sobota, 26 sierpnia 2017

WINDYKACJA - ZŁO KONIECZNE?


Zdjęcie pochodzi ze strony https://www.aif.com.pl/windykacja/windykacja-sadowa/

W dzisiejszym poście temat nieco inny niż zwykle - dla jednych niewdzięczny, zwłaszcza dla dłużników, a dla innych wyjątkowo potrzebny. Windykacja - z czym to się je i gdzie się udać, by była ona skuteczna?Przedsiębiorcy odkąd świat światem borykają się z nieuczciwymi kontrahentami. Jedni płacą należności w terminie, a inni nie. Tych drugich jest całkiem sporo, a ściągnięcie należności od dłużnika do prostych nie należy, zwłaszcza jeżeli nie chcemy od razu iść do sądu. W takim przypadku najlepszym wyjściem z sytuacji jest zatrudnienie do tego firmę, która ma i doświadczenia, i efekty. Mam tutaj na myśli firmę windykacyjną.

Windykacja w Polsce często kojarzy się z kilkoma panami mięśniakami, połamanymi kończynami dłużnika czy betonowymi butami, zapewne po części przyczyniły się do tego filmy, a po części opowiadania. Jednak niewiele ma się to do rzeczywistości. Firma windykacyjna AIF Kancelaria ma 14- to letnie doświadczenie na rynku windykacyjnym. Doświadczenie to pozwoliło na wypracowanie skutecznego modelu windykacyjnego, co wiąże się z dużą skutecznością. Nie będę tu pisała jakie są metody windykacji, a w zamian opowiem jakie korzyści może mieć z tego klient tejże firmy.

Przede wszystkim klient zyskuje bezpłatną wycenę możliwości finansowych dłużnika i tym samym od razu wie, czy taki dług jest możliwy do ściągnięcia. Jeżeli taka możliwość istnieje, wtedy AIF Kancelaria podaje propozycje rozwiązania sprawy. I co najważniejsze - nie ma opłat wstępnych, płaci się tylko za efekt i to w drugim etapie sprawy. Mówiąc prosto, najpierw klient odzyskuje swoje 100% pieniędzy, a następnie AIF ściąga swoją należność od dłużnika (w sprawach powstałych pomiędzy przedsiębiorcami po 28 kwietnia 2013 r. ma możliwość przeprowadzenia windykacji obciążając kosztami  pracy dłużnika). Jeżeli należność nie zostanie odzyskana, wtedy kancelaria nie zarabia.  Jak wyczytałam na stronie Kancelarii, aż 75% spraw jest zakończonych w ciągu 30 dni i to polubownie -  to bardzo dobry wynik.

Są jednak sporne sprawy, albo trudnościągalne - co wtedy? Tutaj też AIF wspiera klienta w postępowaniu sądowym, ponieważ pracownicy kancelarii są wyspecjalizowani w prawie gospodarczym i tym samym mogą skutecznie bronić interesów klienta. Ważne jest też to, że współpracują z zaufanymi kancelariami komorniczymi. Kancelaria prowadzi windykacje sądowe, przedsiębiorstw i zagraniczne. 48 państw - tyle swoim działaniem obejmuje kancelaria, a do jej zadań należy:

- prowadzenie negocjacji z dłużnikami i wierzycielami,
- bezpośrednia windykacja należności poprzez zagranicznych przedstawicieli,
- wspomaganie procesu postępowań sądowych i egzekucyjnych przed sądami polskimi,
- wspomaganie procesu postępowań sądowych i egzekucyjnych przed sądami zagranicznymi,
- wspomaganie procesu sądowego postępowania układowego z wierzycielami,
- restrukturyzacja zadłużenia oraz przygotowywanie programów naprawczych,
- konwersja należności (np. na akcje lub udziały),
- obrót wierzytelnościami.

AIF zajmuje się też windykacją bankową, czyli dłużnikami zwlekającymi ze spłatą kredytu czy rat. Taka windykacja jest bardzo złożonym procesem, ale i tutaj kancelaria ma niesamowite wyniki.  Zapewne jest tak też dlatego, że windykatorzy pracują również w terenie, negocjując "twarzą w twarz" z dłużnikiem, nie ma też dla nich znaczenia gdzie ów delikwent mieszka - dojadą w każde miejsce.

 Po więcej szczegółów zapraszam na stronę AIF Kancelaria.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Cieszę się, że tu jesteś. Twoja obecność jest moją motywacją. Zapraszam.

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka