piątek, 12 kwietnia 2019

KUPUJEMY DOM W... MIKOŁOWIE...

Zdjęcie pochodzi ze strony https://osiedlesielanka.pl/domy/mikolow/opis-osiedla


Szare mury szarych kamienic, pokryte nieciekawym graffiti, odpadające, duże płaty tynku, smutny krajobraz pokryty wszędobylskim, szarym kurzem... Znacie ten widok, najbardziej rzucający się w oczy podczas podróży pociągiem przez śląskie miasta? Ja znam, aż nadto dobrze, bo pochodzę ze Śląska, co prawda Śląska Cieszyńskiego, ale jakby nie było, to nadal to samo województwo...Mieszkam w nieco innych terenach niż opisywane wyżej i zawsze zastanawiam się, kiedy patrzę na smutny widok z okna pociągu, czy ludzie mieszkający w tych miejscach również są smutni? To takie dziwne skojarzenie, wiem, ale nic już na to nie poradzę. Wiele  tych osób, zwłaszcza w weekendy przyjeżdża w moje strony chociaż na moment odetchnąć świeżym powietrzem - tylko jeśli przyjedzie kilka tysięcy samochodów, to czy owe powietrze nadal jest czyste? Czy możliwe jest stworzenie  równie pięknego i zielonego zakątka np. w Mikołowie?

Zerkając w internet i szukając, jakie domy na sprzedaż w Mikołowie wyszukiwarka nam oferuje, znalazłam cudowne osiedle o wdzięcznej nazwie "Sielanka". No, no, muszę powiedzieć, że nie spodziewałam się czegoś tak ładnego i do tego zaawansowanego technologicznie. Na dodatek do wyboru jest wiele domów o różnych metrażach. Jednak nie tylko wygląd ma tutaj znaczenie i zaraz powiem Wam dlaczego.

W domu, w którym mieszkam, z racji tego, że powietrze jest coraz bardziej zanieczyszczone, zakładana była instalacja gazowa. Przyznam się, że miałam pewne obawy co do tej formy ogrzewania, głównie jeśli chodzi o rachunki, ale... nie było tak źle głównie dlatego, że mój dom jest doskonale ocieplony, dzięki czemu ciepło "nie ucieka". Tak samo, a nawet lepiej ocieplone są domy na osiedlu Sielanka, bo tam ocieplenie wykonane jest już od fundamentów (w moim domu tylko ściany). Kochani, tam nawet brama garażowa jest docieplona, co daje nam pewność, że w domu będziemy mieć super cieplutko, a rachunki nie wykończą nas już po pierwszym, zimowym miesiącu.

Zdjęcie pochodzi ze strony https://osiedlesielanka.pl/domy/mikolow/rodzaje-domow-mikolow/pietrowy-dom-128-m
Jak widzicie na zdjęciu tytułowym, na całym osiedlu jest mnóstwo zieleni. Do tego widać wyraźnie, że każdy szczegół jest tutaj przemyślany i dopracowany. Bezkolizyjne dojazdy z dużą ilością dróg jednokierunkowych, bardzo dużo miejsc postojowych widocznych przez niskie ogrodzenia, co zapewnia bezpieczeństwo zarówno pojazdów, jak i mieszkańców, zwłaszcza dzieci, przestrzeń i prawdziwa sielanka. 

Zdjęcie pochodzi ze strony https://osiedlesielanka.pl/domy/mikolow/opis-osiedla

Zdjęcie pochodzi ze strony https://osiedlesielanka.pl/domy/mikolow/opis-osiedla
Zdjęcie  pochodzi ze strony https://osiedlesielanka.pl/domy/mikolow/opis-osiedla

Zdjęcie pochodzi https://osiedlesielanka.pl/domy/mikolow/opis-osiedla

Sami popatrzcie jak ładnie. To jednak nie wszystko. Napiszę jeszcze trochę szczegółów o tym, co możemy znaleźć w środku każdego domu i jak jest zbudowany. Jak już wspominałam, każdy budynek jest energooszczędny i z pełną wentylacją mechaniczną z rekuperacją (odzysk ciepła z wentylacji). Wnętrza zaprojektowano elastycznie, dzięki czemu można uwzględnić indywidualne potrzeby klienta, wbudowano duże okna, co daje nam cudowne światło przez cały rok i nie ma żadnych skosów, co pozwala w pełni wykorzystać pomieszczenia. Bardzo przypadł mi też do gustu pomysł salonu połączonego z kuchnią, bo zawsze o czymś takim marzyłam. Oczywiście nie zabrakło też przestronnego garażu i dużej działki. 

Ważna jest oczywiście także cena prawda? I to możecie sprawdzić klikając w słowa podświetlone na niebiesko lub w linki pod zdjęciami. Z każdym kliknięciem, oprócz ceny, uzyskacie też masę innych informacji, których nie ujęłam w dzisiejszym poście.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Cieszę się, że tu jesteś. Twoja obecność jest moją motywacją. Zapraszam.

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka