czwartek, 22 marca 2018

"PANNY MŁODE. WIOSNA" - RACHEL HAUCK, LENORA WORTH, MEG MOSELEY...


Wydawnictwo Dreams zawsze, bez wyjątku fascynuje mnie swoimi powieściami i okładkami do nich. Każda jest delikatna, piękna i przyciągająca wzrok. Chyba do tej pory nie zdażyło się, żeby powieść tego wydawnictwa mnie zawiodła. Czy tym razem jest tak samo?
"Panny młode. Wiosna" to drugi tom serii o miłości, składjąca się z trzech opowiadań, każde innej autorki. Każde opowiadanie przedstawia historię miłości, prawdziwej, mądrej i jedynej. Uwielbiam czytać takie rzeczy. 

MARZEC- dwoje ludzi pochodzących z dwóch różnych światów, a właściwie mających inne pozycje społeczne. Sussana to młoda i romatyczna dziewczyna, która ma wyjść za mąż za władcę jednego z krajów. Bohaterka ma ogromne obawy, czy jest odpowiednią osobą na odpowiednim miejscu, bo jakoś nie czuje się na siłach być królową. Komplikacje związane ze ślubem w postaci braku sporej ilości gości dodatkowo pogarszają i tak nadwątloną pewność siebie. Dziewczyna jednak decyduje się na ten krok, mimo, że do końca nie jest pewna swego uczucia do Nathaniela, a dworska etykieta przeraża ją maksymalnie.

Czy tych dwoje będzie potrafiło stworzyć udany związek pełen miłości i pokonają początkowe trudności?

KWIECIEŃ

Stelle jest szczęśliwie i z wzajemnością zakochana w swym przyszłym mężu. Planuja ślub, dzieci i życie, długie i szczęśliwe. Problem jednak w tym, że Marshal nie pamięta Stelli po tym, jak uległ poważnemu wypadkowi. Nie pamięta jej i nie kocha. Dziewczyna ze wszystkich sił stara się go wspierać i mocno wierzy w to, że ten stan rzeczy się zmieni. Na szczęście Marsh mimo amnezji czuje podświadomie, że powinien wziąć ślub z dziewczyną i to chyba jedyna rzecz, której jest pewny. Czy tych dwoje będzie potrafiło odzyskać przeszłość?

MAJ

Maj to miesiąc miłości - co jednak zrobić, gdy tę miłość trzeba ukrywać przed własną matką? Ellie spotyka mężczyzną idealnego, z którym chce związać się na całe życie, jednak bardzo kocha swoją mamę, a ta ma bardzo złe wspomnienia związane z przeszłością i mężczyznami, w związku z czym Ellie boi się przedstawić jej Graya. Nie jest łatwo wyswobodzić się z ramion zaborczej do bólu matki, która popełnia wiele błędów, jednak jej córka wie, że robi to z miłości do niej. Czy miłość do Graya doda jej odwagi? Czy nie będzie się bała, że popełni błędy własnej matki?

Trzy opowiadanie ukazują nam miłość z różnych perspektyw. Można by rzec, że przecież miłość to miłość, a jednak... każde kolejne opowiadanie udowadnia nam, że odmian miłości jest wiele. Wszystkie autorki, bez wyjątku piszą tak, że serce się raduje. Ich style literackie sa różne, a jednak łączy ich wiele, bo potrafią malowniczymi opisami pobudzić nasze serca. Ich opowiadania są ciepłe, piękne i ukazujące to, co w miłości najważniejsze, czyli siłę, chęć wyrzeczeń i pragnienie wszystkiego, co najlepsze dla drugiej osoby. Dodam jeszcze, że świetną zagrywką jest umieszczenie w jednaj książce kilku opowieści o innych bohaterach, bo czytelnik nie ma czasu się znudzić. Seria "Panny młode" to jedna z lepszych, jakie było mi dane czytać w ostatnich czasach. 

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Cieszę się, że tu jesteś. Twoja obecność jest moją motywacją. Zapraszam.

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka