poniedziałek, 25 lutego 2019

BYŁY ZARĘCZYNY, BYŁ ŚLUB I WESELE...

Zdjęcie pochodzi ze strony http://www.rozwodznia.pl/sprawy-rodzinne/podzial-majatku-adwokat/


Był już pierścionek zaręczynowy, biżuteria ślubna, prezenty i wózki dziecięce, ale czasem bywa tak, że nie ma szczęśliwego zakończenia i małżeństwo kończy się rozwodem... Jeśli dwoje ludzi jednomyślnie chce się rozstać, to rozwód przebiega szybko i sprawnie, jednak podział pieniędzy i majątku już prosty nie jest, zwłaszcza kiedy oboje małżonków jednakowo na ten majątek pracowało.


Bywa tak, że rozwód przebiega spokojnie i z kulturą, wtedy podział majątku odbywa się polubownie, ale co zrobić, kiedy każde z małżonków chce "ugrać" jak najwięcej? Wtedy oczywiście potrzebny jest podział majątku, który zazwyczaj odbywa się na drodze sądowej. Sprawy sądowe nie są łatwe nie tylko przez wzgląd na kruczki prawne, ale również na emocje z nimi związane, dlatego też najlepszym wyjściem z sytuacji jest zatrudnienie odpowiedniego prawnika, który będzie nas reprezentował w sądzie. To on zachęci nas najpierw do kolejnej próby polubownego załatwienia sprawy, a w razie dalszych problemów, oceni wynik sprawy i złoży wniosek do sądu, z prośbą o sądowy podział majątku.

Bardzo ważne przy wyborze prawnika, jest jego długoletnie doświadczenie oraz efekty jego pracy. Sprawdzajcie proszę ilość wygranych przez prawnika spraw, porównując to, do ilości spraw przegranych. Ważne też jest, aby wybrany przez nas adwokat potrafił załatwić nasze sprawy kompleksowo i uczciwie. Fajnie by było gdyby współpracowała ze sobą para prawników, lub prawnik i psycholog/seksuolog, gdyż w tym momencie zyskujemy dwa różne spojrzenia na sprawę, co daje zazwyczaj świetne efekty. Odpowiedni adwokat przeprowadzi w naszym imieniu negocjacje z drugą stroną i wyznaczy sposób rozliczenia tak, aby sąd go zaaprobował, doradzi też w każdym momencie prowadzonej sprawy i przygotuje odpowiednią umowę..

Warto więc polecać nasze sprawy osobom kompetentnym i znającym się na danym problemie, bo mimo że początkowo taka usługa może wydawać się droga, to z czasem przekonamy się, że zyskujemy w ten sposób o wiele więcej, zwłaszcza gdy strony wnoszą o nierówny podział majątku, a to oczywiście trzeba odpowiednio i zgodnie z obowiązującym prawem uzasadnić.

Jak zawsze zachęcam Was do klikania w link pod zdjęciem i w słowa podświetlone na niebiesko, a kiedy to zrobicie, przeniesiecie się tym razem do wybranej przeze mnie kancelarii, która prowadzi nie tylko sprawy związane z podziałem majątku, ale także wszelakie inne sprawy rodzinne.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Cieszę się, że tu jesteś. Twoja obecność jest moją motywacją. Zapraszam.

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka