niedziela, 11 września 2016

SUPER QUIZ CIAŁO -CZYLI POZNAJEMY CO W NASZYM CIELE PISZCZY Z KAPITANEM NAUKĄ...


Niedawno graliśmy razem w piłkę nożną z Kapitanem Nauką i superQuizem, a dziś poznamy wszystkie tajniki ciała człowieka, również w tej samej wersji :). 

  

Quiz znajduje się w tekturowym pudełku wielkości dwóch talii ułożonych jedna na drugiej. Już z opakowania dowiadujemy się, że w środku znajdziemy mnóstwo ciekawostek i zagadek, oraz, że produkt przeznaczony jest dla dzieci od siedmiu lat. U mnie dzieci w każdym wieku zainteresowały się superQUIZEM. Synek oglądał obrazki, a jego siostry czytały pytania i odpowiadały na nie.

Poprzedni produkt, był bardziej ukierunkowany na fanów piłki nożnej, a dzisiejszy jest uniwersalny, bo kogo nie interesowałoby działanie własnego ciała?

Każda karta jest ze sztywnego papieru, a wszystkie spięte plastikową, mocną spiralą, więc nic nam się nie pogubi - nie ma szans. Na każdej karcie znajdziemy, z przodu krótką informację, np. co to jest komórka czy co to są funkcje skóry, a z tylnej strony mamy trzy pytania dotyczące właśnie tej notatki (w formie testu). Jeżeli nie znamy odpowiedzi na któreś z pytań, odwracamy kartkę "do góry nogami" i tam znajdziemy prawidłowe odpowiedzi. Możemy w ten sposób sprawdzić naszą wiedzę, nawet jak znamy wszystkie odpowiedzi. Również na tylnej stronie znajdujemy pytania "które zdanie jest fałszywe?".  W sumie mamy tutaj ponad 160 pytań i odpowiedzi - sporo prawda?Nie brakuje też zdjęć. Jest przekrój skóry,  mapa mózgu, oczy, tchawica i krtań, oraz wiele, wiele innych. Nigdy w życiu bym nie pomyślała, że w tak niewielkim formacie, mogę znaleźć aż tyle informacji. Estetyka wykonania całości również bardzo miło mnie zaskoczyła. Real foto są rzeczywiście realne, a obrazki rysunkowe zaskakują kolorystyką i wyrazistością. Wielkość SuperQUIZU jest idealna do zabrania ze sobą gdziekolwiek chcemy, czy to do torebki czy plecaka, a nawet do kieszeni. SuperQUIZU jest na prawdę świetną formą nauki i zabawy.

 W serii SuperQuiz znajdziemy również:

- Piłka nożna
- Zwierzęta
- Konie
- Polska
- Świat

Więcej na temat SuperQUIZ można znaleźć na stronie Kapitana Nauki TU, a zakupić możecie go TU

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Cieszę się, że tu jesteś. Twoja obecność jest moją motywacją. Zapraszam.

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka