poniedziałek, 3 września 2018

OWOCOWE SZALEŃSTWO...

Zdjęcie pochodzi ze strony https://www.bimberhobby.pl/


Lato powoli jest już za nami, ale zanim to nastąpi, sady są pełne owoców, z których można, a nawet powinniśmy zrobić zapasy na zimę. Dżemy, kompoty, soki, musy i... wina, które będą nas rozgrzewać w chłodne wieczory. Robicie? Ja tak, ale żeby wino było pyszne i odpowiednie, musimy mieć odpowiedni sprzęt.Domowe wino, piwo, cydr czy miód pitny, to najpopularniejsze trunki, które z powodzeniem można zrobić w domowych warunkach. Potrzebujemy do tego sprzętu, w którym przeprowadzimy proces fermentacji, który zarazem będzie dość duży by pomieścić odpowiednią dla nas ilość alkoholu. Taki pojemnik zwie się fermentator i "odwali" za nas praktycznie cała robotę. Ja osobiście nie pijam alkoholu, ale lubię mieć w domu kilka butelek pysznej nalewki, którą mogę poczęstować gości. 

Zdjęcie pochodzi ze strony https://www.bimberhobby.pl/fermentator-pojemnik-fermentacyjny/385-fermentator-fermentor-33l-transparentny.html

Pojemnik ze zdjęcia tytułowego wykonany jest z bardzo wytrzymałego materiału, dzięki któremu z całą pewnością nie grozi mu stłuczenie. Zaopatrzony jest w rurkę fermentacyjną, kranik spustowy i zawór grawitacyjny do rozlewu płynu do butelek. Można w nim jednorazowo zrobić maksymalnie 35 litrów alkoholu. Jego ogromną zaletą jest fakt, że bardzo łatwo można utrzymać go w czystości, a proces fermentacji możemy obserwować bez otwierania pokrywy, gdyż pojemnik jest przezroczysty. Taki pojemnik z cała pewnością zadowoli "domowych" producentów alkoholu na użytek własny. 

Cały proces robienia alkoholu jest bardziej, lub mniej skomplikowany, w zależności od rodzaju trunku jaki chcemy przygotować. Nie będę tutaj opisywała każdej procedury osobno, ale za to mogę polecić Wam sklep internetowy, w którym zakupicie za bardzo konkurencyjne ceny wszelakie przyprawy, akcesoria, pojemniki, enzymy itd. Bimber Hobby - to nazwa sklepu. Trzeba przyznać, że nazwa na pewno nie jest myląca i od razu wiadomo jaki asortyment możemy zakupić na stronie ;). 

Pochwalę tutaj przejrzystość wyżej wspomnianej strony. Mamy jasno i wyraźnie wyszczególnione kategorie i podkategorie szukanych produktów. Są promocje, nowości, a nawet możemy założyć konto klienta. Oczywiście nie zabrakło zakładki z danymi kontaktowymi i popularnymi produktami. Jedyne co bym zmieniła, to zdjęcia, które wizualnie nie są atrakcyjne i nie przyciągają wzroku. 

Na koniec chciałabym dodać, że w Polsce pędzenie bimbru na własny użytek jest nielegalne i podlega karze do roku pozbawienia wolności. Inaczej ma się rzecz w przypadku nalewek, które można robić, jednak musza one być sporządzone na spirytusie z legalnej sprzedaży i pod żadnym pozorem nie mogą być sprzedawane. Gdybyście jednak zechcieli zająć się również sprzedażą, wtedy pozostaje Wam uzyskanie szeregu pozwoleń i wpisu do rejestru.

W jaki sposób Wy wykorzystujecie letnie i jesienne owoce? 


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Cieszę się, że tu jesteś. Twoja obecność jest moją motywacją. Zapraszam.

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka