środa, 7 marca 2018

"PRZEDSMAK ZŁA" - ALEX KAVY
"Przedsmak zła" to prequel kultowej już serii "Dotyk zła". Prequel to nic innego niż utwór literacki opowiadający wcześniejsze wydarzenia niż opisane w pierwowzorze. Powiem szczerze, że zaciekawiło mnie to bardzo, bo kiedy pojawia się na polskim rynku świetna książka, to z reguły każdy czytelnik pragnie dowiedzieć się tego, co było nie tylko później, ale i wcześniej. "Ciało zwisało z sufitu. Ręce i nogi były związane kablem, a ściany pokrywały rozbryzgi krwi. W kuchni stało otwarte pudełko na jedzenie na wynos, nad którym unosiła się chmara much. W środku znajdowała się ludzka śledziona, a może wątroba, trudno powiedzieć. Taki widok zastała agentka Maggie O’Dell na miejscu zbrodni. Pierwszym, które oglądała na własne oczy, a nie na zdjęciach policyjnych techników. Dotąd próbowała przeniknąć umysły zabójców zza biurka, jednak przy tworzeniu profilu tego mordercy ma jej pomóc praca w terenie. 
Giną kolejne ofiary, sprawca działa według określonego wzorca, ale do czasu. Nieoczekiwanie skupia uwagę na Maggie O’Dell i zmienia zasady gry. Prowokuje i zaprasza do okrutnej zabawy, w której zwycięży ten, kto pierwszy dopadnie przeciwnika."


Sześć rozdziałów, tyle było mi dane na chwilę obecną przeczytać. Czy na podstawie tak niewielkiej ilości informacji i treści, można napisać recenzję i z pełną świadomością i odpowiedzialnością ocenić powieść? Tak, można, jeśli to książka chyba najsłynniejszej autorki kryminałów Alex Kavy...

Agentka O’Dell to swoisty jasnowidz wśród agentów. To do niej przesyłane są wszelkie sprawy, które nie zostały rozstrzygnięte. Zazwyczaj jej praca polega na tworzeniu profilu psychologicznego mordercy, jednak nie tym razem... Tym razem słynna agentka będzie musiała wyjść w teren i zmierzyć się z mordercą twarzą w twarz. Zanim jednak to nastąpi, rozpocznie się dziwna gra - policjantka kontra morderca. Wygra ją ten, który będzie sprytniejszy, a wierzcie mi, że oboje są siebie warci.

Gdzieś tam, w małym miasteczku pewien mężczyzna kupuje w sklepie z bronią kuszę, ale nie jakąś zwykłą, tylko tę z maksymalnym naciągiem. Czyżby zamierzał polować? Zdecydowanie! Kto będzie jego ofiarą? 

Nawet sobie nie wyobrażacie w jakim napięciu trzyma nas autorka od samego początku, a stan ten potęguje dodatkowo "przeskakiwanie" z miejsca na miejsce i z osoby na osobę. Fabuła naszpikowana  jest tajemniczymi akcentami, a krew można wyczuć wręcz namacalnie. Autorka ma genialny styl literacki, idelanie komponujący się z tematyka kryminalną. Potrafi wabić, zachęcać, torturować niepewnością i wywoływać w czytelniku ciarki. Boje się, że jeśli po przeczytaniu kilku rozdziałów wpadłam w taki stan, to co będzie dalej? 

Co prawda premiera książki jest dopiero 14.02.2018 ale ja już dziś zapraszam Was na stronę http://www.alex-kava.pl/ gdzie możecie nabyć powyższy tytuł w promocji wraz z wieloma dołączonymi do niego niespodziankami. Oprócz tego do kupienia jest też wiele innych książek Alex Kavy. 

I na sam koniec dodam, że seria liczy sobie poniższe  tytuły:

2000: Dotyk zła (A Perfect Evil)
2001: W ułamku sekundy (Split Second)
2003: Łowca dusz (The Soul Catcher)
2004: Granice szaleństwa (At the Stroke of Madness)
2006: Zło konieczne
2008: Zabójczy wirus
2009: Czarny Piątek – w Polsce ukazała się 24 lutego 2010 roku
2010: Kolekcjoner (Damaged) – w Polsce ukazała się 23 marca 2011 roku
2011: Śmiertelne napięcie – w Polsce ukazała się 21 marca 2012 roku
2012: Płomienie śmierci – w Polsce ukazała się 19 czerwca 2013 roku
2013: Ostateczny cel – w Polsce ukazała się 16 kwietnia 2014 roku
2017: Before Evil


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Cieszę się, że tu jesteś. Twoja obecność jest moją motywacją. Zapraszam.

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka