sobota, 30 grudnia 2017

"ALVIN I WIEWIÓRKI" - UCZYMY SIĘ PRZEZ ZABAWĘ...


"Alvin i wiewiórki" byli mi do tej pory znani głownie z kina i telewizji. Było tak, aż do chwili, gdy moje dziecko otrzymało cudowny zestaw dwóch książek z zadaniami oraz książeczki - bajeczki do czytania opowiadającej o przygodach tych zabawnych bohaterów.


Całość zestawy pochodzi od wydawnictwa Media Service Zawada, które od dwudziestu już lat wprowadza na polski rynek czytelniczy przepiękne książki, pisma, magazyny dziecięce i aplikacje. Większość z nich jest zainspirowana znanymi i lubianymi serialami dziecięcymi. 


W przypadku księżeczki pierwsza rzecz jaka rzuciła mi się w oczy, to jakoś wykonania i kredowe kartki, spięte, a nie klejone, dzięki czemu mamy pewność, że publikacja nie zniszczy się szybko. Historia w niej opisana okraszona jest licznymi ilustracjami, dzięki czemu mały czytelnik będzie miał wrażenia zarówno słuchowe jak i wizualne. Opwieść została ujęta w proste słowa i krótkie zdania, odpowiednie do wieku dzieci do których jest skierowana. Druk również nie jest najmniejszy, co pozwala na swobodne czytanie. 

Książki z zagadkami należą do tej samej serii, ale tutaj nasza pociecha ma spore pole do popisu, bo znaleźć w nich można masę zagadek, łamigłówek, zadań w styli "znajdź róznicę", a w środku... uwielbiane przez wszystkie dzieci... naklejki. Bardzo fajne i wciągające książeczki :).
Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Cieszę się, że tu jesteś. Twoja obecność jest moją motywacją. Zapraszam.

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka