sobota, 31 marca 2018

KARTA POBYTU CZASOWEGO

zdjęcie pochodzi ze strony https://visaandwork.pl/dla-cudzoziemcow/karta-pobytu-dla-ukrainca-cudzoziemca/karta-pobytu-czasowego


Zawsze, kiedy słyszę, że cudzoziemiec przebywa na terenie Polski powyżej trzech miesięcy, zastanawiam się czy można sobie tak po prostu przyjechać do naszego kraju i mieszkać czy wiążą się z tym jakieś większe formalności. Tradycyjnie sięgnęłam w otchłań internetu i okazuje się, że każdy cudzoziemiec chcący legalnie mieszkać w Polsce od roku do trzech lat musi posiadać Kartę Pobytu czasowego.Co to takiego jest ta Karta Pobytu Czasowego i kiedy można ją otrzymać? Jest to nic więcej niż zezwolenie na pobyt czasowy, jednak żeby ją otrzymać, muszą wystąpić konkretne powody uzasadniające konieczność dłuższego pobytu w Polsce. np.:

- praca
- prowadzenie działalności gospodarczej
- podjęcie studiów na uczelni wyższej
- prowadzenie badań naukowych
-  w związku małżeńskim z obywatelem polskim
- chęć połączenia z rodziną przebywają na terenie Polski
- inne przyczyny uzasadniające konieczność pobytu dłuższego

Domyślam się, że w kraju biurokracji jakim jest Polska nie jest proste dla cudzoziemca wyrobienie takiego dokumenty. Nawet dla nas, Polaków czasami ciężko jest przebić się przez tony dokumentów, a co dopiero dla kogoś z innego kraju. I tutaj naprzeciw takim osobom wychodzi firma Visa and Work, która w kompleksowy sposób zajmuje się załatwianiem wszelkich formalności począwszy od pozwolenia na pobyt, wyrabianiem Karty Polaka, zezwolenia na pobyt czasowy, zezwolenia na pobyt stały, zezwolenia na pracę i wyrobieniem wizy do Polski. Tak na marginesie nie mieałam pojęcia, że do Polski trzeba mieć wizę. Firma pomaga też przy nabywaniu przez cudzoziemców nieruchomości oraz rejestracji urodzeń, małżeństw, zgonu, zameldowania, zaproszenia oraz uzyskiwania obywatelstwa polskiego. 

Dodatkowo na stronie internetowej firmy możemy dowiedzieć się, że oferta szkoleniowa firmy jest skierowana również do osób zatrudniających cudzoziemców, bo Visa&Work prowadzi tez szkolenia skierowane do pracodawców, pracowników działów HR, instytucji użyteczności publicznej. Za każdym razem szkolenie jest dostosowane indywidualnie do potrzeb klienta. Ważne jest to, że zespół Visa&Work składa się z osób o najlepszych kompetencjach, posiadających wieloletnie doświadczenie w danej tematyce. Po takim szkoleniu możemy być pewni, że  nie grożą nam żadne konsekwencje prawne związane z nielegalnym zatrudnieniem, bo całość szkolenia jest przekazana w sposób przystępny do tego stopnia, że na pewno nie popełnimy błędu załatwiając formalności. Nie ma też znaczenia czy przedsiębiortswo jest małe czy duże, bo każdy znajdzie oferte dla siebie.

Jak widać wszystko jest do załatwienia, jeśli tylko trafi się na dobrą i rzetelną firmę, która podchodzi do klienta profesjonalnie i kompleksowo. 

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Cieszę się, że tu jesteś. Twoja obecność jest moją motywacją. Zapraszam.

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka