poniedziałek, 11 marca 2019

WHISKY - TRUNEK ŁĄCZĄCY POKOLENIA...

Zdjęcie pochodzi ze strony https://www.forfiterexclusive.pl/ciekawy-ksztalt/

Zapraszam Was dziś na post przeznaczony dla osób, które osiągnęły już pełnoletność. Jeżeli więc masz już 18 lat, to chętnie przedstawię Ci świat alkoholi, takich z górnej półki i luksusowych, które mogą być nie tylko ambrozją dla podniebienia, prezentem, ale i fajną ozdobą.Wiedzieliście o tym, że whisky a whiskey, mimo takiej samej wymowy, to dwa różne trunki, a właściwie wytwarzane  z innych składników? Ja oczywiście jak zwykle nie wiedziałam, ale człowiek uczy się przez całe życie prawda? Pierwszy alkohol produkuje się w większości ze składników zbożowych (jęczmienia z dodatkiem torfu), a drugi ma w swoim składzie głównie substraty kukurydziane. Whiskey produkują Amerykanie, a cała reszta świata skupia się na produkcji whisky. Zauważacie też zapewne, że ceny tych alkoholi są bardzo zróżnicowane i ja jako laik gubię się w nich, kiedy planuję zakup tego szanowanego trunku np. na prezent. Dlatego też, jak zawsze kiedy czegoś nie wiem, szukam pomocy specjalistów, a że nie cierpię biegania między sklepowymi półkami, szukam ich w internecie. I znalazłam własnie ciekawą stronę, na której można zamówić chyba każdy możliwy trunek, a specjaliści chętnie doradzą, który będzie najbardziej odpowiedni do okazji. I... wierzcie mi, że nie zawsze cena może Was zwalić z nóg, bo są tam również dobre trunki w przystępnych cenach. Pokażę Wam teraz kilka z nich.

Zdjęcie pochodzi ze strony https://www.forfiterexclusive.pl/whisky/william-peel-whisky-0-7l-40.html
WILLIAM PELL WHISKY 0,7L to jedna z najtańszych whisky, wcale nie odbiegająca smakiem i aromatem tym dużo droższym. Jest to klasyczna szkocka whisky typu blendet, czyli powstała w wyniku zmieszania różnych rodzajów whisky, mająca w swym aromacie wanilię, karmel, toffi, miód, dąb i pikantne przyprawy. Należy do tych lekkich wódek. Butelka również jest klasyczna i stonowana.

Zdjęcie pochodzi ze strony https://www.forfiterexclusive.pl/whisky/tullibardine-20yo-whisky-0-7l-43.html
Kolejny alkohol to TULLIBARDINE 20YO typu single malt, czyli w całości wytwarzany w jednej destylarni i z jednego rodzaju słodu. To whisky nieco droższa od poprzedniczki, dojrzewająca w nowych beczkach po Bourbonie, w której wyczujemy nutę wanilii, kakao, miodu i owsianki. Jej smakiem nie pogardziłby żaden znawca tego typu trunków.

Zdjęcie pochodzi ze strony https://www.forfiterexclusive.pl/whisky/the-cally-40yo-whisky-0-7l-53-3.html

THE CALLY 40YO WHISKY to najdroższa whisky jaką znalazłam, bo jej cena to ponad cztery tysiące złotych. Jest to limitowana edycja szkockiej whisky wytworzonej ze słodu jęczmiennego. W jej zapachu można wyczuć świeże owoce, a smak jest mocno charakterystyczny, świeży i kwaskowaty, lekko oleisty, z nuta czekolady i wanilii. Ma bardzo złożony bukiet, bo znawca odnajdzie w nim też pikantność o lekko gorzkawym posmaku, który po dodaniu wody staje się łagodniejszy. Co jeszcze można odnaleźć w powyższej whiski? Palony cukier i kakao, a w tle drewno połączone z rodzynkami, daktylami, zielem angielskim i śladem białej czekolady. Juz na sam opis cieknie ślinka :).

Pokazałam Wam tutaj tylko trzy przykłady whiski z setek, dostępnych na stronie, na która przeniesiecie się klikając w linki pod zdjęciami i w słowa podświetlone na niebiesko. Znajdziecie tam także wiele innych trunków np. brandy, wino, sake, porto i wiele, wiele innych. A i byłabym zapomniała - zdjęcie tytułowe pokazuje w jak wyszukanych butelkach możecie zakupić wybrany alkohol.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Cieszę się, że tu jesteś. Twoja obecność jest moją motywacją. Zapraszam.

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka