środa, 5 czerwca 2019

ODZIEŻ ROBOCZA... CZYLI REWIA MODY W PRACY...

Zdjęcie pochodzi ze strony http://bhpcentrum.pl/pl/strona-glowna/kurtka-damska-softshell-leberhollman-lh-ladyone


Rozpoczęły się fale upałów, a już niedługo wakacje, przynajmniej dla uczniów. Dorośli zapewne też skorzystają z urlopu, ale póki co codziennie muszą pracować - i o tej właśnie pracy, oraz o odzieży roboczej, która będzie odpowiednia nawet w upał, będzie dzisiejszy post.
Odzież robocza to bardzo ważny aspekt w pracy, bo odpowiednio dobrana i zakupiona od renomowanych producentów, daje nie tylko bezpieczeństwo, ale również wygodę. Jest także wykonana z materiałów, które przepuszczają powietrze, dzięki czemu pracownik nie odczuwa tak bardzo wysokich temperatur. Oczywiście nie zastąpi to klimatyzacji, której i tak nie ma w sporej części zakładów pracy.

Przeglądając stronę, na którą możecie przenieść się klikając w link pod zdjęciem, lub w słowa podświetlone na niebiesko, zauważyłam, że wiele się zmieniło w temacie odzieży roboczej. Kiedyś produkowano bezkształtne spodnie, koszule czy też bluzy, zazwyczaj w jednym, smutnym kolorze, a teraz mamy do wyboru całą gamę i kolorów i wzorów do wyboru. Można nawet zamówić sobie ubranie w wybranych przez siebie barwach. Przyznam szczerze, że niektórych modeli na przykład kurtek nie powstydziłabym się nawet zakładając je nie tylko do pracy.

Ktoś mógłby powiedzieć, że "szkoda kasy" na coś, co ma służyć tylko w pracy, ale tu bym polemizowała, bo dobrej jakości odzież robocza jest niezbędna zwłaszcza na placach budowy, halach produkcyjnych czy fabrykach. Albo wchodząc do hotelu czy samolotu - na co patrzymy? Oczywiście na to, czy załoga ma uniformy, bo to świadczy przede wszystkim o profesjonalizmie i elegancji. 

Jakie cechy powinna mieć odzież robocza? Najważniejsze jest bezpieczeństwo, więc ubrania powinny nam je zapewniać. Drugą ważną rzeczą jest uniwersalność, bo wtedy odzież można wykorzystać w różnych dziedzinach przemysłu. Oczywiście skład materiału (splot, grubość, impregnacja, wykończenie, a nawet nici), zapewniający przewiewność i trwałość  - na to też należy zwrócić uwagę. Kupując u renomowanego producenta w pakiecie dostaniemy też trwałość ubrań.

Chcę też przypomnieć, że obowiązek dostarczenie odzieży roboczej spoczywa na pracodawcy i tak samo jest z jej praniem czy konserwacją - to należy do zadań pracodawcy. Wiem z doświadczenia, że wielu z nich woli wypłacić niewielki ekwiwalent za pranie pracownikowi i mieć to z głowy, ale dla mnie to jest niedopuszczalne, bo owszem, ubranie będzie czyste, ale pralka, w przypadku ubrań brudnych np. od smaru długo sprawna nie będzie. Pilnujcie sobie zatem tego, aby zatrudniający Was zakład o to zadbał. 

Zgodnie z art. 237 Kodeksu pracy pracodawca jest zobowiązany nieodpłatnie dostarczyć pracownikom odzież i obuwie robocze w sytuacji, gdy ich odzież własna może ulec zniszczeniu lub znacznemu zabrudzeniu, a także gdy wymagają tego względy technologiczne, sanitarne lub związane z bezpieczeństwem i higieną pracy.

Tradycyjnie zapraszam do klikania w link pod zdjęciem i w słowa podświetlone na niebiesko - dzięki temu przeniesiecie się na rekomendowaną przeze mnie stronę z dobrej jakości odzieżą roboczą, oraz z dużym jej asortymentem w atrakcyjnych cenach.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Cieszę się, że tu jesteś. Twoja obecność jest moją motywacją. Zapraszam.

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka