wtorek, 5 kwietnia 2016

EKOLOGIA Z FIRMĄ STELLA PACK... WORKI EKOLOGICZNE...Przed samymi świętami zawitała do mnie wielka paczka od firmy Stella Pack. Znalazło się w niej wiele produktów, które pogrupowałam i będę Wam systematycznie o nich opowiadać. Pierwsze zostały wytypowane worki na śmieci wytwarzane całkowicie z regranulatu, czyli inaczej mówiąc, z surowców wtórnych. Recycling jest na dzień dzisiejszy jedynym sposobem na to, żeby nie zaśmiecić naszej planety do końca.

Nastała obecnie moda na naturalne produkty, kosmetyki, środki czystości, żywność itp. Sama staram się stosować jak najwięcej tego, co naturalne. Ale czy ktoś pomyślał o ekologicznych workach na śmieci? Takich, które są wytworzone z foli już kiedyś wykorzystanej i przetworzonej, a co za tym idzie -  są przyjazne dla środowiska? Codziennie wyrzucamy masę śmieci, każde spakowane w worek, ale czy ten worek jest ekologiczny? Zawsze myślimy - to tylko śmieci, przecież i tak wiozą je na wysypisko. Tylko, że na wysypisku wszystkiego niestety nie da się posegregować i przetworzyć na nowo. I tu Slella Pack wyszła na przeciw nam i ekologii i wyprodukowała w swoich czterech fabrykach (w Polsce) i jednej na Ukrainie, ekologiczne worki na śmieci które są produkowane w 100% z regranulatu. Firma Stella Pack jest właścicielem unikalnej technologii przetwarzania odpadów foliowych w granulat służący ponownie do produkcji wyrobów foliowych, dzięki czemu nasza produkcja jest PROEKOLOGICZNA i ogranicza zanieczyszczenie środowiska naturalnego. I to właśnie wyróżnia firmę Stella Pack spośród innych firm. No i jeszcze to, że jest jednym z największych, światowych producentów worków na świeci, do tego producentem świadomym tego, jak ważna jest ochrona środowiska.Firma ta produkuje wiele rodzajów worków na śmieci, o czym możecie przekonać się wchodząc na stronę STELLA PACK
Ja pokażę Wam cztery rodzaje. Są to:
- worki na śmieci z taśmą ściągającą o zapachu lawendy 60 litrów,
- worki na śmieci z taśmą ściągającą o zapachu lawendy 35 litrów, 
- worki na śmieci z uszami 60 litrów,
- worki na śmieci z uszami 35 litrów.


Oprócz worków produkuje również wysokiej jakości:
papiery i rękawy do pieczenia,
produkty papierowe,
rękawice gumowe,
gąbki i zmywaki,
folie kuchenne,
torebki i woreczki,
produkty z mikrofibry,
ściereczki,
akcesoria do mopów.
produkty jednorazowe.

Worki na śmieci z taśmą ściągającą LAWENDOWE

Służą do pakowania odpadów sanitarnych i śmieci
Worki w kolorze i o zapachu lawendy.
Wykonane ze specjalnej, trójwarstwowej folii LDPE dzięki czemu są wyjątkowo odporne na rozerwanie i wyjątkowo szczelne.
Praktyczna taśma pozwala na szybkie i higieniczne zamknięcie worka oraz jego przenoszenie.
Worki dostępne w rozmiarach: 35l, 60l, 90l, 120l

Worki na śmieci Z USZAMI WYTRZYMAŁE

Służą do pakowania odpadów sanitarnych i śmieci.
Wykonane z dużo bardziej odpornego na rozerwanie surowca HDLD.
Posiadają tzw. uszy ułatwiające zawiązywanie worka i wygodne jego przenoszenie.
Worki dostępne w kolorach:
białym – rozmiar 20l
niebieskim – rozmiar 35l i 120l
granatowym – rozmiar 60l

Muszę się przyznać, że kiedy usłyszałam o workach na śmieci z recyclingu, to od razu miałam przed oczami papier toaletowy z makulatury. Tak, ten szary i drapiący. W przypadku worków Stella moje obawy były bezpodstawne. Worki są na prawdę mocne i odporne nawet na ostre rzeczy (oczywiście bez przesady). No i ten lawendowy zapach... W życiu bym nie pomyślała, że będą mi się podobały worki na śmieci :). 


Na koniec chcę jeszcze wspomnieć o ważnej sprawie. Firma Stella Pack, oprócz tego, że jest świadomym producentem to posiada również fundację, co dla mnie jest wielką zaletą.

Fundacja "Stella" im. Agaty Orłowskiej została założona w dniu 22 grudnia 2012 roku w celu niesienia pomocy rehabilitacyjnej osobom potrzebującym. Siedziba mieści się w Lubartowie przy ulicy Cichej 27, jest to dawny budynek pogotowia ratunkowego, który z pomocą sponsorów został wyremontowany i przygotowany do prowadzenia zajęć i zabiegów rehabilitacyjnych.
Celem Fundacji było uruchomienie pierwszego w województwie lubelskim ośrodka rehabilitacji niemowlęcej. Wychodząc na przeciw potrzebom zgłaszających się do placówki Fundacji osób z niepełnosprawnością intelektualną i ruchową, organizacja podjęła działania zarówno na rzecz dzieci, jak i dorosłych za pomocą różnych metod terapeutycznych oraz zabiegów fizykalnych. W placówce, rehabilitacja prowadzona jest metodą NDT Bobath, PNF, Integracja Sensoryczna (SI), kinezyterapia, ćwiczenia korekcyjne wad postawy, terapia manualna, treningi samodzielności, indywidualne zajęcia logopedyczne, zabiegi fizykalne, kinesiotaping oraz masaże. Prowadzone są również treningi funkcjonalne, gimnastyka naturalna oraz treningi kształtujące sylwetkę. Zostały podjęte działania w zakresie diagnostyki ruchowej, ortopedycznej, psychologicznej, logopedycznej i neurologicznej. Terapia jest poprzedzona diagnozą oraz doborem metody rehabilitacji. Zajęcia prowadzone są indywidualnie lub grupowo w zależności od potrzeb pacjentów z różnymi schorzeniami między innymi autyzmem, dziecięcym porażeniem mózgowym, z rozszczepem kręgosłupa, zespołem Downa, zespołem Dandy Walkera, Epidermolysis Bullosa, zaburzeniami mowy. Na bieżąco prowadzone są badania kontrolne w celu oceny i weryfikacji postępu terapii. Fizjoterapeuci wykorzystują szeroki zakres metod usprawniania dla osiągnięcia większego stopnia samodzielności osób niepełnosprawnych w życiu codziennym.
Fundacja "Stella" im. Agaty Orłowskiej dysponuje wysoce wykwalifikowanym personelem posiadającym niezbędne uprawnienia do prowadzenia terapii usprawniającej motorykę oraz komunikowanie się z otoczeniem. Fizjoterapeuci posiadają bogate doświadczenie zawodowe.
Fundacja w celu sprawnego funkcjonowania nawiązuje współpracę z lokalnymi organizacjami prowadzącymi działania na rzecz osób niepełnosprawnych, osobami fizycznymi i przedsiębiorstwami.


Na koniec przypominam Wam o tym, że powyższy producent jest producentem bardzo świadomym. Dba o ekologię i prowadzi również fundację, o której pisałam Wam w poprzednim poście. Produkty firmy Stella Pack w takich sklepach jak : 

Eurocash Dystrybucja,
Cash & Carry,
Market Deta. 
Kaufland,
Netto.
Rossmann.
Leclerc,
Auchan.
Selgros,
Żabka

W mniejszych sklepach również widziałam produkty Stella, ale to już zależy od sklepu :). Produkty dostępne są również on - line na stronie PRODUCENTA


14 komentarzy :

 1. te lawendowe mają śliczny kolor, niby na worku, a jednak robi wrażenie ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. O fundacji nie wiedziałam. A samą firmę Stella "spotkałam" kilka razy na sklepowych półkach, ale jeszcze nie próbowałam.

  OdpowiedzUsuń
 3. kiedyś usłyszałam, że kolor worka na śmieci mówi o tym czy jest się bogatym czy też nie, co za pomysł :)
  nie wiedziałam o fundacji
  Dyed Blonde

  OdpowiedzUsuń
 4. Zawsze kupuję te worki z taśmą ściągajacą :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Zawsze kupuje te worki
  Zapraszam
  gebalaa.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Ten zapach jest naprawdę świetny. Jednak czasem ze śmieci wydobywa się nieprzyjemny zapach a tu taki fajny kamuflaż ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Takie worki to by były dobre :)

  OdpowiedzUsuń
 8. fundacja - świetna sprawa :)

  OdpowiedzUsuń
 9. W zasadzie też recykling kojarzy mi się od razu z papierem :D

  OdpowiedzUsuń
 10. Muszę poszukać worków z tej firmy w sklepie :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Produkty tej firmy to jedne z naszych ulubionych, a te worki z recyklingu sa super.

  OdpowiedzUsuń
 12. Używam tych niebieskich ze zdjęcia twojego w pracy :) Nawet nie byłam świadoma, że są eko :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Mamy te worki i nie powiemy bo są ok :)

  OdpowiedzUsuń

Cieszę się, że tu jesteś. Twoja obecność jest moją motywacją. Zapraszam.

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka