wtorek, 1 maja 2018

NIEBANALNY I PONADCZASOWY SPOSÓB NA PIEKNĄ KUCHNIĘ... ZAKOCHAŁAM SIĘ W... BETONIE.

zdjęcie pochodzi ze strony http://www.vhct.pl/pl/stworz-oryginalna-i-nowoczesna-aranzacje-swoich-scian

Kuchnia to miejsce, w którym spędzamy sporą część swego życia. Nie wiem jak u was, ale dla mnie to pomieszczenie nie służy tylko do gotowania, ale również jest miejscem, w którym chętnie przebywamy całą rodziną, a czasem i z przyjaciółmi. Ostatnio myślałam nad jej remontem, którego pewnie długo nie zrobię, ale co mi szkodzi poszperać w internecie i pomarzyć. Wśród całej gamy różnorakich zdjęć, które wyskoczyły mi w google kiedy wpisałam "aranżacje w kuchni" mój wzrok przyciągnęły te w kolorach szarości i z wzorami na ścianach, jakich wcześniej nie widziałam. Okazało się, że to cudeńko jest niezwykle popularnym materiałam i jak widać jestem z nowinkami mocno do tyłu. A co to takiego? Beton architektoniczny.

zdjęcie pochodzi ze strony http://www.vhct.pl/pl/PB-03


zdjęcie pochodzi ze strony http://www.vhct.pl/pl/PB-03

Beton architektoniczny w kuchni  jak widać na załączonych zdjęciach, daje nam niezliczenie wiele możliwości i wyboru we wzorach, zwłaszcza nowoczesnych. Kupić go można w formie płyt, którymi możemy pokryć całą ścianę, albo tylko zaakcentować jej kawałek. Ale to nie koniec, bo beton architektoniczny występuje też w formie blatów. Ja widziałam aż dziesięć kolorów płyt (chociaż szarość jak dla mnie jest najciekawsza i ponadczasowa) i trzydzieści najmodniejszych wzorów, więc jest z czego wybierać.

zdjęcie pochodzi ze strony http://www.vhct.pl/pl/PB-20


Warto też wspomnieć, że są płyty 2D i 3D. Dla mnie opócz wyglądu, równie ważna jest też funkcjonalność i łatwość utrzymania w czystości i tutaj również nie ma najmniejszego problemu. Z ciekawości zerknęłam też na montaż, mimo, że sama bym się nie podjęła czegoś takiego i wygląda na to, że układnie płyt czy paneli nie jest wcale trudne. Trzeba tylko przygotować otwory do przykręcania szyn, przykręcić je i zawiesić na takiej konstrukcji płytę. Czynności powtarzamy, aż do ułożenia całości wymarzonej przez nas aranżacji. Czytałam też, że są dostępne kleje do betonu architektonicznego, ale już nie drążyłam tematu czy stosuje sie je zamiast szyn, czy dodatkowo, żeby wzmocnić konstrukcję, a nie drążyłam, bo przy zakupie płyt można również zamówić sobie ich montaż przez fachowców. 

zdjęcie pochodzi za strony http://www.vhct.pl/pl/PB-31


zdjęcie pochodzi ze strony http://www.vhct.pl/pl/PB-31


Pokazałam Wam dziś aranżacje z betonem architektonicznym w kuchni, ale można go wykorzystywać również w salonie, łazience, sypialni i na zewnątrz. Zauroczyły mnie także minimalistyczne donice wykonane z betonu.  I jeszcze jeden, duuuży plus - na ów beton jest aż 30 lat gwarancji!!! I co myślicie - miałam rację zakochując się w betonie?

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Cieszę się, że tu jesteś. Twoja obecność jest moją motywacją. Zapraszam.

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka