poniedziałek, 22 stycznia 2018

"DRUGA SZANSA" - MARCIE STEELE...


Kobieca literatura od zawsze daje mi sporo przyjemności i pozwala zapomnieć na moment o troskach i kłopotach. Dlatego tak chętnie po nią sięgam, mimo, że często bywa mało odkrywcza i przewidywalna. "Druga szansa" również należy do tego gatunku literatury, a jakie mam wrażenia po jej przeczytaniu? Zapraszam na post.Riley Flynn to główna bohaterka. Kiedy ją poznajemy jest kierowniczką w podupadającym sklepie z butami, który lata świetności ma już za sobą. Niedawno zakończyła też związek, w który włożyła całe serce, ale jej ukochany okazał się zwykłym żonatym oszustem. Riley ze wszelkich sił stara się aby ukochany sklep znów zaistniał, jednak nie jest to proste, gdyż właścicielka neguje każdy jej pomysł. Na szczęście dziewczyna ma przyjaciół, z którymi razem pracuje i którym równie mocno zależy na tym, by nie zamknięto sklepu. Jedną z przyjaciółek jest Sadie, która niedawno straciła męża w wyniku śmiertelnej choroby. Kobiety są sobie bardzo bliskie i wspierają się na każdym kroku.

Dan - trzeci z ekipy sklepu. Mężczyzna niedawno zakończył związek i namiętnie umawia się z kobietami przez portal randkowy. Niestety, każde ze spotkań to kompletna klapa. Jak nietrudno się domyślić i on należy do "grupy wsparcia". Do czołowych bohaterów należy też sąsiadka Riley o imieniu Ash i jej chłopak Cooper, którego wszyscy znają, jednak związek ten utrzymywany jest w tajemnicy. Przy okazji promocji sklepu i wywiadu do gazety, pojawia się też ktoś bardzo ważny - fotograf Ethan, który być może zapełni pustkę w sercu Riley. Zanim jednak to nastąpi, czeka ich pełna walki i szalonych pomysłów reklama sklepu, w realu i w internecie. Taniec, konkurs, hasztagi, twitter, a co za tym idzie również hejt - przez to wszystko przejdą przyjaciele, a po drodze wyjawi się też tajemnica właścicielki sklepu...

Jak widać fabuła powieści nie jest specjalnie wymyślna. Taka sobie historyjka o przyjaźni, walce o swoją przyszłość i marzenia, o próbie życia po śmierci bliskiej osoby oraz o tym, jak ważna jest samorealizacja i pewność siebie. Mimo, że fabuła nie dostarczy nam ogromu emocji, to na pewno sprawi, że przystaniemy na moment i pomyślimy, czy niektóre z codziennych spraw są aż tak ważne. Piękne opisy pozwolą dodatkowo zobaczyć oczyma wyobraźni każdy opisany szczegół. Genialnym posunięciem autorki jest fakt ukazania ciemnej strony internetu, co być może niektórym otworzy oczy. Bo internet to nie tylko możliwość dobrej zabawy czy reklamy, ale też skupisko ludzi, którzy potrafią bardzo zaszkodzić. 

Jeżeli szukacie lekkiej i przyjemnej książki, takiej dla relaksu, to "Druga szansa" zdecydowanie Was zadowoli.Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Cieszę się, że tu jesteś. Twoja obecność jest moją motywacją. Zapraszam.

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka