sobota, 14 lipca 2018

LATO NA BALKONIE, CZYLI JAK SPRAWIĆ BY BALKON STAŁ SIĘ OAZĄ CISZY I SPOKOJU.

zdjęcie pochodzi ze strony http://donice-tim.pl/galeria/gobi/

Lato mamy w pełni, a co za tym idzie, spędzamy sporo czasu na świeżym powietrzu. W dzień zazwyczaj są to wycieczki piesze czy rowerowe, a wieczorem uwielbiamy usiąść sobie na balkonie z lampką wina w ręce, świecą na komary na stoliku i posłuchać chociażby kumkających żab.Balkon potrafi być zarówno ucieczką od nagrzanych słońcem, dusznych pomieszczeń, jaki i piękną ozdobą domu. Warto zadbać o jego wystrój w najdrobniejszym szczególe, by w zimowe wieczory mile wspominać spędzony na nim czas. Ja uwielbiam zieleń i na moim balkonie, który jest dla mnie prawdziwą oazą spokoju, jest jej całe mnóstwo. Jednak żeby było "zielono" potrzebne są odpowiednie donice balkonowe, które powinny być praktyczne, a jednocześnie zdobić.

zdjęcie pochodzi ze strony http://donice-tim.pl/galeria/gobi/
Przy wybieraniu donic balkonowych w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na materiał z jakiego je wykonano - musi być solidny i trwały, aby nasza donica przetrwała różne warunki atmosferyczne. W przypadku wyboru donic mogących stać na mrozie jest dodatkowy plus, gdyż nie musimy ich wnosić na zimę do mieszkania. Z doświadczenia wiem, że warto zainwestować w produkt droższy, ale wykonany o wiele staranniej i z lepszego materiału, niż kupić wszystkim znane towary chińskiego pochodzenia i długo nie cieszyć się ich widokiem. Drugą bardzo ważną rzeczą jest oczywiście wygląd. Jak wiadomo każdy ma swój pomysł na aranżację balkonu i czasem trudno jest dobrać w sklepach detale pasujące do naszej wizji, dlatego też najlepiej skorzystać z firmy, która wykonuje donice (bo o nich cały czas jest mowa) ręcznie, bo mamy wtedy gwarancję, że nikt inny nie będzie miał identycznej, a co lepsze, przy zamawianiu ręcznie robionych rzeczy, mamy możliwość ustalenia kształtu, wymiaru, a nawet koloru, który chcemy mieć. To tylko od nas zależy jak będzie wyglądał nasz balkon.

zdjęcie pochodzi ze strony http://donice-tim.pl/galeria/gobi/
Jak widzicie na zdjęciach, ja osobiście preferuję kolory donic we wszelkich odcieniach szarości, którą uwielbiam nie tylko w wystroju balkonu i która jest uniwersalna w równym stopniu co biel i czerń,  ale w ofercie można znaleźć ręcznie robione donice w praktycznie każdym kolorze jaki tylko sobie wymarzycie. Tak samo jest w przypadku kształtu. Pokazuję tutaj tylko kilka fotografii, ale wierzcie mi, wybór donic jest ogromny i zależny jedynie od waszej wyobraźni.

zdjęcie pochodzi ze strony http://donice-tim.pl/donice-ozdobne/duze-donice-na-zewnetrz/donice-na-balkon/
Pisałam wyżej, że balkon jest dla mnie oazą spokoju, gdzie mogę pozbierać myśli, odetchnąć na moment i (ważne dla rodziców) złapać chwile bez ciągłego "mamo" i "tato", bo każdy rodzic doskonale wie, że dzieci potrafią sprawić, że nawet najbardziej spokojny rodzic musi odsapnąć. Piękny balkon może być przydatny również w odwrotnym kierunku i stać się miejscem, gdzie nasze pociechy spożytkują swą energię na świeżym powietrzu. W tym momencie podkreślam raz jeszcze, że bardzo ważny jest trwały materiał z jakiego zrobione są donice, bo jak to mówią... "dziecko potrafi" ;) .

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Cieszę się, że tu jesteś. Twoja obecność jest moją motywacją. Zapraszam.

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka