wtorek, 6 września 2016

GRAMY W PIŁKĘ NOŻNĄ Z SUPER QUIZEM I KAPITANEM NAUKĄ...Jakiś czas temu miałam przyjemność pisania recenzji z Kapitanem Nauką i Kameleonie Leonie od Wydawnictwa EDGARD. Dziś Kapitan Nauka po raz kolejny zaprasza, tym razem na recenzję SuperQUIZ PIŁKA NOŻNA. 


Pewnie w tym momencie mamy dziewczynek pomyślą, że to post nie dla nich. Nic bardziej mylnego, ale to za moment.  Jak widzicie, SuperQUIZ zapakowany jest w tekturowe pudełko. Jego wielkość można by porównać do dwóch talii kart postawionych jednana drugą. Już tutaj dowiemy się, że w środku znajdziemy zagadki i ciekawostki oraz, że gra przeznaczona jest dla dzieci od 7 lat wzwyż. Nie do końca się zgodzę, bo synek nie ma nawet czterech lat, a obrazki chętnie oglądał. Za to średnia córka była w swoim żywiole. Otrzymaliśmy quiz jeszcze w trakcie Mistrzostw Europy w piłce nożnej (Polska już wtedy odpadła) i tym bardziej ciekawiły ją fakty z życia piłkarzy i szczegółowe zasady gry. A ja dzięki jej ciekawości wiem co to jest "spalony". Najbardziej zaskoczyła mnie informacja, że piłkarze mają stroje domowe i wyjazdowe.


Każda karta jest ze sztywnego papieru, a wszystkie spięte plastikową, mocną spiralą, więc nic nam się nie pogubi - nie ma szans. Na każdej karcie znajdziemy, z przodu krótką informację, np. co to jest piłka nożna czy informacje z historii piłki nożnej, a z tylnej strony mamy trzy pytania dotyczące właśnie tej notatki ( w formie testy). Jeżeli nie znamy odpowiedzi na któreś z pytań, odwracamy kartkę "do góry nogami" i tam znajdziemy prawidłowe odpowiedzi. Możemy w ten sposób sprawdzić naszą wiedzę, nawet jak znamy wszystkie odpowiedzi.
Nie brakuje tutaj też zdjęć najsławniejszych piłkarzy. Jest Lionel Messi, Cristiano Ronaldo, Zlatan Ibrahimowić czy Robert Lewandowski, a przy każdym z nich narysowana jest flaga państwa, dla którego gra. To tylko nieliczni z pokazanych w quizie. Są tez zdjęcia klubów piłkarskich ze wszystkimi uczestnikami. Mamy m. in.Atletico Madryt, Paris Saint - German, Inter Mediolan czy Real Madryt. Powiem szczerze, że dla mnie wszystkie te kluby były"czarną magią". Teraz mam już jako takie pojęcie. Za to córka zna i kluby i ich zawodników.


Nigdy w życiu bym nie pomyślała, że w tak niewielkim formacie, mogę znaleźć aż tyle informacji. Estetyka wykonania całości również bardzo miło mnie zaskoczyła. Real foto są rzeczywiście realne, a obrazki rysunkowe zaskakują kolorystyką i wyrazistością. Wielkość SuperQUIZU jest idealna do zabrania ze sobą gdziekolwiek chcemy, czy to do torebki czy plecaka. SuperQUIZU jest na prawdę świetną formą nauki i zabawy. W serii SuperQuiz znajdziemy również:

- Ciało człowieka
- Zwierzęta
- Konie
- Polska
- Świat

Więcej na temat SuperQUIZ można znaleźć na stronie Kapitana Nauki TU, a zakupić możecie go TU
Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Cieszę się, że tu jesteś. Twoja obecność jest moją motywacją. Zapraszam.

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka