niedziela, 24 czerwca 2018

BUSEM PRZEZ ŚWIAT...

screen pochodzi ze strony https://flotea.pl/


Nie wiem jak Wy, ale ja, mimo że mam prawo jazdy, w dalsze podróże zawsze wybieram się pociągiem lub busem. Spowodowane to jest po części strachem przed nieznanymi drogami czy awarią samochodu, a po części wygodnictwem. Jedynym problemem w tym wypadku jest znalezienie najbardziej optymalnego połączenia, co wcale nie jest takie proste.Najlepszym przykładem będzie chyba trasa dość popularna, nie tylko ze względu na turystykę, ale i w wielu przypadkach jako trasa do pracy. Przeszukamy więc internet wpisując w wyszukiwarkę hasło busy do Anglii . Kiedy wpiszemy to w gooogle wyskakuje nam milion różnych propozycji, a my szukamy strony, na której mamy wszystko w jednym miejscu. I... jest taka :). Flotea to taki nasz polski Bla Bla Car, gdzie przewoźnicy dodają swoje oferty, a my, podróżnicy mamy oferty w myśl zasady "do wyboru, do koloru". 

Jak działa Flotea? Obsługa wyżej wspomnianej wyszukiwarki jest bardzo prosta. W pierwszej kolejności wpisujemy miasto skąd jedziemy, potem miasto docelowe i datę i klikamy "szukaj". I co mamy? Aż dziesięć różnych możliwości w przypadku przejazdy z Warszawy do Anglii (nie widać ich wszystkich na screenie). Każdy z busów zawiezie nas do innego miasta stosując "door to door", co jest bardzo ważne, zwłaszcza kiedy jedziemy do miejsca, którego nie znamy.


Żeby zakupić bilet na wybraną opcję musimy zarejestrować się w serwisie, bądź w aplikacji mobilnej, a tym samym założyć konto. Potem pozostaje już tylko zapłacić za bilet przelewem błyskawicznym lub kartą kredytową, wydrukować go i... szerokiej drogi. 

Nienawidzę tracić czasu w kolejkach, co kolejny raz uświadomiłam sobie, będąc z córką na zakupach i stojąc w kolejce, że już nie wspomnę o tym, że trzeba na te zakupy pojechać i tracić pół dnia. Dlatego kiedy tylko mogę, wszystko staram się załatwiać przez internet. Nawet jeśli bilet nad morze muszę kupować o północy, bo jest tylu chętnych, że kto pierwszy, ten lepszy, to zawsze to lepiej o północy kupować z własnego łóżka niż wstawać i jechać na oddaloną 20 km. stację, dworzec czy punkt obsługi. To w internecie mam zawsze największy wybór nie tylko ubrań, ale również kurierów czy przewoźników, a zaoszczędzone pieniądze i czas mogę poświęcić dla najbliższych. 

Oczywiście są różne wyszukiwarki każdego z produktów. Jedne to kompletny "pic na wodę", bo nie dość, że ciężko się w nich poruszać, to dane są nieaktualizowane, albo robione to sporadycznie, a na dodatek wybór jest równy zeru, a inne jakoś mi nie podchodzą pod względem graficznym. Na szczęście wybór jest spory i każdy znajdzie coś dla siebie. Ja osobiście jeśli chodzi o przewozy busami polecam Flotea. 

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Cieszę się, że tu jesteś. Twoja obecność jest moją motywacją. Zapraszam.

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka