czwartek, 14 lipca 2016

"GĘBY, DZIOBY I NOCHALE" - Mikołaj Golachowski & Maria Mroux Bulikowska


Bomba edukacyjna, tak można nazwać publikację wydawnictwa BABARYBA o wdzięcznym tytule "GĘBY, DZIOBY I NOCHALE", która jest kontynuacją książki o tytule "PUPY, OGONKI I KUPERKI"


"Ta książka to prawdziwa bomba edukacyjna!
Pełna fascynujących ciekawostek, anegdot i faktów z życia zwierząt.
Kontynuacja entuzjastycznie przyjętych „Pup, ogonków i kuperków”.
Czy istnieje stworzenie z zębami nie tylko w paszczy, ale i na całej skórze?
Do kogo należy najbrzydsza, a do kogo największa gęba na świecie?
Które ze zwierząt ma rękę na czole, a które najbardziej nadąsaną minę?
I kto jest największym twardzielem na Ziemi?

Znajdziecie tu ponad trzydzieści opowieści o gębach, dziobach i nochalach...
...bo zwierzęta nie tylko kończą się, ale i zaczynają niezwykle intrygująco!"Mój synek od maleńkiego jest wielkim miłośnikiem zwierząt. To widać w czułości i zainteresowaniu jakie im okazuje. Z tego tez powodu w naszej biblioteczce znajdują się publikacje głównie o tematyce zwierzęcej. Ostatnio WYDAWNICTWO BABARYBA uszczęśliwiło mojego synka taką publikacją. Nie jest ona jednak taka sama jak pozostałe, bo to "GĘBY, DZIOBY I NOCHALE" :). Na 138 stronach znalazło się 31 opowiadań o zwierzętach znanych i nieznanych. Powiem szczerze, że ja o większości z nich słyszałam pierwszy raz. WYCHUCHOL, NOSACZ, PODESZCZOWNIK, GWIAZDONOS to tylko nieliczne z opisanych stworzeń. Opisał je wszystkie doktor nauk przyrodniczych, podróżnik, tłumacz i polarnik - Mikołaj Golachowski, a ilustracje stworzyła Maria Bulikowska (pseudonim Mroux). 

W tej edukacyjnej książce zaglądamy zwierzakom w paszcze, które opisane są w sposób niezwykle interesujący i zabawny. Przy lekturze nie ma żadnych szans na nudę. Informacje tutaj zawarte są całkowicie nowe i z całą pewnością nie znajdziemy ich w żadnej innej książce. Czego dowie się tutaj młody czytelnik? Na przykład tego, że WYCHUCHOL zawdzięcza swoją nazwę temu, że wydmuchuje powietrze i to na dodatek spod wody. Powiecie pewnie, że nic w tym dziwnego, a jednak jest dziwne i nowe to, że WYCHUCHOL ma osobliwą trąbkę w kształcie dwururki.To dzięki niej, zwierzątko nie musi wystawiać głowy spod wody żeby oddychać. Takich ciekawostek znajdziecie tu cała masę. Książka jest idealna dla ciekawskich dzieci, zwłaszcza w wieku przedszkolnym i szkolnym. Warto więc zajrzeć wszystkim opisanym zwierzakom do gęby, dzioba czy nochala, w kolejnej książce z tej serii możecie też przeczytać o stworzeniach z pupy strony, czyli "PUPY, OGONKI I KUPERKI".
Książkę zakupicie TU

 

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Cieszę się, że tu jesteś. Twoja obecność jest moją motywacją. Zapraszam.

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka