sobota, 17 września 2016

SIEDMIORÓG - "PODRÓŻUJĘ W CZASIE I POZNAJĘ HISTORIĘ" - TAMARA MICHAŁOWSKA, ANNE DE KERSAINT...
Jak najlepiej zachęcić dziecko do nauki? Jak pokazać mu w ciekawy sposób piękne zamki? A jak wyjaśnić, że jest nie tylko siedem cudów świata, bo można ich znaleźć nawet i piętnaście? Oczywiście prze zabawę z książką. Wydawnictwo SIEDMIORÓG wyszło na przeciw preferencjom naszych pociech i zaproponowało BOX w którym znajdziemy i zamki i cuda świata.


"Zapraszamy wszystkich czytelników (4-99 lat) do podróżowania w czasie i przestrzeni, wsłuchiwania się w kształcące opowieści historyczne, delektowania się baśniami i legendami, a także bawienia kolorowanie i składanie z papieru. Nasz box edukacyjny składa się z dwóch bestsellerowych pozycji "Najpiękniejsze zamki i pałace Europy" oraz "15 cudów świata" . Mam dla Was dziś recenzję pakiety książek, takie 2 w 1 dla wielbicieli historii i to nie tylko tych małych, ale i dużych. Co znajdziemy w boxie? Same wspaniałości :). Jest książka. która poprowadzi nas szlakiem najpiękniejszych zamków i pałaców w Europie, a druga opowie o 15 cudach świata. Tak, tak, nie przecierajcie oczu, nie o siedmiu ale o piętnastu cudach świata. Żeby nasze książeczki się nie zgubiły, mają one specjalną teczkę, na której znajdziemy wszystkie niezbędne informacje, czyli: co w niej znajdziemy, czego się nauczymy, kto wydał to cudeńko itd. :).


NAJPIĘKNIEJSZE ZAMKI I PAŁACE EUROPYKsiążka przeznaczona jest dla dzieci od 4 - 7 lat, ale tak, jak wspominałam wcześniej, nie tylko mali czytelnicy się nią zachwycą. Najfajniejsze jednak jest to, że każdą historię opowiedzą nam bajkowi narratorzy. Panna Kolorowanka, Henryczek Historyczek, Wehikuł Czasu i Jerzy Bajkierzy, to oni po kolei ukazują nam cudowny świat historii.


To oni pokażą nam Foix, czyli średniowieczną warownię w Pirenejach i oprócz faktów historycznych, opowiedzą nam też legendę z nią związaną. Zobaczymy też herby, które nasze dziecko będzie mogło pokolorować. Jeżeli o kolorowanie chodzi, to cała książka jest do... pokolorowania. Dla dzieci, które uwielbiają kolorowanie, jest to nielada frajda.Dowiemy się też jak nazywa się największa forteca w Europie oraz gdzie znajduje się zamek królów angielskich. Takich informacji mamy tu bardzo dużo, a co jedna to ciekawsza. Bawarski Neuschwanstein, zamek Foix, Fougeres, Malbork,pałac Fontainebleau, Pałac Zimowy, Chenonceau, Sully, Chambord, Windsor, Pałac Dożów, Wersal, luwr i wreszcie Vaux le Vicomte, tyle zamków i pałaców mieści owa książka. Niesamowicie podoba mi się sposób w jaki wszystko jest opisane. Autorzy zrobili to bardzo interesująco, tak, że nasze dziecko będzie chciało wiedzieć więcej i więcej. I o to przecież chodzi. Język jest zrozumiały, bardzo obrazowy i przyjazny dziecku. Nasze dzieci dzięki temu, i kolorowaniu obrazków, samo może tworzyć historię.

W środku publikacji czeka na nas niespodzianka. Jest to tekturowa wytłaczanka, z której zrobimy makietę...pałacu Vaux le Vicome. Musze przyznać, że trochę się nad tym nagłowiliśmy z mężem, ale ostatecznie daliśmy radę i mamy teraz w domu swój prywatny pałac.


15 CUDÓW ŚWIATA


Zmienimy temat i książeczkę. Tym razem poznamy 15 cudów świata. Zawsze uczono nas, że jest ich siedem. Powyższa publikacja pokazuje, że znajdziemy ich raz tyle. W 2007 roku ogłoszono nową listę cudów świata nowożytnego, wzniesionych dużo później. Znalazło się na niej 21 miejsc na pięciu kontynentach.
Razem z naszymi bohaterami zwiedzimy osiem miejsc. Będą to: wieża Eiffla, w Paryżu, Stonehenge w Anglii (pierwszy raz się spotkałam z tym miejscem), Wielki Mur w Chinach, Bazylika św. Piotra w Rzymie, Hagia Sophia w Stambule, Tadż Mahal w Indiach, Koloseum w Rzymie i Timbuktu w Afryce. Piękne miejsca, iście cudowne.


Tak, jak u poprzedniczki, wszystkie karty są do pokolorowania, co daje naszym dzieciom mnóstwo godzin  fascynującej zabawy. Trójka bohaterów odwiedza po kolei wszystkie z wymienionych miejsc, opowiadając nam o nich po kolei. Wiadomości przekazywane są w sposób zrozumiały i przyjazny dzieciom, jakby mimochodem. W samym środku publikacji znajdziemy wycinankę, z której nasza pociecha samodzielnie złoży Koloseum, które może. ozdobić pokoik dziecka. Opis książki mówi, że to seria: koloruję, buduję, czytam i podróżuję i z całą pewnością jest to prawda. U mnie każde z dzieci znalazło tu coś dla siebie. Synek, cztery lata, oglądał, dwunastoletnia córka czytała, a siedemnastoletnia zabrała się za kolorowanie. Tatuś za to składał budowle, a mamusia napisała recenzję :).Więcej na temat zestawu znajdziecie  na stronie wydawnictwa SIEDMIORÓG KLIK
Zapraszam również na mój fp. na facebooku, gdzie do wygrania jest właśnie powyższy zestaw.Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Cieszę się, że tu jesteś. Twoja obecność jest moją motywacją. Zapraszam.

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka