poniedziałek, 29 kwietnia 2019

BADANIA NAUKOWE, ROZWÓJ I MŁODZIEŻ - NASZA PRZYSZŁOŚĆ...


Zdjęcie pochodzi ze strony http://www.eljottech.pl/mlodzi-naukowcy-wciaz-moga-liczyc-na-duze-fundusze-z-ue/


Od kilkunastu lat wiele się mówi od dotacjach i dofinansowaniach z Funduszy europejskich różnego rodzaju projektów. Wachlarz tych dofinansowań jest bardzo szeroki. Ja, chciałam się dziś zająć zatem jedną z możliwości, a są to mianowicie dofinansowania dla firm na badania i rozwój.Wszyscy wiemy jak ważne są w dzisiejszych czasach badania naukowe, dzięki którym mamy stały postęp w każdej, możliwej dziedzinie wiedzy naukowej. Są one niezwykle ważne, a zarazem bardzo drogie i niejednokrotnie przedsiębiorstwom, instytucjom i młodym naukowcom brakuje na nie pieniędzy. I tu pomocą służą dotacje na projekty b r, które można otrzymać od wyżej wspomnianych Funduszy europejskich. Zanim to jednak nastąpi, trzeba oczywiście poradzić sobie z mnóstwem warunków do spełnienia, dokumentacją i przede wszystkim wiedzą w tym zakresie. Jak się domyślacie, załatwianie formalności nie jest takie łatwe.  Jest jednak firma, która będzie służyła  pomocą przy stworzeniu projektu, zawarciu umowy dotacji i późniejszym rozliczeniu się z niej. To firma specjalizująca się właśnie w pozyskiwaniu dotacji. Na co można przeznaczyć taką dotację? Głównie są to pieniądze na nowoczesne wyposażenie, które pozwala na realizację prac badawczo - rozwojowych, wdrażanie wypracowanych rozwiązań, a także wprowadzanie na rynek nowatorskich produktów i usług.

Zapewne nie wszyscy wiedzą, że jeszcze do 2020 roku firmy mogą się ubiegać o dotacje na badania z prawie 3 miliardów euro przeznaczonych na ten cel. Trzeba tylko wypełnić odpowiedni wniosek, wykazać się innowacyjnym pomysłem i mieć dobry plan. To wszystko nie jest jednak takie proste i specjaliści w dziedzinie dofinansowań będą przedsiębiorcy bardzo pomocni. To oni dopilnują, aby ubiegający się o grant nie popełnił błędów eliminujących dokument z konkursu i skontrolują też skład zespołu badawczego, język jakim wypełniono dokumenty, stylistykę i oczywiście ortografię. Niestety czasem mały błąd, chociażby w błędnej dacie, może zaważyć na losie dofinansowania i tym samym odmowie przyznania grantu. Trzeba pamiętać, że w komisji przyznającej dotację, siedzą ludzie tacy, jak my i trzeba zadbać także aby nasz wniosek nie wzbudzał negatywnych odczuć.

Osobiście bardzo cieszę się, że dotacje z Funduszy europejskich są dostępne także  dla młodych ludzi/naukowców, co daje im niesamowitą szansę na dobry start w życiu, a jednocześnie na wykazanie się wiedzą i umiejętnościami w dziedzinie nauki. Nie od dziś przecież wiadomo, że młodzież jest naszą przyszłością. Granty dla młodych naukowców to wsparcie dla projektów zespołowych prowadzonych na uczelniach czy w instytucjach, jak i indywidualnych, prowadzonych przez studentów, młodych doktorów i itp. Finansowany jest trzyletni okres badań, który w razie potrzeby może zostać przedłużony. I tak sobie teraz myślę, że dobrze by było, aby taki młody naukowiec miał spokojną głowę i nie musiał myśleć o papierkowej robocie, wnioskach o dofinansowanie czy brakach w wyposażeniu np. laboratorium, a zajął się tylko pracami naukowymi, co jest możliwe dzięki firmie pomagającej w uzyskiwaniu tych rzeczy. Jaka to firma dowiecie się klikając w słowa podświetlone na niebiesko i w link pod zdjęciem. 

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Cieszę się, że tu jesteś. Twoja obecność jest moją motywacją. Zapraszam.

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka