niedziela, 10 grudnia 2023

CYFROWE WIDEODOMOFONY...

 

Zdjęcie pochodzi ze strony https://5tech.pl/virgo-w-82218,id366.html

Macie też tak czasami, że dzwoni domofon i zanim go odbierzemy, to chcielibyśmy wiedzieć, kto stoi przed wejściem? Albo widzieć "zdalnie" kto kręci się pod naszymi drzwiami kiedy jesteśmy w pracy?Zdarzyło się kilka razy podnieść niefortunnie słuchawkę, a tam... ktoś, kogo wolelibyśmy uniknąć, prawda? Jest już i na to sposób - cyfrowe wideodomofony.

Wideodomofon to urządzenie, dzięki któremu możemy czuć się bezpiecznie na własnej posesji. Możemy kontrolować osoby chcące wejść, a wbudowana kamera i komunikacja głosowa pomoże nam z łatwością rozpoznać osobę stojącą przed urządzeniem. 

Na dzień dzisiejszy mamy dwa rodzaje wideodomofonów - przewodowe i bezprzewodowe. Zaletami tego pierwszego są zdecydowanie trwałość i odporność na czynniki zewnętrzne. Nie jest też łatwo przechwycić sygnału przez osoby postronne. W tym przypadku również mamy pewność, że  nie zabraknie nam zasięgu i transmisja będzie działała bez przerw. Oczywiście jest to rozwiązanie głównie dla osób, które dopiero budują dom, bądź są w trakcie remontu, gdyż podstawą ich montażu jest specjalne okablowanie. 

Wideodomofony bezprzewodowe to już dużo łatwiejszy montaż. Nie potrzeba tu specjalnego okablowania, ani przekopów przez trawnik, gdyż urządzenie podłączone jest do sieci komputerowej. Wystarczy zatem tylko dostęp do prądu.  Ogromnym plusem jest to, że możemy zarządzać nimi za pomocą aplikacji w telefonie z każdego miejsca na świecie. Jest to też zdecydowanie tańsza opcja niż wideodomofon przewodowy, głownie jeżeli chodzi o montaż. 

Obie wersje mają swoje wady i zalety. Jednak obie mają też niesamowite możliwości. Obecnie wideodomofon  może również otwierać bramę czy furtkę (niezależnymi kodami), daje możliwość rozmowy, przeglądania nagrań lub zdjęć, a  monitor można podłączyć do sieci internetowej za pomocą wifi lub kabla. Nie brakuje tęż szerokiego kąta widzenia i dużej rozdzielczości kamery, bądź kamer, bo istnieje możliwość połączenia dwóch kamer w tej samej sieci. 

Technologia tak bardzo poszła do przodu, że kiedy czytam opisy różnych urządzeń, to już sama nie wiem, które wybrać. Może Wy zerknijcie na stronę 5tech.pl i podpowiedzcie swoje typy? 


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Cieszę się, że tu jesteś. Twoja obecność jest moją motywacją. Zapraszam.

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka