wypadku. Jak to wygląda w praktyce? Nic trudnego! Najpierw przesyłamy dokumenty dotyczące szkody, potem firma bezpłatnie wycenia wartość odszkodowania, tworzą propozycję dopłaty, my akceptujemy (bądź nie) zaproponowane warunki i w przypadku akceptacji czekamy sobie spokojnie na nasze pieniądze. Bardzo ważne jest też, że sprawy załatwiane są bardzo szybko, a umowy jasne i przejrzyste.

Ciekawą sprawą jest również to, że w przypadku np. odszkodowań komunikacyjnych odkupi lub dopłaci do  odszkodowania samochodowego, ale też bezpłatnie wynajmie samochód zastępczy poszkodowanemu z OC sprawcy. Wystarczy jeden telefon lub mail, opowiedzenie w skrócie o zdarzeniu i samochód zostaje niezwłocznie dostarczony pod wskazane miejsce, a po likwidacji szkody, zostaje odebrany pod dowolnym adresem :).

Podstawą prawną do dochodzenie rekompensaty za auto zastępcze z OC sprawcy jest uchwała Sądu Najwyższego z 22 listopada 2013 r. Na mocy, której stwierdzono, że ubezpieczyciel ma obowiązek ponosić odpowiedzialność za celowe i ekonomicznie wydatki na wynajem pojazdu zastępczego.

Automobilis jest firmą wszechstronną, bo zajmuje się odszkodowaniami  wszelakiego rodzaju począwszy od komunikacyjnych, na rolnych czy mieszkaniowych skończywszy. Zespół Automobilis to doświadczeni rzeczoznawcy i prawnicy, którzy mają wiedzę w zakresie prawa odszkodowawczego. My niestety takiej wiedzy nie posiadamy.

To samo tyczy się odszkodowania z AC -  jeśli w ciągu ostatnich 3 lat byłeś uczestnikiem kolizji drogowej i Twój pojazd uległ uszkodzeniu lub poniosłeś koszty dodatkowe związane z wypadkiem zgłoś się do AUTOMOBILIS z Lublina. Firma bezpłatnie sprawdzi jakie środki są Ci należne w ramach odszkodowania z AC.

Podsumowując - dlaczego warto zdecydować się na odkupienie odszkodowania?

  •  Otrzymasz dodatkowe pieniądze od ręki
  •  Nie ryzykujesz przegraniem sprawy w postępowaniu sądowym
  •  Nie tracisz czasu na długotrwałe negocjacje z ubezpieczycielem
  •  Nie ponosisz opłat sądowych i obsługi mecenasa 
  • Nie tracisz zniżek ubezpieczeniowych
  • Firma opłaca wszystkie należności podatkowe z tytułu przekazanej klientowi dopłaty do odszkodowania (klient nie ponosi więc żadnych kosztów)
Więcej informacji znajdziecie na stronie AUTOMOBILIS

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Cieszę się, że tu jesteś. Twoja obecność jest moją motywacją. Zapraszam.

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka