poniedziałek, 23 lipca 2018

"ŚWIĘCI GRZESZNICY. CHAOS" - L. J. SHEN...


Mówią, że mężczyźni to wzrokowcy... No cóż, patrząc na powyższą okładkę, dochodzę do wniosku, że ja również jestem wzrokowcem i nawet jeśli treść nie byłaby idealna, to jest na czym oko zawiesić. Pewnie ciekawi Was czy w środku również znalazłam treść wartą "zawieszenia oka"? Zapraszam na recenzję.Rosie LeBlanc to nieuleczalnie chora dziewczyna. Choruje na mukowiscydozę, chorobę o której każdy zapewne słyszał, a jednak prawie nikt nie wie na czym ona polega. Rosie mimo, że nie ma dla siebie zbyt wiele czasu, a choroba spędza jej sen z oczu, jest pewna siebie, pyskata i "nie da sobie w kasze dmuchać". Kiedy jednak chodzi o miłość, podchodzi do niej bardzo rozważnie. Bo chorując, zadaje sobie pytanie, czy ma prawo obarczać swym stanem inną osobę.

Dean to przystojny, bogaty i uwielbiany przez kobiety mężczyzna. Ciężko pracował, by osiągnąć status, który posiada, ale mimo kreowania go na "szatana", ma wielkie serce i w gruncie rzeczy romantyczna duszę, chociaż zwyczajnie, jak każdemu facetowi, czasami "nie wychodzi", ale widać wyraźnie, że to świetny mężczyzna. 

Rosie i Dan znali się już jedenaście lat temu. Wtedy to Dean stanął w jej obronie i chyba już wtedy coś między nimi zaiskrzyło, ale niestety, przewrotny los nie pozwolił im wtedy być razem. Teraz spotykają się ponownie, ale na ich drodze stoi kolejna przeszkoda... choroba. 

No cóż. Jak się domyślacie "Chaos" jest bardzo przewidywalną powieścią, a do tego słodką i romantyczną. Autorka nie szczędzi tutaj scen seksu, które nawet da się czytać z wypiekami na twarzy. Jedynie wulgaryzmy nieco ostudziły mój zachwyt, bo seks w moim mniemaniu to jednak coś bardzo intymnego i osobistego, co powinno być piękne, a nie wulgarne. 

Całość napisana jest narracją pierwszoosobową, ale naprzemienną, czyli raz wypowiada się Rosie, a innym razem Dean. Opisy są zrównoważone z dialogami. Treść nie jest może zbyt wysokich lotów, ale jest przyjemna w odbiorze i czyta się szybko i lekko. W żadnym miejscy w książce nie nudziłam się ani na moment. Jest to typowy erotyk, który przeczyta z ciekawością każdy czytelnik lubujący się w tej właśnie tematyce. Polecam!

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Cieszę się, że tu jesteś. Twoja obecność jest moją motywacją. Zapraszam.

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka