czwartek, 4 kwietnia 2019

"PORADNIK DO ROBLOXA" - CHRISTINA MAJASKI...


Pewnego dnia na ekranie mojego telefonu pojawiła się ikonka z napisem Roblox - dodam, że po tym jak synek miał aparat w rękach. Oczywiście jako laik gier komputerowych nie miałam pojęcia co to jest. Na szczęście z pomocą przyszło mi Wydawnictwo Jaguar i wydany przez nich Poradnik do Robloxa...Co to właściwie jest Roblox? Jest to przede wszystkim miejsce, w którym można grać w wiele innych niesamowitych gier komputerowych stworzonych przez moderatorów, firmy i innych graczy. Żeby móc zostać członkiem społeczności Roblox trzeba oczywiście założyć sobie konto. Na owej platformie znajdziemy tyle gier, o różnych stopniach trudności, że każdy gracz znajdzie tu cos dla siebie. Jednak żeby sprawnie poruszać się w wirtualnym świecie Roblox, trzeba mieć chociaż minimalne pojęcie o tym, jak to wszystko działa i w tym pomoże nam wyżej wspomniany poradnik.

Poradnik mówi o tym, jak bezpiecznie instalować i grać w Robloxa zarówno na macu, peccecie, Xboksie, Oculusie oraz systemach iOs i Android. Wyjaśnia też jak tworzyć i udostępniać innym graczom własne gry i światy, jak projektować i tworzyć przedmioty, zbierać surowce, handlować i walczyć. Nauczymy się jak zmieniać swój awatar oraz modyfikować jego wygląd. Co jeszcze? Przeczytamy o wykupywaniu członkostwa w klubie i zyskiwać dodatkowe przywileje, zarabiać i wydawać robuxy i bawić się ogromna ilością gier.

Autorką poradnika jest Christina Majaski, która od wielu lat pracuje jako redaktorka i autorka współpracująca z serwisami internetowymi. Napisała już wiele poradników dla dzieci i młodzieży dotyczących gier. Ma trzynastoletnią córkę więc na bieżąco jest zorientowana co dzieje się w świecie Robloxa, a równocześnie jest w stanie spojrzeć na świat z punktu widzenia nastolatki, co jest zauważalne w naszym poradniku.

Poradnik do Robloxa jest to książka licząca dwadzieścia dziewięć rozdziałów, które krok po kroku, ze szczegółami wprowadzają nas w wirtualny świat. W każdym rozdziale znajdziemy wiele informacji (najważniejsze ujęte są w ramki) oraz ilustracji, które w przejrzysty sposób przekazują graczom istotne informacje. Tekst napisany jest w prosty i zrozumiały sposób, a autorka zwraca się bezpośrednio do czytelnika, co daje wrażenie rozmowy "oko w oko". Każdy z "tricków" pokazany jest od początku do końca, dzięki czemu nie mamy prawa czegoś przegapić. Bardzo podoba mi się też kolorystyka i elegancki, kredowy papier, na którym książka została wydrukowana, który zapobiega szybkiemu niszczeniu stron, do których przecież będziemy często wracać. Polecam!Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Cieszę się, że tu jesteś. Twoja obecność jest moją motywacją. Zapraszam.

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka