sobota, 1 września 2018

"DZIELNY LEW ERYK. RODZINKA SIĘ POWIĘKSZA" - MINIMINI

Niezbyt często pojawiają się na moim blogu recenzję książek dla dzieci i tak się zastanawiam w sumie dlaczego? Moje dziecko czyta ich całe mnóstwo, a wydawnictwo Edipresse Książki co chwilkę obdarza nas nowymi tytułami i w związku z tym zapraszam dziś na recenzję powieści tylko i wyłącznie dla dzieci.


"Dzielny lew Eryk" znany jest naszym pociechom z kanału MiniMini. To bardzo lubiana bajka, która nie tylko ciekawi, ale również uczy nasze dzieci, ale pssssyt, one o tym nie wiedzą, bo cała nauka jest im przekazywana podświadomie, podczas kolejnych perypetii Eryka.

Tym razem Eryk zostanie starszym bratem. Chyba każdy wie, że wtedy w dziecku rodzi się niepokój i zwyczajnie zazdrość, bo przecież ono nie będzie już tym jednym jedynym. I to od nas, rodziców zależy, czy uda nam się przetrwać ten trudny czas wraz z nasza pociechą. Mama Eryka również spodziewa się dziecka i jeszcze przed jego narodzinami następuje czas zmian. Nawet podczas super zabawy Eryk musi zmienić tor swego pociągu, bo na drodze staje mu... ŁÓŻECZKO !!! Na szczęście tata czuwa i sprytnie kieruje zabawą tak, by Eryk nadal świetnie się bawił mimo niewielkich modyfikacji.

Książka ukazuje nam świat w oczach dziecka, a jednocześnie pokazuje jak sprytnie ukoić wszystkie lęki naszych dzieci. Jednak nie tylko o lęki tu chodzi, bo Eryk również i w przedszkolu czasem ma problemy, które nie zawsze są łatwe do rozwiązania. Na szczęście lwiątko ma bardzo mądrych i kreatywnych rodziców, którzy w każdej sytuacji potrafią ukazać młodzieńcowi świat w całkiem innym pryzmacie. Czytając bajeczki synkowi, kilka razy zastanawiałam się czy przypadkiem nie jest to lektura dla dorosłych. Dlaczego? Bo każda opowieść uczy nas, dorosłych tego, jak odegnać lęki naszych dzieci oraz w sposób bardzo sprytny i pedagogiczny przekierować ich tok myślenia na inne tory.

Dodam jeszcze, że książka mieści się w twardej oprawie z ilustracją w niezbyt krzykliwych barwach. Opowieści spisane są na kredowych kartkach, a każde słowo wydrukowano dużym drukiem, więc dzieci dopiero uczące się czytać będą mogły bez problemu zaznajomić się z treścią.  Polecam!
Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Cieszę się, że tu jesteś. Twoja obecność jest moją motywacją. Zapraszam.

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka