środa, 8 kwietnia 2015

HERETYCKA KRÓLOWA...


"Heretycka królowa" to jedna z tych książek, które czyta się jednym tchem. Można odnaleźć w niej coś dla każdego: intrygę, miłość, kawał historii, życie i walkę o władzę. Władzę nad sercem faraona.

Akcja powieści rozpoczyna się wraz z rokiem 1283 p.n.e. kiedy władzę Górnego Egiptu obejmuje siedemnastoletni faraon Ramzes II. Przygląda się temu przyjaciółka faraona z dzieciństwa, trzynastoletnia księżniczka Nefertari, córka zmarłej królowej Mutnodżmet i siostrzenica heretyckiej królowej Nefertari, która po tragicznej śmierci najbliższych wychowuje się na królewskim dworze.
Jakiś czas po koronacji ma odbyć się kolejna uroczystość, Ramzes II zamierza poślubić piękną lecz egoistyczną i po prostu głupią Iset. Nefertari dopiero wkracza w dojrzały wiek, doskonale jednak zdaje sobie sprawę ze swej pozycji - kiedy Iset zostanie Pierwszą Żoną faraona, usunie ją z pałacu i odeśle do haremu. Rozpoczyna się pełna intryg walka o serce faraona a przede wszystkim o upragnioną władzę - tytuł Pierwszej Żony Ramzesa II i Królowej Egiptu. Która z kobiet wygra wojnę? Koniecznie trzeba dodać, że mimo wielu prawdziwych faktów historycznych, wiele opisów w tej książce jest fikcją. Na końcu książki znajduje się dopisek (spory dopisek), gdzie autorka wyjaśnia fakty historyczne i... sprowadza nas na ziemię... bo niestety, prawdziwe życie już nie jest takie piękne. Polecam "Heretycką królową" z całego serca :)

Autor: Michelle Moran

Tłumaczenie: Monika Wyrwas-Wiśniewska

Wydawnictwo: SONIA DRAGA

Tytuł oryginału: The Heretic Oueen

Data wydania: 28 lipca 2010

Liczba stron: 328

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Cieszę się, że tu jesteś. Twoja obecność jest moją motywacją. Zapraszam.

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka