wtorek, 5 marca 2019

PYSZNA PIZZA PROSTO Z PIECA...

Zdjęcie pochodzi ze strony http://restoquality.pl/pl/blog

Chyba niewiele znajdzie się osób, które nie lubią pizzy prawda? Ja uwielbiam, taką z kurczakiem, brokułami i z dużą ilością czosnku...mniam. Jednak nie tylko samo ciasto i dodatki wpływają na dobry smak pizzy - potrzebny jest do tego także dobry piec do jej wypiekania.


W warunkach domowych zazwyczaj posługujemy się piekarnikami, bo wielkie piece, przystosowane specjalnie do pizzy raczej byłyby zbędnym nabytkiem, aczkolwiek... znalazłam i taki, który w domu zdałby egzamin ( o tym jednak za chwilę). Skupię się więc dzisiaj na sprawdzonych piecach stosowanych w pizzeriach i restauracjach.

Co powinno cechować dobry piec do pizzy? Przede wszystkim powinien być wyprodukowany przez sprawdzonego producenta, mieć sporo funkcji, wypiekać nawet 100 wypieków na godzinę i... sprawiać, że każda pizza będzie pyszna.

Zdjęcie pochodzi ze strony http://restoquality.pl/pl/p/Piec-tunelowy-elektryczny-SET1700/562

Jako pierwszy pokażę piec tunelowy elektryczny SET1700. Jest to w pełni profesjonalny piec, w którym z powodzeniem można wypiekać nie tylko pizzę, ale też chleb, wyroby cukiernicze i garmażeryjne. Taśmociąg wykonany jest z siatki, co umożliwia bardzo proste odbieranie wypieków, po wyjątkowo krótkim czasie pieczenia (ciepło rozchodzi się równomiernie po całej komorze i dzięki temu czas pieczenia diametralnie się skraca). Duże okienko pozwala na ciągła kontrole pieczenia, a obsługa urządzenia jest łatwa dzięki możliwości programowania. Piec wykonany jest ze stali nierdzewnej i bez problemu daje rade pracować nawet w niskiej temperaturze. Może dodam jeszcze, że temperatura jego pracy wynosi od 90 do 300 stopni Celsjusza. Ogromną zaletą jest fakt, że piec cechuje się ogromną powtarzalnością wypieku i sterowany jest panelem dotykowym. Jest to urządzenie elektryczne.

Zdjęcie pochodzi ze strony http://restoquality.pl/pl/p/Piec-tunelowy-gazowy-SEG1600/564
Kolejnym piecem jest również piec tunelowy (SEG1600), ale tym razem gazowy. Takie urządzenie jest nawet 50% bardziej oszczędne niż piece elektryczne, a tak samo wydajne. Sterowane jest panelem dotykowym z możliwością programowania i wykonano go ze stali nierdzewnej. Jak się domyślacie, piec przeznaczony jest do dużych restauracji i pizzerii. Tak, jak u poprzednika, można w nim wypiekać pizzę, chleb, wyroby garmażeryjne i cukiernicze. Jego temperatura pracy to 150 do 300 stopni Celsjusza. Można łatwo go też przesuwać dzięki podstawie na kółkach i łatwo odbierać wypieki z taśmociągu wykonanego z siatki. Zda również egzamin podczas odgrzewania wypieków dzięki równomiernemu nadmuchowi gorącego powietrza.

Zdjęcie pochodzi ze strony  Zdjęcie pochodzi ze strony http://restoquality.pl/pl/p/Piec-do-pizzy-elektryczny-jednokomorowy-6x36-TecPro6/359

I przed Wami trzeci piec (6X36 | TECPRO6), trochę mniejszy i jednokomorowy, który nadaje się do małych restauracji, pizzerii i nawet domów. Wykonany jest z hartowanego szkła i zabezpieczony folią niskoemisyjną, która zmniejsza utratę ciepła. Jest to piec elektryczny o niskim zużyciu energii. Panel sterowania mamy tu manualny. Wyposażono go w dźwignię dzięki, której można regulować poziom wilgotności w komorze. Grzałkami dolnymi i górnymi można niezależnie sterować aż do 500 stopni Celsjusza. Piec został wyprodukowany we Włoszech i tam też wyposażono go w wiele funkcji, których tutaj nie opisałam, ale możecie o nich przeczytać, klikając w linki pod zdjęciami lub w słowa podświetlone na niebiesko. Tam, oprócz pieców znajdziecie również inne urządzenia chłodnicze, grzewcze i mroźnicze. Oferowane są produkty takie, jak opiekacze do kebaba, rożna, frytownice, krajalnice, miesiarki do ciast, wałkownice, wyciskarki, ekspresy do kawy, zmywarki, szafy barowe i wiele, wiele innych.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Cieszę się, że tu jesteś. Twoja obecność jest moją motywacją. Zapraszam.

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka