wtorek, 29 listopada 2016

AKADEMIA UMYSŁU - WIOSNA, LATO, JESIEŃ, ZIMA...


Nasze dzieci coraz więcej czasu spędzają przy komputerach. Z resztą znajomość tego urządzenia, jest w dzisiejszych czasach rzeczą niezbędną. Co zrobić, żeby ten czas był spędzony efektywnie, a zarazem mądrze i zabawnie? Zaopatrzyć się w programy i gry edukacyjne  od AKADEMII UMYSŁU
U mnie zawitały cztery takie programy, na każda porę roku. Mamy wiosnę, lato, jesień i zimę. Są to multimedialne programy do ćwiczenia pamięci i koncentracji dziecka. W kolorowym, kartonowym pudełku otrzymujemy płytę, rabat na zakup produktów Akademii Umysłu i swój własny klucz do gry, dzięki któremu ją uruchomimy.


Już z opakowania dowiadujemy się, że program ten wspiera edukację wczesnoszkolną, ćwiczy pamięć i koncentrację, że zabawa jest w dwóch językach ( polskim i angielskim) oraz wiele innych, przydatnych informacji, ale nie będę Wam wszystkiego zdradzała, bo to sprawdzicie już sami. Jak widać już sam kartonik przyciąga wzrok kolorystyką i estetyką wykonania.
Każdy z tych programów to aż dwadzieścia ćwiczeń i ponad 1200 słówek w języku angielskim. Nie wiem jak Wasze pociechy, ale mój czterolatek lepiej zna kolory po angielsku niż po polsku.


Każda pora roku to inna tematyka. 

WIOSNA pozwala naszemu dziecku poznać prace porządkowe i cykle środowiska naturalnego. Pozna tu rośliny, zwierzęta i owady. Nie zabraknie też wiosennych i wielkanocnych zwyczajów, oczywiście poznawanych w dwóch językach. świetne jest to, że co 15 minut nasza pociecha zachęcana jest do aktywności fizycznej, czego z całą pewnością brakuje mu kiedy siedzi przy komputerze np. na facebooku. LATO to wakacje i taki też klimat otrzymujemy w każdym zadaniu. Są dyscypliny sportowe, prace i przyroda. Obrazki nie są przejaskrawione, a ich kolorystykę dobrano tak, żeby małe oczka się nie męczyły. 
JESIEŃ to sezonowe owoce i warzywa oraz wile zwierzaków. Podoba mi się też podkład muzyczny i dźwięki adekwatne do danego zadania. Dla pracowitych uczniów przygotowano dyplomy do wydrukowania.
ZIMA to pora roku niezbyt lubiana, więc nasze dziecko może spędzić ją przy poznawaniu rejonów Polski, słuchaniu odgłosów zwierząt czy bawieniu się w leśniczego rozpoznającego ślady. 
Świetna sprawa takie programy, bo dziecko ma mądrą i ciekawa rozrywkę, a my spokojną głowę, że pociecha nie udziela się na stronach internetowych na których nie powinna.

Dodam jeszcze, że programy z serii Akademia  Umysłu®  JUNIOR zostały wyróżnione w kategorii Kultura - Multimedia w X edycji konkursu „Świat Przyjazny Dziecku”. organizowanym przez Komitet Ochrony Praw Dziecka.

WYMAGANIA TECHNICZNE:

System: Windows 2000/XP/Vista/7/8;
Procesor: 1.5 GHz;
RAM: 1GB,
Wolne miejsce na dysku: 100MB;
Karta graficzna: 256 MB;
Karta dżwiękowa: zgodna z DirectX9;
Inne: Napęd DVD, Flash Player 10

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Cieszę się, że tu jesteś. Twoja obecność jest moją motywacją. Zapraszam.

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka