środa, 8 kwietnia 2015

KATARZYNA MICHALAK - SERIA KWIATOWA...


Opowiem Wam dziś o książkach, które pomogły mi przetrwać bardzo trudny okres mojego życia. Był to czas spędzony głównie w poczekalniach poradni, korytarzach szpitalnych i salach pooperacyjnych.Taki czas, gdzie trudno odpędzić od siebie najgorsze myśli. Przez przypadek, w którejś z poczekalni znalazłam książkę, pierwszą z serii kwiatowej Katarzyny Michalak. Wtedy nie wiedziałam nawet, że taka seria istnieje, teraz już wiem, i pozostaję jej wierną fanką.

"Ogród Kamili"

"Ogród Kamili" to właśnie książka, którą znalazłam przez przypadek. Jest to pierwsza książka z kwiatowej serii. To opowieść o tym, że każda sytuacja, jaka spotyka nas w życiu, ma jakiś cel i sens, który, choć początkowo niepojęty, prowadzi ku spełniającym się marzeniom.
W głównej bohaterce część siebie odnajdzie z pewnością niejedna młoda kobieta. Kamila bowiem tęskni za prawdziwą miłością i za domem, jaki nosimy w sobie.
A dom ten otacza omszały mur, kryjący w sobie tysiące różanych krzewów we wszystkich barwach tęczy. Warto przysiąść w nim choćby na chwilę, zapatrzeć w fontannę, z której łagodnie tryska woda, i w skupieniu wysłuchać tego, co o swoim życiu opowie Czytelnikom Kamila...


"Zacisze Gosi"

Co musi przeżyć młoda, pełna życia kobieta, by z własnej woli, za życia zamknąć się w czterech ścianach ponurego domu? W takim właśnie domu - Zaciszu - mieszka Gosia Bielska, sąsiadka Kamili Nowodworskiej, główna bohaterka drugiego tomu serii kwiatowej . 
Gosia ucieka przed bólem i przed przeszłością, która sprawiła, że ów ból gości w jej sercu każdego dnia. Czy ta skrzywdzona i okaleczona przez los kobieta kiedyś się od nich wyzwoli? Jaką rolę w jej życiu odegra Jakub, niegdysiejszy ukochany Kamili? Czy w domu i w sercu Gosi zagości w końcu słońce i szczęście? 
Odpowiedź na te, a także inne pytania odnaleźć można w bardzo, bardzo emocjonującym drugim tomie serii kwiatowej.


"Przystań Julii"

Dobrze jest mieć dokąd wracać, szczególnie gdy w naszym życiu zagoszczą burze i zawieruchy. Dobrze o tym wie Julia Stern, która do niedawna była mieszkanką jednej z trzech willi, mieszczącej się przy ulicy Leśnych Dzwonków w Milanówku.
Teraz musi porzucić rolę pięknej żony prezesa stacji telewizyjnej i nauczyć się żyć na nowo. Pierwszym krokiem do nowego życia stanie się dla Julii podróż na "koniec świata" - w Bieszczady - i zamieszkanie w małym domku, odziedziczonym w spadku po ukochanej cioci Dorocie.

Jak potoczą się losy Julii Stern, a także jej dwóch oddanych przyjaciółek - Kamili Nowodworskiej i Gosi Bielskiej? Czy każda z nich poczuje się tak prawdziwie szczęśliwa i przestanie patrzeć w przeszłość, by zacząć żyć tu i teraz? 

Przeczytałam też inne książki Kasi Michalak, lecz te są dla mnie szczególne - pozwoliły mi na moment zapomnieć. I może nie są to książki klasyki literatury polskiej, ale jest w nich magia. Polecam z czystym sercem. 


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Cieszę się, że tu jesteś. Twoja obecność jest moją motywacją. Zapraszam.

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka