piątek, 20 września 2019

TUPCIO CHRUPCIO - MAGAZYN, WYDANIE SPECJALNE...


I oto nadeszła chwila, kiedy przychodzę do Was z propozycją magazynu dla najmłodszych (przedszkolnych) dzieci, chociaż i starsze pewnie zerkną z ciekawością, chociaż nie będą się chciały do tego przyznać. "Tupcio Chrupcio" - to o nim właśnie mowa.


Tupcio Chrupcio to malutka myszka, która dopiero poznaje świat i uczy się radzenia sobie z rzeczami, sytuacjami i sprawami, które dotyczą chyba każdego przedszkolaka. Myszka jak każde dziecko jest pełna obaw i leku przed wszystkim co nowe. Mimo tego Tupcio Chrupcio rozwiązuje każdy problem, a nasze dziecko, czytając jej historie wie, że nie jest samo...

"Tupcio Chrupcio - magazyn, wydanie specjalne" to publikacja pełna gier planszowych, łamigłówek adekwatnych do wieku czytelników, kolorowanek i z dodatkowymi prezentami dla małych podróżników, w postaci lornetek i kompasu, oczywiście wykonanymi z dobrej jakości materiałów. Bardzo przypadła mi do gustu grafika i kolory, które przyciągają wzrok dziecka, ale nie powodują nadmiaru bodźców. Gdybym chciała opisać je jednym słowem, to użyłabym wyrazu "łagodna" - tak, to dobre słowo, aby opisać kolorystykę zastosowaną w magazynie. Duży plus także dla wydawnictwa za dbanie o szczegóły i bardzo dobrej jakości papier, na którym wydrukowano lekturę. Format magazynu tak, jak w przypadku większości tego typu publikacji to A4. 

Kto by pomyślał, że na kilkunastu stronach nasze dzieci znajdą aż tyle powodów do radosnej zabawy i to z tak sympatyczną, mysią rodzinką. Chyba pierwszy raz w życiu, ani ja, ani synek nie baliśmy się myszy. Byłbym zapomniała - każdy magazyn to inna tematyka, ale główny bohater zawsze ten sam - bohater, który w prosty i przystępny dla przedszkolaka sposób pokazuje jak radzić sobie w codziennych sprawach. Oczywiście  nie zabraknie też nigdy mądrego morału. Polecam!


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Cieszę się, że tu jesteś. Twoja obecność jest moją motywacją. Zapraszam.

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka