czwartek, 14 lipca 2016

"SUPER ZWIERZAKI" - RAPHAEL MARTIN, GUILLAUME PLANTEVIN

BABARYBA kolejny raz zaskakuje i zachwyca swoją publikacją. Tym razem poznamy zwierzęta mające super moce i dowiemy się ciekawostek nie opisanych dotąd w żadnej książce. Zapraszam na super recenzję :).


"Superbohaterowie mieszkają wśród nas!

Wszystkie zwierzęta opisane w tej książce mają nadzwyczajne supermoce są jak prawdziwi superbohaterowie! Sokół potrafi atakować z powietrza z prędkością niemal 400 km/h, jad kobry może uśmiercić nawet kilka osób, kangur ma w piętach specjalne wyrzutnie, delfin i nietoperz posiadają zdolności echolokacyjne, a antylopa tak umięśnione uda, że może skakać wysoko jak na sprężynach!

Dowiesz się z tej książki nie tylko o wyjątkowych zdolnościach m.in. rekina, krokodyla, nosorożca, słonia, wieloryba czy geparda, ale też o ich niezwykłym dzieciństwie, ulubionych przysmakach, wadach, zwyczajach czy słabych stronach... To prawdziwa kopalnia wiedzy, anegdot i superciekawostek!"

Czy wiedzieliście o tym, że niektóre stworzenia potrafią nie jeść przez miesiąc? Ja nie wiedziałam i nie tylko tego nie wiedziałam. Tak, istnieją takie super istoty i jest ich wokół nas całkiem sporo. Raphael Martin i Guillaume Plantevin napisali popularno naukowa książkę, właśnie o takich istotach. W swojej publikacji opowiadają nam o 29 zwierzętach. Na jednej stronie znajdujemy portret zwierzątka, a na drugiej jego opis. Wszystko ujęte jest w kategoriach: supermoc, ulubiony posiłek, największa wada, śmiertelny wróg, pięta achillesowa, spektakularne osiągnięcia, superwyczyn itd. Dowiemy się też jaka jest ich długość życia, waga, wzrost i wiele innych ciekawostek). Wszystko jest bardzo czytelne, co dla mnie i mojego dziecka jest bardzo ważne. Sposób opisania zwierząt, również jest rewelacyjny, bo zrobiono to w sposób humorystyczny i zrozumiały. Mój synek już przy słowie "super" okazał duże zainteresowanie. Jeżeli do tego wszystkiego dołączymy twardą okładkę i kolorowe, przyciągające wzrok ilustracje, otrzymujemy super encyklopedię dla każdego super dziecka i super dorosłego. Książka dedykowana jest dla dzieci w wieku 6 - 10 lat, ale i młodsze i starsze dzieci na pewno znajdą w niej coś dla siebie.

"Super zwierzaki" kupicie TU

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Cieszę się, że tu jesteś. Twoja obecność jest moją motywacją. Zapraszam.

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka