piątek, 8 grudnia 2017

"KING" - T. M. FRAZIER..."King" co Ty ze mną zrobiłeś? Nie chcę takiego zakończenia, chcę jeszcze! I na to jeszcze muszę poczekać aż do lutego, a ja bardzo nie lubię czekać, chociaż... na takiego faceta jak King warto... . "King" to książka, która zaskoczyła mnie totalnie, a na dodatek udowodniła, że sama siebie nie znam tak do końca.Patrząc na elektryzującą, aczkolwiek mało oryginalną okładkę, myślałam, że sięgam po kolejny "taki sam" erotyk, czyli zły chłopiec kontra delikatna dziewczyna + dużo seksu. Jakże się myliłam, co prawda jest zły chłopiec i delikatna dziewczyna, jednak seks opisany został w większości w teorii, a praktykę odłożono na dalszy plan.

King to niesamowicie pociągający mężczyzna ze złą przeszłością, teraźniejszością i przyszłością. Na to kim jest i co robi złożyło się szereg czynników związanych z jego dzieciństwem i chęcią szybkich zmian. Jednak "to, że ktoś robi złe rzeczy wcale nie znaczy, że jest złym człowiekiem" i tutaj powiedzenie sprawdza się w 100%. King jest po prostu zagubionym człowiekiem. W chwili kiedy go poznajemy, King wraca po trzyletnim pobycie w więzieniu i  trwa właśnie impreza powitalna na jego cześć. To od niej rozpocznie się szereg zmian w jego życiu, a King dowie się, że ma uczucia, o których nie miał pojęcia.

Doe to dziewczyna, która znalazła się na ulicy z niewiadomych przyczyn. Ma zanik pamięci, nie pamięta niczego z przeszłości. Radzi sobie na różne sposoby, a pomaga jej w tym nowo poznana koleżanka Nikki, narkomanka i prostytutka. To dzięki niej dziewczyny trafiają na imprezę do Kinga, gdzie maja zamiar znaleźć opiekunów dla siebie. Sprawy toczą się jednak całkowicie inaczej - w wyniku czego Nikki ucieka, a Doe zostaje "więźniem" naszego przystojniaka. Ich relacje od początku stają się mocno napięte. Brak zaufania, podejrzliwość, strach, smutek i pożądanie, ogromne pożądanie, a z czasem kiełkujące uczucie. Poraniony chłopak i dziewczyna z amnezją - czy ta miłość może się udać?

Ach, to dopiero historia. Po kilku nieudanych publikacjach erotycznych jakie miałam okazję czytać w ostatnich czasach, Wydawnictwo Kobiece zaskoczyło mnie już drugą powieścią, która utkwiła mi w głowie na dobre. Najpierw "Turbulencja", a teraz "King". Wyobraźcie sobie jakie mam teraz zamieszanie w myślach ;). Co takiego tak bardzo mi się podobało? Sama nie wiem... powiedziałabym, że całokształt, najbardziej chyba idealne ujęcie w słowa charakterów bohaterów. Kiedy rozdział pisany jest z puntu widzenia Kinga, to słowa toczą się powoli, z namysłem i typowo po męsku. Gdy czytamy rozdział o Doe, wszystko przyspiesza, jak bicie serca przestraszonej dziewczyny. Jest dużo słów, myśli i odczuć. Autorka rewelacyjnie wchodzi w rolę dwóch osób, co nie jest wcale proste. I ten klimat gangstersko - romatyczno - tajemniczy, z tatuażami w tle. I jak moje serce ma nie bić mocniej?

Żadko w erotykach zdarza się, że sceny seksu są opisywane, ale tylko z punktu pragnień bohaterów. Tutaj czujemy pożądanie i chemię między nimi, ale seksu nie ma, co dodatkowo potęguje napięcie i stawia Kinga w dobrym świetle. Zły chłopak  z zasadami - nie gwałci kobiet, opiekuje się starszymi, kocha... i takich panów my kobiety uwielbiamy. Sama akcja toczy się dość leniwie, stopniowo wzbudzając w czyteliku emocjonalny wyż i skupia się raczej na mniejszej ilości wydarzeń, a większej opisów i rozmów naszej pary. Nie umiem opisać tego słowami (nie jestem przecież autorką), ale atmosfera w lekturze jest aż gęsta od wiszących w powietrzu silnych bodźców, aż ciarki przechodzą. Nie wiem jak dam radę wytrzymac do lutego, bo przeczytać o dalszym ciągu przygód naszej pary, bo zakończenie sprawiło, że mam niedosyt i żal, że za mało, że za szybko, że nie tak miało być!

Polecam, polecam, polecam - na samotne wieczory, na kryzys w związku, na rozbudzenie wyobraźni i na przyjemnie spędzony czas :). Możecie też przeczytać powieść w wersji ebook, w największej internetowej bibliotece LEGIMI, klikając w  LINK


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Cieszę się, że tu jesteś. Twoja obecność jest moją motywacją. Zapraszam.

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka