czwartek, 27 lipca 2017

"CZĘSTOTLIWOŚĆ SERCA. JAK ŻYĆ W ZGODZIE Z SAMYM SOBĄ" - ILIANA RAMIREZ RANGEL...Jak wiecie, leczenie naturalne jest moją pasją, ale i potrzebą od roku. W ten sposób leczę męża chorego na raka. Z pewnością popełniam wiele błędów, ale moja wiedza jest już całkiem spora. Książka "Częstotliwość serca. Jak żyć w zgodzie z samym sobą i ze światem" sprawiła, że spojrzałam na te sprawy z jeszcze innego punktu widzenia...

Nasze życie to jeden wielki pęd. Biegamy, biegamy i biegamy, czasem nawet nie wiedząc za czym. kariera, pieniądze, dzieci, zakupy... codzienność.Zapominamy w tym wszystkim o samych sobie, o tym by zatrzymać się na chwilę, usiąść i pomyśleć. Nie zdajemy sobie sprawy z tego, że pewne rzeczy powinniśmy zacząć zanim będzie za późno, a pęd życia na pewno temu nie sprzyja.  O czym mówię? O zdrowiu.

"Posłuchaj mądrych rad cuanderos i żyj zdrowo, spokojnie, szczęśliwie... Kim są cuanderos? To uzdrowiciele z Ameryki Środkowej — ludzie, którzy potrafią wyleczyć najróżniejsze choroby ciała i duszy, spadkobiercy wielowiekowej tradycji, z pokolenia na pokolenie przekazujący sobie praktyki szamańskie, zielarskie, cielesne i duchowe. W Meksyku jest ich cztery razy więcej niż lekarzy, a ich niezwykłe metody naprawdę działają. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o naturalnych terapiach, a także o tym, jak rozwiązywać swoje problemy na poziomie duchowym i uczynić swoje życie szczęśliwszym, otwórz się na świat cuanderos. Doskonałym przewodnikiem po tej zadziwiającej, fascynującej krainie będzie Iliana Ramírez Rangel, trzeźwo myśląca doktor farmacji, pochodząca z rodziny meksykańskich uzdrowicieli. Częstotliwość serca to książka, która nauczy Cię nie tylko stosować naturalne terapie — oczyszczające, relaksacyjne czy tonizujące — lecz także dostrajać się do pulsu wszechświata. Dowiesz się, czym są choroby i dlaczego tak ważna jest odpowiednia harmonizacja energii. Nauczysz się regulować częstotliwość swojego serca, dbać o jego właściwą komunikację z mózgiem, doceniać rolę intuicji. Zobaczysz, jak kolosalne znaczenie ma oddychanie i jak wygląda medytacja w ujęciu cuanderos. Poznasz także medytacje i rytuały uzdrawiające, a potem zaczniesz pracować ze snem i intuicją. Skorzystaj z bogatej tradycji starożytnych uzdrowicieli, których mądrość przetrwała do dziś. Spróbuj odnaleźć kontakt ze swoim wyższym „ja” i zacznij żyć pełnią życia.Iliana Ramírez Rangel — urodzona w Meksyku doktor farmakologii, która obrała za przedmiot badań tradycyjne systemy wierzeń szamańskich oraz charakterystyczne dla nich rytuały i metody działania. Łącząc namacalny świat nauki ze światem duchowym, praktycznie niedostępnym dla europejczyków, umożliwia Czytelnikowi niezwykłą podróż w głąb jego własnej świadomości, prowadzącą do pełniejszego poznania samego siebie"  

Jak wiecie mam mieszane uczucia odnośnie lekarzy i medycyny jaką stosują. Nie wykluczam jej, ale  staram się leczyć mądrze i świadomie. Nie wiem czy wiecie, ale w Ameryce Środkowej więcej jest szamanów i zielarzy, którzy z powodzeniem leczą nie tylko ciało, ale i duszę, niż lekarzy medycyny. Dlaczego tak jest? Powód jest prosty - leczenie naturalne, które stosują działa nie niszcząc przy tym organizmu. Wiadomo, że wszystkiego nie wyleczymy naturalnie, ale z pewnością możemy w ten sposób wspomóc swój organizm. O takich właśnie metodach leczenia dowiecie się z tej książki. Jednak oprócz leczenia, dowiecie się też jakie metody relaksacyjne i oczyszczające stosują cuanderos. Ci mądrzy ludzie potrafią też nauczyć każdego jak ma dbać o prawidłową komunikację serca z mózgiem. Co jeszcze? Doktor Iliana Ramirez, która napisała "Częstotliwość serca" pokazuje też metody pracy ze snem czy medytację. Trudno opisać mi to, co znalazłam w książce -  w każdym razie wiem, że sporo jeszcze pracy przede mną, by odnaleźć wewnętrzną równowagę i właściwe "ja".

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Cieszę się, że tu jesteś. Twoja obecność jest moją motywacją. Zapraszam.

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka